View Single Post
Staro 07.01.2012., 12:40   #60
Deathclaw13
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Osijek - ZG
Postovi: 305
Vidim ovdje ljudi o svacem pricaju tv, ves masine, wireless vibrator, kompovi i slicno

Ja sam zadnji put nosio na servis nesto sto nije pod garancijom jedino kad stvarno nisam imao kako s cime detektirati kvar. bijase to 2008 mislim, a prije tog valjda nikad.

Servisa ce vjerujem biti zbog ljudi koji ne znaju ni sami niti znaju ikoga tko moze baciti oko i rastaviti tv ili mikrovalnu ili sta vec.

Uglavnom servis zbog dijagnostike, a ne zbog popravka- osim ako je popravak otprilike 5 minuta posla, tipa otpala zica ili napuho se kondenzator pa ga treba zamjenit.

A evo npr iskustva s mobitelom-oso touchscreen, garancija, slanje u servis. Popravljali ga iako ocekivanje novog. Naravno nije radio nakon tog servisa, ajmo opet, jos jednom neispravan nazad, 3ca sreca reko im da glupani ili poprave ili daju novi, onda su zamjenili touchscreen...
btw servis mobis electronic, heinzelova 96
mob 450kn, oni su 3x placali postarinu i kao sate rada, ne znam ja di bi se to isplatilo.

npr imam zvucnu audigy 2 zs kojoj treba zamjeniti kondenzatore, ima 60 kondenzatora, da se uzimaju najjeftiniji koji ce jednako riknuti to je 30kn + nekoliko sati rada, da se uzimaju kvalitetni to je 120kn. Kartica je outdated i to svejedno znaci ako ides na novije windowse da se mos molit za drivere-znaci nije rijesena stvar za trajno. polovna ispravna 100-200kn. nova neka u ducanu jednako dobra s garancijom 350-400kn.
Da meni npr neko dodje u servis naplatio bi mu dijagnostiku i savjet da kupi novu.

Znaci eto sto mislim da bi od servisa bilo znaci netko tko nema pojma o cemu se radi odnese nesto na servis sto mu je donekle vrijedno, servis utvrdi jel kvar uopce postoji ili je greska korisnika, te jel kvar neki manji koji se rijesi u roku desetak minuta, ostalo mislim da moze komotno zamjena novim.

Znaci moje misljenje, servisi ostaju s razlogom da prodaju znanje, a ne da rade vece popravke
- ovo trebas spojit tu i sad ti radi- riknilo ti je ovo i ovo , uzmi novo.
Deathclaw13 je offline   Reply With Quote