NA novoj konfiguraciji iskoristio bih stari HDD Segate Barracuda 7200.10 320 GB ATA.
Također ostavio bi i CD-RW LITE-ON CD-RW SOHR-5238S koji je isto ATA.
Ovaj CDRW star je oko 4 godine i popržio je oko 100 CD-ova dok nisam shvatio da mi CD treba samo za nekoliko instalacijskih CD-ova, a da pornjavu ne treba arhivirati..
Na staroj ploči ASRock P4i45GL/GV/PE mATX to nije problem spojiti jer postoje dva IDE konektora i svaki plošni kabel ide na svoj uređaj.
Međutim kupio bih Gigabyte EP35-DS3, a ona ima samo jedan ATA priključak i više SATA priključaka.
Sad, nije problem za 150 kuna kupiti novi crni DVD-RW SATA i taj uređaj spojiti SATA kabelom, a plošnim HDD na IDE konektor na ploči.
Stvar je principa!
Ne želim imati posla sa nikakvim "disketama" za storage, a CD bi mi služio samo za instalirati OS (Win Xp SP3) i pokoji drajver od ploče, zvučne, skenera, štampača..
Kupio sam kučište
Chieftec WH-02-B-B (uskoro sljedi pokušaj mog amaterskog review-a).
CDRW bih montirao u krajnji gornji položaj za 5,25" jedinice, dok bi HDD montirao jako blizu dna kaveza za jedinice. (radi nižeg težišta i stabilnosti kučišta

Problem je u tome ako koristim jedan plošni kabel bojim se da spajanjem HDD-a skroz dolje na prvi IDE konektor tog plošnog kabela, da će mi drugi konektor biti prekratak da dobavi CDRW skroz gore na vrhu kučišta
Mislim da je rješenje nešto ovako:
http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaz...&Sifra=2780016
Piše da artikl nije dostupan, a neznam di ima kupiti ovakvih ATA kablova?