View Single Post
Staro 03.04.2009., 21:25   #415
dUG1
Premium
Moj komp
 
dUG1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
niš ni savršeno, jebga.

Thopok, odgovor na projektić, čopi stari PC (minimalno pentium 166mmx sa 128 mega rame i hardom od 3 gige, te 3 lan kartice, 2 ako ne misliš wlan, kupi switch 8 portni bilogdje), skini IPCop s neta, digni ga na pc i imaš neš bolje i vjerojatno pun k jeftinije nego kupovina bilo kakih rutera.

Imo ja donedavno al je hard napravio krk...



što se rutera tiče, jedan za koji 100% znamo da radi je linksys wrt54gc. to je i onaj što ga bnet nudi doduše, ali funkcionira.
Mislio sam ti poslat PM, al mozda je bolje ovak ak nekome moze pomoci.

Dakle, imamo doma Bnet-ov Osnovni (+ prosireni, cini mi se) paket vec skoro 3 godine. Pri instalaciji, starci su dodatno platili (i to dobru lovu) jos 2 prikljucka za telku na katu vise i u sobi do. Sve je super, sve je za 5 do jednog dana kada nam doma dolazi vas DVB prijamnik ilitiga STB. Totalno bespotrebno kada svi LCD-i u zadnje 2-3 godine imaju kvalitetnije ugradjene DVB prijamnike i X na n-tu bolje rijesen EPG (ovaj vas je, prema difolntnom od Sonya, pa cak i MaxTV-a, zivi ocaj ).
Al u njih nemres gurnuti karticu koja strsi van i cudnog li cuda, ne zblesiraju se svakih 10ak sati rada.
Al ajde, nismo se bunili.

Problem je nastao u trenutku kad smo obavjesteni da cemo za svaki dodatni prikljucak, koji je potreban za gledat TV program, na vlastit zahtjev morati dodatno placati 30 i nesto kuna.

Stari je, normalno, mislio da je to neki los pokusaj zajebancije. Platimo uvodjenje kabelske, dodatne prikljucke, a sada ispada da je to bio bacen novac, jer ako zelimo gledat program na drugom TV-u te na 2 kompa, kak je sada, moramo platit 90+ kn mjesecno DODATNO?

Zvao sam SZK, odgovor je uvijek isti: da, za prijam digitalnog signala je potreban nas prijamnik (koji cemo vam spremno naplatiti), a kada se ukine analogni signal, jedino cete moci pratiti TV signal preko istoga (prijamnika) i to zasebno za svaki TV.

Pa me zanima iz prve ruke, koje su (nove) informacije vezane uz ovo?
Ostaje li i dalje ta politka "deri di stignes", ili se nes promjenilo?

Shvacam da je ta mjera napravljena da bi se zastitili od dijeljenja signala po susjedstvu , ali u ovom obliku, kakav je sada, vise cete izgubiti nego dobiti.

P.S. Da smo, kojim slucajem, sami provodili kablovinje po stanu na svoju ruku, jos bih presutio, ali u ovom slucaju, ako tak ostane/bude, gubite dugogodisnjeg korisnika kablovske TV i potencijalnog za 3D paket.

Fala na odgovoru
dUG1 je offline   Reply With Quote