Tema: Automobili
View Single Post
Staro 20.12.2011., 00:01   #1753
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Citiraj:
Autor begi Pregled postova
Nemojte me krivo shvatiti ja iznosim svoje mišljenje kako bi razmijenili znanje-neznanje, moje-vaše. Imam dojam da su auti svetinja kod muškaraca, imam osjećaj da bi netko radije priznao da ga žena vara nego rekao da se nabelajio na neki auto. Nastojim uvjek reći istinu i svaka priča ima svoju pozadinu. Tako je prije 4-5 god u Bihać stiglo (ne znam tačan podatak) cca 1000 Fiata punto kupljenih od Italijanskih pošta. Trgovci-privatnici su ih kao mlado godiše 5-6 god. lako rasprodali, u početku za 3k eura, a kasnije i za manje od 2k. Čak su im nabavljali i zadnja sjedišta kako bi ih rasprodali. E ta euforija je brzo splasnula, sad neznam jel što su ta auta puno korištena, ili zbog kvalitete proizvođača. Uglavnom sve se svodi na to, da kad odeš na auto pijacu da ih ljudi zaobilaze. Ostajem pri mišljenju da je bolje imati kvalitetnog polovnjaka ako treba i starijeg godišta, nego spomenuta auta.
Na kraju da kažem da po profesiji nisam pekar, nego stroj. ing.
Sad si naučio iz toga da se od talijana NE kupuje auto jer ga oni NE održavaju kako treba, zato je ogroman broj uvezenih auta bilokoje marke iz italije loš, i onda si drvlje i kamenje po autu.

Svi imaju puno loših riječi za puntače, ja sam na grande puntu, zanima me dal u te puntače spada i taj grande ili samo modeli prije?
Ono što bi volio napisat za dotičnog talijana, kad svi pljuju po istome, u 2 i pol god koliko ga imam, prošao sam 56 000 km i crkla mi je 1 žarulja o svijetla, i to gornja (ima dvije).
Kad vidim recimo pežoe koliko njima često crkavaju žarulje čak i na najnovijim modelima onda se pitam koliko je dobar proizvođač koji ne može rješit crkavanje svjetala već više od 10 godina.

Ovo sad ne mora zvučat relevantno, ali čuo sam od starijih ljudi koji su svi redom vozili golf duje i ponovo kupili bilo da se radi o pasatu, golfu, polu da su toliko nezadovoljni da sljedeći auto definitivno NEĆE bit vau vau.
Najveća komedija mi je bio taxi koji nas je vozio doma, tražili smo auto za 5 osoba i došla dacia logan ona sa 3 reda siceva. I pričamo tako i kaže frajer da je kupio novi pasat i da je taj auto više bio na popravku nego na cesti, prodao ga je sa 40 000 km i rekao je da mu je to najsretniji dan u životu, nakon njega je kupio daciu i kaže da u 80 000 nije imao niti jedan jedini kvar.

Previše toga što se priča o markama i modelima su priče rekla kazala, sve puno predrasuda.

Isto tako je zanimljiva priča sa mercedesom, na njega se nitko ne žali, ja osobno bi rekao da se taj auto ne kvari jer stvarno skoro nikad nisam čuo za neke kvarove na tim autima a onda mi je stric ispričao jedno zgodno iskustvo:
Daklem to je bilo prije 10ak god u njemačkoj, nova E klasa, relativno novi auto, crkao na autobanu, a šef i stric morali stić do određenog vremena na sastanak. Kako je crkao auto zovu oni njihovu službu. Dolaze vrlo brzo i ustanove da se ne može popravit na mjestu i voze ih do prvog hotela na autocesti i mercedes im plaća noćenje pošto su bili večernji sati u igri i obećava da će do sutra ujutro auto biti gotov, ako ne dobit će zamjenski.
Pogodite što je bilo ujutro?
Primjer firme koja se ne igra sa svojim ugledom...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote