Citiraj:
Autor Jablan
Ne znam što točno misliš pod isti setup komunikacijskog SW-a? Probao sam sa istim softom koji koristim za moj rec, a isto tako pokušao sam i sa drugim softowima za različite resivere, a što se tiče izrade full null-modem kabela, kao i serijski nije mi jasna potuno shema? Da li tu idu pinovi 2-3, 3-2, 5-5 kao na null modem kabelu, a ostatak pin na pin, kao na serijskom?
|
Uredjaji koji koriste serijsku komunikaciju dijele se, ugrubo, u dvije grupe: DTE i DCE. Isti tip uredjaja treba null-modem kabel, razliciti modem kabel. Nesto "slicno" mreznim kabelima, recimo (jako ugrubo).
No, za razliku od etherneta gdje se uredjaji sami "dogovore" o brzini i tipu komunikacije, kod serijske veze je kljucno postaviti u SW-u pravi setup veze - brzinu, broj bitova, paritet, itd.