View Single Post
Staro 25.11.2011., 20:43   #23
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
T-com da, to mu je i dijelom zakonska dužnost. Drugi teško.

I još jednom, da, for free. Ne samo nekom turističkom kompleksu blizu UPS-a već i pojedincu.
Ajmo malo lekcije o kapitalizmu jer vidim da vi tu debelo brkate neke pojmove.

Dakle T-com je dio grupacije Hrvatski Telekom (oznaka dionice na burzi HT-R-A s kojom se trguje za ZSE) a ta grupacija je dioničko društvo (d.d.).
To dioničko društvo mora raditi u skladu sa par zakona iz domene trgovačkog prava. Jedna od bitnijih osobina tog zakona je da Upravni odbor svojim odlukama mora doprinositi tome da ostvare profit za svoje dioničare - odnosno vlasnike. Rad Upravnog odbora nadzire Nadzorni odbor.
E sad ja tu ne vidim zašto bi Uprava odnosno kad se to spusti par razna prema dolje donijela odluku da se nešto napravi besplatno i pri tome izgubi novac na ugrađenom materijalu i novac potreban za plaću ljudi koji to trebaju napraviti?

Nije mi jasno... Jesam li ja nešto propustio proteklih 20 godina ili što?

Možda se varam ali bi zamolio upućenije od mene da navedu članak zakona (dakle link na narodne novine i članak zakona) koji govori da se tako nešto radi badava?

tomov je offline   Reply With Quote