View Single Post
Staro 15.07.2012., 10:58   #36
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 240
Citiraj:
Autor >>>KUKY<<< Pregled postova
Kupio sam nedavno sa ebaya wlan antenu, kao 20 dbi, duzine 44 cm. A htio sam ju namontirati na alfu koja standardno iam 5 dbi antenu. I sada kad namontiram ovu jacu antenu. dobijem slabiji signal. mislim ono, wtf. Neshvatljivo mi je da ova alfina 3x manja radi bolje od ove velike. Znate li mozda u cemu je kvaka. Nije mi zao 50 kn sto sam bacio nego nerazumijem
Ne ulazim u istinitost onoga što je Kinez naveo, ali može biti i do uređaja, objašnjenje poslije ovog drugog quotea.

Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
Kinez stavi i 50 dBi na antenu, nema problema. Samo da se proda. Kakvo mjerenje, kakvi bakrači

Gle recimo: http://www.nabava.net/trazilica.php?...irLive+WAI101+ - ista duljina, upola manji dobitak (deklarirani), poznati brand koji drži do kupaca i tržišta.
Kupio sam baš ovu antenu i stavio ju na TP-LINK, signal je se prema inSSIDeru malo povećao, ali je brzina drastično pala, eksponencijalno je narastao broj CRC-ova. Zatim sam promijenio položaj routera i isprobao jednu i drugu antenu, ovaj put je veća antena davala slabiji signal.
Feyd je offline   Reply With Quote