View Single Post
Staro 15.12.2004., 01:14   #1
Beast_Cro
Registered User
 
Beast_Cro's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VK
Postovi: 44
Problem sa dizanjem FSB-a

Nedavno sam kupio i sklopio komp i sad nakon nekih tjedan dana se bacio malo u isprobavanje mogućnosti Bartona-Mobile i DFI Ultra Infinity matične.
Pošto mi nakon prvog paljenja kompa, bios od matične nije prepoznao mobilca, stavio ga je na najnižu brzinu. ja sam za početak stavio na 166x11 i tako nastavio dalje sređivati instalacije i ostalo. I sve je super radilo...recimo samo da mi je u idle modu proc radio na 26.5 - 27 C, a pod opterećenjem (NFS underground 2 ili 3d mark03) na nekih 38 - 39 C.
Kad sam ga htio podić malo više, probao sam sa 200x10 i nakon njegovog restartiranja, jednostavno se više ništa ne diže, ni Bios. Nego samo radi a monitor i HDD miruju. Nakon resetiranja Biosa, sam opet vratio na 166x11 i kasnije probao sa 200x11(mislio sam da možda ploča brije zbog množitelja 10 i da će sa 11 možda radit) al opet ista stvar.
I sad sam trenutno na 166x12.
U ČEM JE PROBLEM??
Brijem da je to zato što mi ploča nije prepoznala Bartona-M, a pošto mi je napon od proca i mamorije namješten na Auto (jer još ne znam koji je napon na kojoj frekvenciji pa nisam to mjenjao-napišite omjere ako znate) tj. da mu ploča onda ne zna pravilno odrediti.
dal će se sve to riješiti ako bios updateam ili je u nečem drugom možda problem? please help...
Beast_Cro je offline   Reply With Quote