Citiraj:
Autor Astral
ti gledas idle temperature dok bi trebo gledat one pod load, optereti proc orthosom ili prime-om pa vidi do kud ti idu temp, pazi da nejdu preko 63c, isto tako s tim programima testiras za stabilnost (najmanje 8h, pozeljno 24)
|
Je, tako je, ali sinoć sam ga oko pola ure držao pod punim opterećenjem pod onim everestovim "stability testom" i ne sjećam se da su temperature prelazile 30 stupnjeva dok je ventilator između tornjeva puhao na 7 volti.
Također, kad je vent isključen, Sonic Tower se pristojno i na opip primjetno zagrije što dokazuje da se toplina odlično prenosi.
Kad sve namjestim, probat ću 24 satni test tim programima (Orthos, Prime)
Citiraj:
Autor Astral
moj prijedlog ti je da stavis omjer rama na 1:1 (iliti na 2.0 u gigabyte-ovom biosu) i smanjis mnozitelj procesora na 6x pa dizes FSB kolko ide, tako ces saznat FSB wall svojeg procesora i prema tome se ravnaj kasnije, 333mhz nebi trebo bit problem
|
I kako znam kad sam dosegnuo "FSB wall" procesora?
To vidim odmah u BIOSu se nešto "sledi" ili se komp ruši ulaskom u windowse?
(čitao sam sticky, ali taj detalj nisam primjetio)