View Single Post
Staro 04.06.2011., 21:10   #1
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
koji OS i ostalo za komp nakačen na carnet?

dobio sam dozvol(ic)u da u server sobu na faxu dofuram svoju kantu i zakačim ju na carnetov switch, s obzirom da je to jednostavnije nego dodavanje dodatnih rule-ova u glavnom firewallu. dođem, spojim, zaboravim.
kanta bi bila prastari p4, 768MB rama, sve on-board i vjerojatno 2 diska. obična torrent mašina. pristup bi nekako rješio preko vnc-a.
e sad, gore nesmiju windowsi, logično. carnetovac mi je preporučio ubuntu server verziju. bi to bilo OK?
na šta moram još paziti, i šta instalirati?
mašina bi mi uglavnom služila kao torrent klijent / seedbox za privatne trackere, jdownloader, emule client (yup, to je kod mene još aktivno), privatni ftp server, i to bi manje više bilo to.

tako da - čime zaštiti server od razno raznih napada izvana, osobito ga zaštititi od zaraze i slanja spama, i čime zaštiti torrent klijenta da carnet, odnosno RIAA i slični, ne vide šta skidam? korištenje privatnih trackera pod obavezno, ali dalje? peerguardian i slično?
tnx unapred
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote