View Single Post
Staro 18.06.2010., 07:52   #283
Ico2005
Premium
Moj komp
 
Ico2005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 450
Potpisom se ništa ne priznaje ili poriče. Potpis služi samo kao "dokaz" (uvjetno rečeno) da je osoba primila prekršajni nalog. Tko ima prekršajni nalog kod sebe neka pročita što piše ispod mjesta za potpis (Mislim "Prekršajni nalog primio" ili slično). Sa i bez potpisa i dalje ostaju sva prava žalbe i prigovora po zakonu. Istina je da dosta sudaca gleda na to da li je nalog potpisan ili ne. Ako nije, to se zna protumačiti kao odbijanje suradnje ili nepriznavanje postupka/procedure. Ali to je samo njihovo mišljenje. Nitko vas ne može natjerati da nešto potpišete, to je jasno.

U ovom slučaju sa guranjem motora... A što reći. Po meni, to je malo pretjerivanje. Da ste ometali promet ili da je na bilo koji način moglo doći do ugroze bilo koga od sudionika u prometu, onda OK, kazna i bjež sa ceste. Iako mislim da bi samo upozorenje bilo dovoljno. Ne treba pretjerivati, narodu je dosta teško danas i bez kazni policije.

Potpisao nisi ništa jer će lik vjerovatno protiv tebe podnijeti 2 ili više prekršaja što čini stjecaj i podnosi se izvješće o počinjenom prekršaju putem referade za skraćeni postupak direktno prekršajnom sudu. Tada će sud donijeti prekršajni nalog kojeg ćeš dobiti doma i na kojeg ti opet ide rok od 8 dana za žalbu.

Kažeš - lik ne oprašta nikome. Taj stav apsolutno podržavam i smatram da bi takva policija trebala biti - ne opraštaj nikome, niti lokalnim moćnicima niti njihovim sinčićima. Ali isto tako ne treba pretjerivati i glumiti. Lako je nekom utjerati qurac u dupe, to zna svako. Budi čovjek pa pomozi. To je teško...
Ico2005 je offline   Reply With Quote