View Single Post
Staro 03.04.2009., 11:46   #412
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 521
Citiraj:
Autor marko vukovic Pregled postova
al dobro to je bar bila prelomnica nakon koje sam mogao poceti rjesavati problem. par minuta kasnije uspio sam se spojiti na internet s laptopa direktno spojenog na modem. potrazio sam upute za konfiguraciju rootera. na netu su upute za di-604 ali what the hell sucelje je isto, valjda ce radit. prosao kroz upute, ali kitu. rooter se nece spojiti. nakon milion pokusaja i brdo izgubljenog vremena na telefonu s bnet supportom zakljucak je da moj rooter nije kompatibilan s njihovom opremom i da se mogu slikat s njim. to sto je konfiguracija naizgled ispravna na zalost ne pomaze. rooter se nakon restarta prijavi modemu, dobije ip, pokusa se spojiti na carnet, to ne prodje (na carnetu kazu da ne vide pokusaj logiranja na ldap), rooter izgubi ip i to je to. po mojem shvacanju problema, cini se da format u kojem idu uid i pass ne prolazi kroz mreznu opremu na bnet kraju.
Ovo mi zvuči više kao da router pokušava progurat enkriptiranu šifru, ili nekakvu enkripciju podataka. Poanta je u tome što server za autorizaciju po defaultu refuse-a te konekcije. sam pitanje, MTU je na 1400, yah?

Citiraj:
oke, bacio sam lovu za rooter. nije mi to bas nest super, ali prezivjet cu. ono sto me najvise muci je sto nemam opcija za dalje. uz 3dcarnet nisam mogao zakupiti wireless, ne vidim smisao kupovine novog rutera jer nemam nade da cu pogoditi kompatibilan uredjaj. jedino rjesenje koje mi trenutno pada na pamet je promijeniti paket u 3d bez carneta. muci me sto nisam siguran da je to rjesenje koje ce raditi.
gle, dok god nije canyon
ako pređeš na obični 3D samo staviš router na to da automatski pokupi IP adresu.

Citiraj:
btw. imam solidan tehnicki background i nemrem ni zamislit kako se ovi problemi manifestiraju/trablsutaju kod usera koji nisu tecchiesi.
Ukratko? Jako teško -.-


Ovako, proučit ću nešto malo o tom routeru, al nemrem ti ništa garantirati nažalost.





[edit]Nakon malog rondanja, možda će firmware upgrade pomoć, ali nemrem niš garantirat, jer nažalost nemam pristup dlink uređajima...

Zadnje izmijenjeno od: Vrga. 03.04.2009. u 11:56.
Vrga je offline   Reply With Quote