View Single Post
Staro 26.01.2005., 08:56   #1
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Abit ploca i mjerenje temperature

Desava mi se jedna jako cudna stvar. Sasvim slucajno sam provjeravao temperaturu pomocu ABIT EQ software-a i primjetio da od tri temperature koje mjeri najveca nije CPU (kao sto bi covjek ocekivao) nego PWM. Izmjerene temperature su (System-CPU-PWM):

Idle ...................... 30 - 37 - 50

Load (dva Prime95 torture testa se vrte sat vremena istovremeno, jedan large, jedan small, svaki na jednom procesoru zbog ukljucenog HTa, CPU usage 100%) ........................... 32 - 52 - (oko)75

E sad pitanje... koji je ovo vrag PWM na kojem je uvijek tako visoka zabiljezena temperatura. Na ABIT stranici sam pod FAQ nasao podatak da to ocitanje i mora biti najvece (max do 120?!) i da se netreba brinuti ako bude ispod 100 ?! Navodno da ga nemjeri senzor nego neki algoritam sto mozda i objasnjava cinjenicu da za vrijeme testa skace ko' ludo - cas je 69, a onda sekundu poslije zna skociti na 85 pa opet sekundu iza na 75! Pa to ne moze biti realno da ga j...s! Jednom mi se cak dogodilo da je skocilo na 110! Kako je u biosu namjesten temp warning za PSW na 95 naravno poceo je pistati!
Mislim da tu netko mene vara jer za sve to vrijeme sistem i CPU su na konstantnih 32-52. Komp je skroz stabilan, ne sjecam se kad mi se srusio sustav. Unutra sve hladno - probao rukom sve sinkove, kuciste i vise nego prostrano (vidi sig) sa dodatnim usisnim i ispusnim ventom, van tjera zrak koji jedva da je topao. E sad sam pretjero sa posom ali nadam se da ce ga netko ipak procitati i znati objasniti...
A-V je offline   Reply With Quote