View Single Post
Staro 15.02.2012., 15:24   #203
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,064
Smuči mi se kad čujem taj "potencijalni gubitak". Po meni je veći problem ako nešto kopiraš i onda prodaješ. Ako samo kopiraš, to je manji problem i ne smije se trpati sve u isti koš.
Neće oni k**** izgubiti niti gube basnoslovne svote zbog piratstva. Naravno da ću prvo isprobati piratsku verziju igre i ako mi se sviđa, kupiti, a ako ne, obrisati ju. Nek izdaju demo-e, pa će za puno stvari biti drukčije. Već kao papagaj moram ponavljati, ljudi kupuju igre ko blesavi jer piratsku igru ne možeš (ili gotovo ne možeš) igrati online. Možeš na piratskim serverima, al to nije to. Pjesme se prodaju ko blesave na itunes i sličnim site-ovima, filmovi ruše rekorde gledanosti i zarade itd.
Svi samo kenjaju nešto a zapravo žele totalnu kontrolu nad ovcama.
Kako mi inače preuzimamo sve loše iz europe/svijeta, mislim da će ovaj zakon zaživjeti i kod nas.
Lopovi, koji kopiraju i prodaju, će i dalje opstati, kao što ih je bilo i prije, a nas će provjeravat na svakom ćošku.
Užasno je što hrpa ljudi nije ni svjesna šta se događa već godinama. Nisu ovi zakoni nova ideja, to se provlači dugo. Internet je pun bizarnih sudskih rješenja, vezanih uz povredu autorskih prava, a uskoro možda i to bude cenzurirano pa nećemo znati šta se dešava .
Neka oni normaliziraju cijene i smanjit će se piratstvo, barem dijelom, a zarada će narast.
Banalan primjer: Ja ne ću kupiti licencu AutoCAD-a za isprobavanje i učenje. Jednostavno ne ću učiti doma, nego na poslu. Autodesk tu ništa ne gubi niti su mogli zaraditi. Da će ljudi odjednom pohrliti u trgovine i kupovati DVD-e/CD-e su priče za malu djecu.

Ispričavam se unaprijed, ako se netko možda nađe uvrijeđen ili ako sam, slučajno, kopirao nečju misao/rečenicu .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote