PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (https://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (https://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Problemi sa gasenjem kompa (https://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=65727)

Elerrian 04.04.2007. 18:41

Problemi sa gasenjem kompa
 
Imam problem sa kompom, nikak se nece ugasiti (jedino kad drzim power off 5 sekundi). Windowse normalno zagasi, znaci nigde ne bloka kod windows shut downa, sve prode normalno, zagasi monitor ali ne i komp, a ploca baci gresku F.5 (ta greska ne postoji u abitovom prirucniku). Nist ne beepa da bi javilo gresku ni kod bootanja a ni kod gasenja.
Bios sam flashirao u nadi da ispravi stvar sa gasenjem i nis nije pomoglo. Ram je testiran, nema greske.
Probal sam i ugasit komp kad prepoznaje diskove, prije islo bez problema, on pocne prepoznavat diskove ja stisnem power off i ugasil ga je prije, a sad zasteka i nece ugasit.
To se dogada nakon kaj sam zamjenil plocu. Jen fatality mi je otisel bios i ko zna kaj jos sve bacal je 9.0 gresku i sve sam sprobal da ploca proradi, zavrsila je na garanciji, sad opet ista ploca ali se komp nece zagasiti. Sve sam vec probal kaj sam nasel na netu od kopanja po regisgtriu do zakrpi.

Help ak neko zna kaj da napravim, kak sve zgleda lepo bum primil proc i plocu, hitil u smece i natrag na intela :care:

P.S. Neznam kolko put sam vec provjeril dal su svi kablovi dobro spojeni na ploci.

domy_os 04.04.2007. 18:48

U Device Manageru sve OK? Jesi li čačkao što po APM postavkama? Probao si resetirati BIOS?

Bartuc 04.04.2007. 18:51

Pa možda ti ne radi komp! Možda ti se samo ventilatori ostanu vrtiti pa misliš da radi! Se da možda krivo nekaj spojiti da dođe do te greške?

Elerrian 04.04.2007. 19:40

Citiraj:

Autor domy_os (Post 692317)
U Device Manageru sve OK? Jesi li čačkao što po APM postavkama? Probao si resetirati BIOS?

Sve ok, bios resetiral nekoliko puta. Wake on svugdje iskljucen, cak sam i u windozama iskljucio na mreznima za svaki slucaj.

domy_os 04.04.2007. 21:18

Je li se to pojavi i na svježe instaliranim Windowsima ili tek kasnije nakon instalacije drivera, programa,...?

Elerrian 04.04.2007. 22:09

Pojavilo se odmah nakon sto sam zamjenio pokvarenu fatality an9 32x sa novom, pa sam zbog negasenja reinstalirao windoze, bez ijednog drivera ne gasi, sa svim driverima opet ne gasi.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 19:27.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2024 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger