View Single Post
Staro 23.01.2009., 15:43   #17
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,947
Citiraj:
Autor sick_boy Pregled postova
Što da ste naručili novu matičnu ploču, pa kad ona dođe, skužite da nije niti u tome stvar, nego u nečemu trivijalnom? Da li bi ste onda popravili taj trivijalni dio i svejedno naplatili matičnu ploču?
U tom slucaju praksa potrdjuje ovakav rasplet:

1. Ako je stvarno bila maticna ,naplacuje se maticna i rad
2. Ako nije bila maticna , naplacuje se maticna + dodatak koji je bio neispravan + rad uz izliku da je maticna povukla i taj neispravan dio
3. U slucaju da laptop ne radi i kad se stavi maticna (sto je jako rijetko,jer u 99% slucajeva kad se stavi maticna laptop proradi jer su greske inace na maticnoj,u slucaju da se laptop ne pali) , laptop se vraca uz potvrdu da se laptop ne moze popraviti.

Znaci,najbitnija je stavka broj 2. , jer se maticna naplacuje bila ona kriva ili ne.
Molim da mi sad neke osobe ne uvjeravaju u moral tvrtki,jer nijedna tvrtka nece dozvoliti da se naruceno komad ne rashodi,pogotovo ako se kupac slozio s cijenom popravka. Isprobano i provjereno bezbroj puta a zadnji put sa baterijom u gericom-u ,zbog koje su mi htjeli naplatiti cijelu plocu a samo je trebalo promijeniti bateriju.

P.S. Ne napadam webit ,govorim opcenito o IT tvrtkama u Lijepoj Nasoj i postojecoj praksi u rjesavanju problema s prijenosnicima.
spawn je offline   Reply With Quote