View Single Post
Staro 28.10.2009., 21:50   #118
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,488
@greg SE vidim vec dva puta spominjes moju recenicu da nisi posteno ni procitao, rekao sam da bi rade slagao kutije u konzumu nego radio u ve-milu jer sam suradivao sa njima i znam kakva je radna atmosfera.
Za vasu informaciju kad sam zavrsio srednju radio sam u servisu i imao sam placu 4000kn, od tada sto je doslo vise IT firmi ta placa se srozala na 3500 u linksu na nize. Sa placom su se naravno i usluge i strucnost tih djelatnika srozali, a to je vec druga tema.
Znam dosta ljudi sta su radili u hgspotu, na pultu, svako malo su bili na mobitelu jer su sa strane jos dilali robu jer su dobijali jeftinije.
U Hrvatskoj se od IT struke napravila jedna djelatnost koju svi misle da mogu raditi i satnica se totalno srozala, na svu srecu na vrijeme sam promjenio svoju djelatnost tako da vise ne moram gledati ekipu koja misli da sve moze dobiti besplatno ili za satnicu 25kn/h naravno ne 8 sati nego kad se njima nesto pokvari.
A sa firmama tipa hgspot/ve-mil vise ne radim jer se nisu sposobni javiti na telefon, prebacio sam se na veleprodaju gdje bar imam svoj account managera kojeg uvijek mogu dobiti, njihov pocetak kraja je poceo kad su uveli bijelu tehniku i ostale gluposti vise nisu bili specijalizirani za nista i svatko tko je vrijedio je otisao.
Jos koju godinu pa bi bili na razini Peveca gdje njihovi prodavaci bjeze od ljudi.
A kad bi morao birati prije bi isao u McDonalds raditi, naravno tamo nitko ne zeli, a oni su vec ocajni, dobijes daleko vecu placu(pocetna placa 3000kn, ako se pokazes dobar 4000kn) i ugovor na neodredeno.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”

Zadnje izmijenjeno od: Bono. 28.10.2009. u 22:04.
Bono je offline   Reply With Quote