View Single Post
Staro 09.02.2012., 09:45   #1
zmaksonvil
Bridge Master
Moj komp
 
zmaksonvil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 103
Promjena LCD-a, sa Compaq-a na Asus

Pozdrav svima.

Trebao bih pametni savjet u vezi zamjene LCD-a na nekom starijem laptopu. Laptop je Asus A9RP, i ima 15,1" LCD ekran. Ekran baca full crvenu sliku na par sekundi i onda se sam od sebe ugasi, dok laptop sam po sebi i dalje radi, podigne windowse, radi na vanjskom monitoru, sve 5.
Kako doma imam viška par ekrana te veličine, iz laptopa Compaq Evo Notebook N800v, odlučio sam ekran iz Compaq-a staviti u ovog Asus-a. Zamijenio sam ekrane i sve je izgledalo super, spojio sam "novi" ekran na stari flat kabel i inverter i slika se pojavila. Čini se da je ekran riknuo, a da su inverter i flat kabel dobri. Iako... ta normalna slika je normalna dok se windowsi ne podignu, dok se rezolucija ne podigne na neku normalnu. Kad se podignu windowsi slika postaje loša, kao da se pixeli preklapaju, i to postaje sve gore sa povećanjem rezolucije. Na 800x600 se laptop može još nekako i koristiti, na 1024x768 malo gore, ali još uvijek su slova vidljiva, a sve više od toga postaje neupotrebljivo. Ekran sve te rezolucije prihvati, ali kao da se pojedini pixeli sve više preklapaju sa povećanjem rezolucije.

Je li to samo pitanje podržanih rezolucija ekrana iz Compaq-a, ili je možda inverter kriv? Ili možda i flat kabel?

Ili se jednostavno takav ekran od Compaq-a ne može staviti na ovaj Asus?

Hvala unaprijed na savjetima i mišljenjima.
zmaksonvil je offline   Reply With Quote