PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Softverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=42)
-   -   Bankovni certifikati (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=316699)

BlackDwarf 11.05.2023. 20:46

Bankovni certifikati
 
Mozda sam fulao mjesto za upit...

Moje knjigovodstvo muci da na istom racunalu radi prijava u pbz com preko kartice, dok preko usb certifikata ne prepoznaje da je usb umetnut.
S druge strane prijava u mirovinsko pomocu istog usb-a radi uredno.

Navodno je neki problem zbog fininog certifikata koji se valjda kolje s ovim od pbz.

Sve je nadogradeno na zadnju verziju...


A drugi problem mi je lana mirovinsko da na vecini racunala ne radi. Ne pokrece prijavu i veli da fali app. Napravito sve prema uputi za chrome, firefox..

Jelc 11.05.2023. 21:16

Nešto si zezno...

Imamo na par kompova hrpetine certova i bankinga, sve radi.
Ja bi sve pobrisao pa fino ispočetka.
A finu prvu instalirat.

buljo 11.05.2023. 21:40

Ne finu nego banku.
Prije dvije god +/- zaba nije radila ako se prvo fina instalirala, doduše mislim da je to bilo doba kada su još u Zabi bile kartice.

Ja uvijek prvo instaliram banku, provjerim, pa finu, provjerim i onda dalje.

Jelc 11.05.2023. 21:48

Ma Finu
Oni i njihov popatchani ActivClient:p

BlackDwarf 11.05.2023. 22:08

Tako sam stanje zatekao.
Ne znam odakle bi krenuo, a da ne smrdam nesto sto za sada radi.

jopis 11.05.2023. 22:10

Ak se radi o pbzu i njihovom sticku, ima cca pol godine kak sam se ja s tim jebavao.
Igra je bila (koliko se sjećam) da da finin prestane radit kad se stavi pbz usb. Dok je bio samo finin, radilo je, čim sam instalirao sign ergy, safenet, itd, finin je 'nestao'.
Na kraju smo našli u mailovima koji su stigli u knjigovodstvo firme iz pbza da su certifikat pbza i fine objedinjeni i da SVE radi preko pbzovog usba za oba klijenta i svih autoriziranih usbova.

Jelc 11.05.2023. 22:24

Ovo si instalirao na sve kompove?
I preglednike

https://chrome.google.com/webstore/d...cbinpjimkfcpnf

BlackDwarf 11.05.2023. 22:29

Citiraj:

Autor Jelc (Post 3675563)
Ovo si instalirao na sve kompove?

I preglednike



https://chrome.google.com/webstore/d...cbinpjimkfcpnf

Da, i ne pokrece potpisivanje.

Imali su jedan pc koji nije bio paljen od 2/2022. Prvi dan radilo mirovinsko i vec iduci prestalo.

Jelc 11.05.2023. 22:46

Ja bi lijepo uzeo jedan komp, sve deinstalirao i novo..
Osposobit Chrome i Edge, eventualno firefox za rezervu.
Frišku Javu

Lupit babcima 10-tku ako su na sedmici.

Imam i kartice sa čitačem i stickove od pbz-a i sve radi
Hrpu banaka, stickova od stranaka..

Ovak možeš izgubit hrpu vremena i živaca:hitthewal:

BlackDwarf 11.05.2023. 23:25

Hvala svima na savjetu.

coconut 12.05.2023. 08:12

Imam FINA-in stick kojeg koristim i za ePoreznu i za PBZ na FF-u i nemam nikakvih problema s njime.

tskarda 12.05.2023. 09:46

Možda nezveno za ovo gore, ali jučer i prekjučer je bilo problema sa lana.mirovinsko.hr gdje nije željelo potpisati prijave/odjave nego je tražilo putanju do dll drivera.

Treba zatvoriti taj prozorčić s putanjom, kliknuti gore desno na zupčanik s folderom, dolje umjesto Jane izabrati Vilmu ili Mirka i onda potpisati.

Ja sam se spolno općio s time valjda 5 sati dok nisam prokljuvio da im je server crko.
Gamad nije stavila nigdje obavijest ili da će trznuti na 5000 poziva u jednom danu da daju neku informaciju korisnicima.

Jelc 12.05.2023. 10:13

Ma nisu se dobili još od prvomajskog vikenda:p
I kad pošalješ ne obrade:D

Roberto 12.05.2023. 12:13

Citiraj:

Autor Jelc (Post 3675570)
Ja bi lijepo uzeo jedan komp, sve deinstalirao i novo..
Osposobit Chrome i Edge, eventualno firefox za rezervu.
Frišku Javu

Lupit babcima 10-tku ako su na sedmici.

Imam i kartice sa čitačem i stickove od pbz-a i sve radi
Hrpu banaka, stickova od stranaka..

Ovak možeš izgubit hrpu vremena i živaca:hitthewal:


Šta nije da ne trebaš javu otkad su uveli svoje SignErgy potpisne module?
Otkad su prešli na to praktički imam 10x manje intervencija kod gospoja u računovodstvu :D

Jelc 12.05.2023. 14:03

Citiraj:

Autor Roberto (Post 3675643)
Šta nije da ne trebaš javu otkad su uveli svoje SignErgy potpisne module?
Otkad su prešli na to praktički imam 10x manje intervencija kod gospoja u računovodstvu :D

Ma za nekog vraga mi treba još..
Ne znam više za kaj.
Nakon toliko godina se ne zamaram više..kad naletim na problem rješim i vozi dalje.
Od početaka el servisa u rvata se zajebvavam sa svačim, više uopće ne obraćam pažnju dok babci ne krenu kričat:p

Ajd, bar Elster u DE radi kak treba:D

tor 12.05.2023. 14:35

Citiraj:

Autor tskarda (Post 3675615)
Možda nezveno za ovo gore, ali jučer i prekjučer je bilo problema sa lana.mirovinsko.hr gdje nije željelo potpisati prijave/odjave nego je tražilo putanju do dll drivera.

Treba zatvoriti taj prozorčić s putanjom, kliknuti gore desno na zupčanik s folderom, dolje umjesto Jane izabrati Vilmu ili Mirka i onda potpisati.

Ja sam se spolno općio s time valjda 5 sati dok nisam prokljuvio da im je server crko.
Gamad nije stavila nigdje obavijest ili da će trznuti na 5000 poziva u jednom danu da daju neku informaciju korisnicima.

ma to traje ohoho, nije novo, malo malo mi to kod babaca u RČ izbaci. I fino mu lupiš na putanju do tog dll-a u instalacijski folder sitka i sve 5. Do slijedećeg puta :)

Roberto 12.05.2023. 19:20

Citiraj:

Autor Jelc (Post 3675651)
Nakon toliko godina se ne zamaram više..kad naletim na problem rješim i vozi dalje.


Ovo je najpamentiji, iskusni pristup :D

2XO 13.05.2023. 09:03

1 privitaka
Pozdrav dečki evo rješenje za Lana mirovinsko za Chrome kada zapne kod potpisivanja, stvar je u addonu koji se instalira u browser koji ga onda automatski onemogući.
Znači provjerite si Chrome proširenje - Jana elektronički potpis a ako nije instalirano instalirajte ga ručno preko linka:
https://chrome.google.com/webstore/d...imkfcpnf?hl=hr
Eto možda dobijete čokoladu od babe iz računovodstva kad proradi.

Dacher 13.05.2023. 09:29

Citiraj:

Autor BlackDwarf (Post 3675537)
Mozda sam fulao mjesto za upit...

Moje knjigovodstvo muci da na istom racunalu radi prijava u pbz com preko kartice, dok preko usb certifikata ne prepoznaje da je usb umetnut.
S druge strane prijava u mirovinsko pomocu istog usb-a radi uredno.

Navodno je neki problem zbog fininog certifikata koji se valjda kolje s ovim od pbz.

Sve je nadogradeno na zadnju verziju...


A drugi problem mi je lana mirovinsko da na vecini racunala ne radi. Ne pokrece prijavu i veli da fali app. Napravito sve prema uputi za chrome, firefox..

Ne kolje se. Ja imam finine certifikate na PBZ sticku radi sve.
SafeNet probaj reinstalirat. Ili ti nije odobreno u browseru da ga automatski pokreće. I kod PBZa moraš imat mirnu ruku, pičekat da ti se na gumb prijava pojavi ruka.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 07:52.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger