View Single Post
Staro 13.03.2013., 15:34   #152
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,986
Citiraj:
Autor RaWeN Pregled postova
Već sam prije gledao nešto o ovome, po mom mišljenju utopijski projekt, lijepo zvuči u teoriji, ali praksa je nešto sasvim drugo i 100% bi bio osuđen na propast, tj. nikad ne bi ni zaživio. Temelji se na pretpostavci da su svi ljudi u srži dobri, s dobrim namjerama i da bi svi bili sretni kad bi imali sve, šta jednostavno nije istina, jer npr. - pogledaj najmoćnije ljude na svijetu - kako su postali najmoćniji? Sigurno nisu u jednoj točki svog života rekli "ok, sad imam sve šta mi treba, to je to, neću više napredovat", nego su nastavili dalje, motivira ih želja za sve većom moći, činjenica da su "iznad" drugih ih pali, imaju ego veći od ostalih kojeg netko/nešto treba nahranit, a to sigurno nije situacija gdje svi žive jednako dobro. Isto tako bi se našao netko u toj utopijskoj situaciji kojem bi to bilo dosadno i htio bi više - šta s takvima? Također, za održavat toliko milijardi ljudi u nekakvom normalnom stanju, da se ne poubijaju međusobno, ti je potrebna kontrola protiv koje se ovaj sustav "bori". Ostaviš li ljude bez kontrole i daš im da imaju sve šta žele u izobilju, svejedno će se poubijat

Citiraj:
Autor RaWeN Pregled postova
Ukratko sve rečeno, realni "Matrix"
Neo-ST je offline   Reply With Quote