View Single Post
Staro 08.11.2009., 16:50   #170
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Naravno da se i sa 35 kW može vozit ko Šumaher, al od ovoga zakona nije u redu da se diskriminira neke ljude koji recimo imaju para za E-klasu od 150 konja i žele je vozit, a prisiljeni su vozit mali gradski auto ili u najboljem slučaju kompakt, koji ne može primirisat aktivnoj i pasivnoj sigurnosti E-klase.

A šta je s onima koji su skupili 2 godine iskustva, nabavili jači auto i tako dočekali novi zakon?! Da ga prodaju i opet kupe drugi, slabiji od 100 konja, i tako gube teško zarađene pare radi bijednika koji pišu zakone? Pošto se nikako ne može udovoljit svima, mislim da bi bilo bar donekle bolje da se gleda omjer snage i mase vozila, tako da granica bude primjerice 90 KS/1000 kg.

E da ne zaboravim, šta je s onima koji zarađuju za život vozeći službene aute jače od famoznih 75 kW? Osobno sam napravija par stotina kilometara sa Doblom od 77 kW, srićom nije me nikad zaustavilo, al ima nekih koji tuku stotine kilometara dnevno tako. A da ne pričam o ljudima koji voze veće kombije B kategorije tipa Transit, Boxer, Sprinter, tu su stvarno rijetki slabiji motori, tako da policajci samo mogu stat kraj ceste i zaustavljat takve kombije sa golobradim vozačima i punit rupu bez dna zvanu državni proračun. Dakako da se i tom mladiću šta mu naplate kaznu šalje fina poruka: "Radije se bavi kriminalom nego pošteno radi, proć ćeš nekažnjeno, i da se bolje zaradit".
Emissary je offline   Reply With Quote