View Single Post
Staro 06.07.2012., 02:00   #35
Nikola88
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3
Zahvaljujem na odgovorima, danas ceo dan nesto petljam sa ovim i bas sam mu zamenio term pastu (dali su mi izlozbeni primerak, ko zna koliko je radio) u nadi da ce rezultirati smanjenjem temperature. I jesu smanjene za oko 2,3 stepena. To je jedini dobitak naspram, vrlo verovatno, izgubljene garancije
Sad pri undervolt+overclock na 2,1GHz ne prelazi 80, sto je ok.
U ovom trenutku samo browser radi i temperatura je oko 70, sto je mnogo, jer se palmrest zagreje pa postane jako neugodno, ako uzmemo u obzir letnje temperature.

@ Nybelung
Ovo za hladnjak je verovatno jedina opcija da se smanji temperatura, uz napomenu da kad kupis laptop (ne overclockujes itd) ocekujes da radi pod kojim god opterecenjem zelis, a ne da se pribojavas pregorevanja. Meni je, jednostavno nerazumljivo nagurati zasebnu graficku i crossfire a da pritom ne smes da ga pokrenes jer postoji mogucnost da ti se osteti laptop. Inace nisam neki gamer, ali volim da dobijem ono sto sam u specifikaciji video i u krajnjem slucaju platio.
Sad se stvarno pitam jel bila bolja opcija i3+gt540m. Izgleda da se pri kupovini ne mozes osloniti na specifikacije.

@ Mario92
Ove tvoje vrednosti su utesne, jer sam poceo da sumnjam da mi je zapao neki falicni primerak koga nisu mogli nikom da prodaju
Razumljivo je da se primerci istog modela razlikuju, ali odstupanja ne bi trebala da budu velika.
Inace, pretpostavio sam da IGP prilicno utice na povecanje temperature, ali nisam nigde nasao opciju da je iskljucim, pa da radi samo zasebna. Ako ti znas kako to postici, voljan sam da saslusam
Nikola88 je offline   Reply With Quote