![]() |
Program za mjerenje internet prometa u lokalnoj mrezi ???
Molim Vas ako mi netko može pomoći, naime imamo tri računala spojena u mreži preko routera Gigaset SE515 dsl. Pa me zanima, da li postoji program u windowsima koji mi može pokazati koje je računalo ostvarilo koliki promet na internetu. Važno mi je jer sam umrežen sa susjedima. Hvala!!!
|
Ima jedan programcic NetMeter. On ti mjeri cjelokupni promet preko mrezne kartice, ali ako ti treba mjeriti samo internet promet, tu ti ne bih mogao pomoci.
|
Hvala, probati ću sa tim programom, ali bih htio vidjeti sa svog računala i ostale promete drugih računala spojenih na router.
|
u tom slucaju na siemens se555, vjerojatno onda i na 515, imas mogucnost ogranicavanja prometa svim korisnicima individualno a mozes i vidjeti koliko su potrosili od svoje kvote.
|
NetLimiter. Mjeri protok i Interneta i LAN-a.
|
Net Limiter nece raditi sa routerom, odnosno, mjerit ce on promet ali samo na racunalu na kojem je instaliran. Jedina opcija je da pogledas na routerovim postavkama (kao sto spomenuo Ivan_1) i namjestis kvote za korisnike. na taj nacin ces moci kontrolirati i vidjeti tko koliko potrosio. Napr., ako svatko placa svoj dio, stavi kvotu za svakog korisnika 2gb, kad predje taj limit njemu ce se automatski uskracivati dostup internetu.
S druge strane ako vas ima vise, zar se ne isplati onda uzet flat-rate?? |
Ok, podržavam, sve to stoji, ali koliko znam to pgraničavanje i mjerenje prometa na se555 ne radi baš najbolje, laže u potrošnji prometa (potrošiš više, pokaže manje), a da ne spominjem pad brzine surfanja.
Zaboravih napisati da ako koristite Skype i uključite u routeru se555 opciju mjerenja i ograničavanja prometa, zaboravite da će Skype radit kako treba, mislim hoće ako ga koristite kao ICQ, ali ako želite koristiti voice neće ići kako treba. |
hmm, ja sam imao neki program, cak mi se cini da bi mogao biti taj netmeter...nazalost, bio je shareware, pa je radio samo mjesec dana, mogao si mu namjestiti da ignorira lan promet i broji samo internet promet, koristio sam ga doma(dsl) i na poslu(stalna veza-umrezeno) i stvarno je radio super...mislim cak da je na onom cdu sto se dobije od Tscuma
|
imas custom firmware za se515 probaj sa njime
|
Sva vremena su GMT +2. Sada je 03:01. |
Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2024 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger