View Single Post
Staro 05.11.2010., 09:34   #420
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,648
Evo me na poslu i napokon net, pa kad kažu da net nije ovisnost

Prićica ide ovako, dođem jućer doma sa joba i nađem T-Koma tehničare kako neš prčkaju po ormaru od optike (btw prvi / glavni ormar).
Nešto sam žurio pa se nisam zaustavio pitat / gnjavit a i računaš valjda znaju šta rade.
Ako se sjećate ALF - a i onog njegovog GNJAAAA - GREŠKA.

Odem vani (kamo sam žurio) i potom dođem doma, idem na net štanga, nema. Gledam ONT i vidim nema optičkog linka i rezultat je tu.
Rekoh sebi, krasno, zašto ih nisi "priupitao za zdravlje" ?

Najbolji dio slijedi sa SZK, operatorica1:
Zovem, kažem da neradi internet, naglašavam da je optika u pitanju i da nema optičkog linka a onda ide idiot špranci po kojoj rade i nema teorije da je preskoče čak i kad je utvrđen "identitet":
vaš br > piše vam na displeju (osjetiš čuđenje), pauza
na koga glasi linija > Pero Perić
vaš user je xxxxx > potvrdiš "to je"
? > poželiš ih pitat jel vam možda treba br. cipela ?
U ćemu je problem > Sa živcima već na 50% kažeš (ponovo) da internet ne radi, opet naglasiš da nije bakar nego optika
Ne, vi nemate optiku, tek je uvodimo > tu je prekinem, ma bogati, kažem da imaju kiki u bazi, da optiku imam cca 40 dana i da je radila ok dok nisu vrli tehničari neš sprčkali
Aha, pauza, ugasite / upalite uređaj(e) > Brontulam u sebi, već znam da to ne rješava ništa al ipak odradim to, nikad neznaš
Jeli sada sve radi > NERADI i rekao sam da neće radit, opet kažem nema optičkog linka, napominjem da su tehničari nešto prčkali
Slijedi pauza, aha, zbilježit ću kvar, netko će vas kontaktirat > rekoh dobro.

X min zvoni tel., automat njihov bifla svoje, napokon dođeš do nekog živog s druge strane, operator2:
Dan, vama zvoni tel. vam radi ? > Da, radi, sav u čudu šta čoek pita, kažem da tko je rekao da tel. ne radi ?
Neznam, meni je zabilježeno - javljeno da tel. ne radi > e pa krivo, prijavio sam da ne radi internet - optika
A tako > osjetiš kako je čoek sav u čudu, na granici smija i plača
Nema vam druge, zovite ponovo, hvala šta ste letili sa kompanijom lud - zbunjenog

Ko je ono reko da bez treće nema sreće, operator3:
Dan, kako vam mogu pomoći ? > Sa živcima već na 200, fino i pristojno prepričam ovo poviše, za divno čudo čoek shvati iz prve
pokuša pristupit ONT - u > jasno, to ne ide
ok, prijavit ću kvar, sutra će ekipa provjerit / napravit > rekoh dobro
potvrdi mob. za kontakt > je, taj je, naglasim da kontakt obavezno bude na mob. jer me ujutro nema doma, logično zar ne
Da, da, nema problema, đenja > đenja

Ma Izet i LZN je dječji vrtić za ove
Nastavak slijedi . . .
Nikky je offline   Reply With Quote