View Single Post
Staro 02.02.2011., 10:53   #31
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,001
Citiraj:
Autor Ivan_Brajcic Pregled postova
Mišljenja sam da je to natezanje po načelu "pametniji popušta" - ajmo milijardu puta pokušati zapisati/pročitati bad sector, pa će jednom i uspjeti. Niti jedan program ne može popraviti fizičku površinu diska ili vratiti preciznost pozicioniranja glava, može samo uz dovoljno pokušaja i vremena nešto s njega izvući, a upitno je što i u kojoj mjeri i koliko se takva površina može smatrati upotrebljivom. Osobno, nije mi jasno čemu, zbog parsto kuna uštede. Nije vrijedno toga, ali to shvatiš tek onda kad ti izleti hitan posao kojeg moraš napraviti jučer, a disk (i ostali hardver) te počnu zezati. Ali tko voli, nek izvoli.

Tu se definitivno slazem, al da za svaki "software-ski" bad sector, koji se da "popravit" neka firma koja ima u svom poslovanju 5000 diskova ide kupovat novi disk, nastal bi kaos.
Racunalo za posao uvijek mora biti 1000% ispravno i tu nema toga boga da se ide kaj krpat, a ovdje je slucaj ako radi radi, kad krepa, novo cemo.(bitno je kopirano na ispravan disk)

Iz osobnog iskustva, 90% diskova ne starijih od 5 godina, nakon uklanjanja ili izolacije bad sectora rade bez greske jos dovoljno vremena da ih vrijeme pregazi il promjene vlasnika.

Nade ima, al situacija nije bajna, ako su bad sectori mehanickog porijekla disk je jednom nogom u grobu.
Overclock je offline   Reply With Quote