View Single Post
Staro 09.12.2010., 16:10   #168
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor creativo91 Pregled postova
Molim te da procitas jos jedanput moj post ali ovaj put sa razumijevanjem, evo da ti pomognem podvukao sam onaj "bitniji" dio.
Sada jos jedanput pogledaj onaj test (Far Cry 2) i reci mi razliku izmedju min fps-a q6600 i i5 750.
Pogotovo je zanimljiv i World in Conflict naravno zbog razlike u min FPS.

BTW ovo nije off topic jer ovakvim postovima tj. komentarima dajemo do znanja korisnicima foruma da nije dovoljno kupiti samo high end grafu nego je potrebno uskladiti i ostale komponente sa njom kako bi cijeli sistem davao najbolje performanse.
Isto tako neprecizno je navesti da kada se Q6600 oc-a daje bolje performanse jer naravno da i oc-ani i5/i7 procesori daju isto tako bolje performanse s time da se mogu "vise" i "lakse" oc-ati. Potjerati jednog i5 750 Ghz na 4.0 Ghz nije neka mudrost dok je sa Q6600 to moguce postici samo na vodi.

Off topic:
Možemo mi ovdje raspravljati do sutra i svatko može naravno na svoj način tumačiti rezultate navedenog benchmark-a.
No ako se taj benchmark pokusa protumaci objektivno i sa razumijevanjem moze se doci do zakljucaka da je q6600 nedovoljan da u potpunosti zadovolji potrebe GTX 280.
Čitam ja njega kao i svaki drugi s razumijevanjem.
U world in conflictu koji si naveo, da zanimljiva je razlika od 2 fps-a u minimalnim fps-ima između i7 i q6600 I još je to strategija koja je prilično zavisna od procesorske snage....
Al eto, naveo si igru, naveo si VAŽNOST min. fps-a, pa sad možeš i objasnit razliku od čak 2 (slovima: dva) fps-a više ako gledamo minimalne u korist višestruko skupljeg i dvije generacije novijeg high end procesora na toj kako ti kažeš neiskorištenoj grafi od strane q6600. Hvala unaprijed na objašnjenju tako velike premoći od 2 fps-a....
Jer što više gledam taj bench i činjenicu da je i5 fest jači u većini od i7....
Btw, meni osobno je važniji avg fps, da bude konstantan, nego min. koji se pojavi 3x u 2 sata igre...
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote