PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Audio, Video, Foto (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Preporuka za video nadzor (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=313317)

vranjba 04.07.2022. 13:54

Preporuka za video nadzor
 
Trebao bih za prijatelja preporuku za video nadzor.
Uvijeti su mu takvi da bi kamera bila na 50 metara od ulaska u objekat koji misli nadzirati. Treba mu rezolucija da se može vidjeti lice mogućeg provalnika. I snimač treba da može snimati barem tjedan dana, IP/wifi ne treba. I da može snimati po noći.

Ako tko zna preporuku nekog sistema koji zadovoljava te uvijete.

DSA 04.07.2022. 22:27

50 metara je veliko. Tu mora ici na 4k kameru sa sto uzim fokusom, recimo 6 mm. Drugi problem je osvjetljenost tog prostora koji se snima. Daleko je to

pinkskin 04.07.2022. 22:48

PTZ kamera sa dobrim zoomom i 100+m IC-om riješi to bez problema, samo je naravno pitanje cijene

DSA 05.07.2022. 08:01

Lice provalnika u nocnim uslovima sa crno bijelom slikom, nema sanse. Znam sta govorim.

vranjba 06.07.2022. 17:07

Znam da je daleko, jbg takvi su uvijeti kakvi jesu.



Citiraj:

Autor DSA (Post 3609904)
50 metara je veliko. Tu mora ici na 4k kameru sa sto uzim fokusom, recimo 6 mm. Drugi problem je osvjetljenost tog prostora koji se snima. Daleko je to


Jel možeš dati kakvu preporuku takve kamere, neki link da mu mogu poslati pa da odluči hoće li ulaziti u to i dali mu se isplati uopće.

Nikky 07.07.2022. 11:06

A jeli se može (nekako) noću osvjetliti ta zona sa 1 / 2 Led reflektora ?
Mislim da ne trebaju oni bjesne snage, vjerojatno dosta 10W.

Nbdy32 07.07.2022. 15:17

Ma dajte ljudi, nek si uzme IP kameru od 4MP, sa IR-om, ima kamera koje idu i do 60 met IR-a ...

Po meni varifokalnu 2.8-12, sa motornim zumom ...

netreba snimač, nek ju spoji na komp i tamo odredi particiju na koju će snimati, ili opet ako želi to imati posebno, nek uzme snimač, pa danas-sutra može upgrejdat taj video nadzor ...

Ima i kamera sa 5MP, možda čak i bolja opcija ...


Čak i sa dodatnim IR-om ...


HIK-vision, Dahua ... po meni ok omjer cijene i kvalitete ...

RWR 21.07.2022. 13:16

Koji brand security kamera ima mobilnu aplikaciju s dobrim postavkama za notifikacije?

Trenutno imam jednu Imou kameru, no nisam zadovoljan s opcijama za notifikacije.
Htio bih da snima cijelo dvorište, ali da šalje notifikacije samo kad se detektira netko na određenoj zonu (npr. ulazna vrata).
Imou app ima "Activity zone" setting, ali ako odaberem samo ulazna vrata, ostatak dvorišta se skroz ignorira i ne snima uopće.

Cuky 21.07.2022. 17:00

Hikvision.

RWR 25.07.2022. 00:08

Koji setup se preporuča za snimač (NVR) i 3 kamere?
U NVR bih mogao spojiti samo jednu kameru direktno, druge dvije bi bile na drugim krajevima kuće koje bih mogao spojiti na mrežu wifi-em ili kablom do postojećih AP-ova.
Znači i NVR i sve kamere bi bile na istoj mreži, ali definitivno ne bih mogao provući kablove od svake kamere do NVR-a direktno.

Cuky 25.07.2022. 05:08

Uzmi bilo koji koji ti zadovoljava budzet, trazene opcije i broj kamera koje mislis povezat na njega (!ne fizicki spojit).

U prijevodu, treba ti nvr sa samo jednim LAN portom. Kamere ces ionako spojit na istu LAN mrezu.

Sto se kamera tice, ista stvar. Trazis kamere koje imaju motion detection i npr. Line crossing.

JuiceBox 25.07.2022. 09:04

Citiraj:

Autor RWR (Post 3612863)
Koji brand security kamera ima mobilnu aplikaciju s dobrim postavkama za notifikacije?

Trenutno imam jednu Imou kameru, no nisam zadovoljan s opcijama za notifikacije.
Htio bih da snima cijelo dvorište, ali da šalje notifikacije samo kad se detektira netko na određenoj zonu (npr. ulazna vrata).
Imou app ima "Activity zone" setting, ali ako odaberem samo ulazna vrata, ostatak dvorišta se skroz ignorira i ne snima uopće.

Ono sto sam ja vidio je reolink, odlicna app, stvarno vrhunski odradena kao i cijeli nadzor, ima kum(4 kamere i NVR) i prezadovoljan je. Hikvision je uzas barem meni, neznam jel gora aplikacija ili web sucelje.

Libertus 22.08.2022. 15:33

Imate li preporuku za indoor wifi kameru (trebam 2kom), kućna, da ima ok mobilnu aplikaciju s kojom se može pristupiti kamerama izvan kuće i da se u istu aplikaciju mogu dodati dvije kamere?
Bilo bi dobro da prepoznaje pokret i šalje obavijest, da je što širi kut i bolje snimanje u uvjetima slabog osvjetljenja, ali nije presudno.

Prvo mi je od tih brendova pao na pamet Xiaomi, tamo sam našao OVO.
Ali ne mogu nigdje naći ništa o mobilnoj aplikaciji. Da li uopće postoji? Kako radi i koje su mogućnosti?

Citiraj:

Autor JuiceBox (Post 3613471)
Ono sto sam ja vidio je reolink, odlicna app, stvarno vrhunski odradena kao i cijeli nadzor, ima kum(4 kamere i NVR) i prezadovoljan je. Hikvision je uzas barem meni, neznam jel gora aplikacija ili web sucelje.

Vidio tek nakon što sam napisao.
Ovo izgleda ok:
https://reolink.com/product/e1-pro/

Ali mislim 82 stupnjeva kut kamere u 2022. :D

Imate li još koji prijedlog?

spawn 22.08.2022. 16:15

Ja imam IMOU i radi mi super. Imam i Xiaomi 360 i on radi ok. Aplikacija Imou mi je malo bolja od Mi home

spiderhr 22.08.2022. 17:35

Iman Imou Ranger 2 i prezadovoljan. javlja human detect. može se i na plafon zašarafiti.

DSA 22.08.2022. 19:12

Ezviz c1c, nista ti bolje ne treba, ima odlicnu app

MadBoY 22.08.2022. 23:36

Citiraj:

Autor Libertus (Post 3618714)
Imate li preporuku za indoor wifi kameru (trebam 2kom), kućna, da ima ok mobilnu aplikaciju s kojom se može pristupiti kamerama izvan kuće i da se u istu aplikaciju mogu dodati dvije kamere?
Bilo bi dobro da prepoznaje pokret i šalje obavijest, da je što širi kut i bolje snimanje u uvjetima slabog osvjetljenja, ali nije presudno.

Prvo mi je od tih brendova pao na pamet Xiaomi, tamo sam našao OVO.
Ali ne mogu nigdje naći ništa o mobilnoj aplikaciji. Da li uopće postoji? Kako radi i koje su mogućnosti?

Imam tu Xiaomi kameru. Ima aplikaciju i dosta lako se koristi. Po noći je slika isto skroz OK, ako nije mrkli mrak video je i dalje u boji. Može slati obavijesti kad skuži pokret i može snimati samo pokrete ili konstantno snimati ali ti onda u aplikaciji prikaže gdje je detektiran pokret. Dosta dobro detektira pokrete, imam doma mačke i skuži da se mačak okrene dok spava na prozoru iza zavjese. Nisam imao problema s pristupom kameri preko aplikacije s bilo koje druge lokacije. Snima i zvuk i ima 2-way komunikaciju. Preko aplikacije ju isto možeš okretati ali neke važnije postavke možeš podesiti samo dok si spojen na istu mrežu, recimo podešavanje kako će snimati (samo pokrete ili kontinuirano) ili formatirati SD karticu.

Libertus 23.08.2022. 07:43

Hvala svima! Budem nešto odabrao od svega navedenog.

IMOU = Dahua
EZVIZ = Hikvision
Tj. dva najveća proizvođača kamera, valjda su im ovo marke za potrošače.

EDIT: Naručio 2 komada Dahua Imou Ranger 2C 4MP u Ipon shopu.
Za 247 kn/kom mi se čini dobar odabir. Vidjet ćemo da li je sve kao u promidžbenim materijalima.

Avan7garde 29.08.2022. 07:38

trebao bi neki set sa 8 kamera da ima barem 20-30dana premotavanja, bilo bi namjesteno da snima na pokret, ne 0-24, koji bi set bio dobar za to ako je netko kupovao i da je slika dobra na 20-25m

dadoremix 29.08.2022. 08:47

za to kaj ti trebas, treba i dobar snimač .. 8TB najmanje hdd
uzmi neki set hikvision i bok

ovisno o relaciji kablova tj duzine, možda čak iti na 2 snimača 4 + 4 kamere
hikvision, poe ready i to je to .. nemas kaj fulat

Alister 29.08.2022. 10:05

Citiraj:

Autor Avan7garde (Post 3620012)
trebao bi neki set sa 8 kamera da ima barem 20-30dana premotavanja, bilo bi namjesteno da snima na pokret, ne 0-24, koji bi set bio dobar za to ako je netko kupovao i da je slika dobra na 20-25m

Privatni ili poslovni prostor, koliko je prometno kada će biti snimanje na pokret, osvjetljeno po noći ili ne?

Avan7garde 29.08.2022. 12:05

privatno oko kuce, a ljeti dosta jer su turisti 5-6 app a zimi samo vlasnici. ima osvjetljeno dio i na senzore svijetla.

gledali smo hikvision, al ima vise tih setova, sad kakve su kamere kvaliteta snimanja?

npr ovo ili ovaj set

strgani 23.09.2023. 20:28

Da malo dignemo temu stariju od godinu dana jer ne želim otvarati novu.

Želio bih doma postaviti 2 kamere, jedna vani na terasi pa bi trebala imati neki ip rating, a unutarnja ne treba.
Volio bih da su pomične, da se može pregledavati preko internea (mobilna app) i da mogu snimati na disk/ove cca tjedan dana (da mi je zadnjih tjedan dana snimke stalno spremljeno), prostor diska nije upitan.

Savjeti, preporuke?

Ag008 24.09.2023. 08:57

Ja na balkonu imam Reolink E1 Outdoor.
Ima rotaciju, zoom. Po meni vrhunska kamera, aplikacija odlična a izdržala je brojne riječke kiše i potope.
Više od tjedan dana snimke je dostupno uz 128GB karticu meni (snima po detekciji tj meni skoro cijeli dan, samo po noći ne)
Tu je imaš na akciji https://alex.shop/reolink-e1-outdoor...s-reflektorom/

strgani 24.09.2023. 10:18

Jesi li siguran da te snimke ne završe negdje u Kini na nekom serveru usput dok ti streamaš kroz app? To mi je isto bitno, zaboravio sam napomenuti :D

Ag008 24.09.2023. 10:43

Ma ne završe.
Imaš memorijsku u kameri (možeš staviti i 256GB), ništa ne završi nigdje kada se sve sprema samo na memorijsku u kameri.
Kada streamaš, ili gledaš, opet povlači sve s memorijske.
Imaš opciju i snimanja na Reolink cloud (ne na memorijsku) za neke kamere, to možda završi u Kini, ali navode da su data centri u EU.

Samo kupi dobru memorijsku i kameru, sve radi savršeno.

Cuky 24.09.2023. 10:46

Citiraj:

Autor strgani (Post 3699518)
Jesi li siguran da te snimke ne završe negdje u Kini na nekom serveru usput dok ti streamaš kroz app? To mi je isto bitno, zaboravio sam napomenuti :D

Nitko ti to ne moze garantirat, pogotovo ako koristis njihov server za pristup izvana preko njihove aplikacije.

Ako je ipak takva paranoja uvijek mozes slozit vpn, na ruteru blokirat internet pristup kameri pa se onda s vpn-om spajat doma na kameru.

xlr 24.09.2023. 10:52

Ili staviti kameru neka snima na NAS, npr Synology ima to dobro slozeno i sve je lokalno. Kamera vise nema nikakve veze s cloudovima, a pristup NAS-u moras sam sloziti (preko VPN-a, domene i sl). Video surveilance app je solidan. Ta privatnost i malo vise ko$ta. Najjeftiniji Synology DS120j je oko 120ak eura u trgovini (ne treba ti 2-bay, realno), jedan random disk od 1-2TB nadjes na njuski ili u podrumu...

strgani 24.09.2023. 11:12

Ma diskovlja imam i viska, to nije problem, nego nisam u mrežama dovoljno da bih to znao upogoniti, zato tražim relativno jednostavna rješenja. Hvala na prijedlozima!

shamtam 24.09.2023. 16:48

Obzirom da mi u drugoj temi o videonadzoru post nije pokupio nikakav feedback, ajmo tu probati :D


Bok, htio bih si u zgradi postaviti IP kamericu (sve sa susjedima i GDPR-ima je riješeno i dogovoreno ;) ) i sad imam par pitanja:
  1. treba mi kamera koja bi imala i LED osvjetljenje - hodnik nam tokom zimskih mjeseci bude potpuno mračan i ne bih htio da LED osvjetljenje stalno radi, nego da kada se skuži pokret da se upali na 30 sekundi recimo. Naravno, kamera bi trebala snimati cijelo vrijeme. Ima li takvih kamera koje mogu snimati u mraku (i da se vidi, naravno), ali da kada skuže čovjeka da uključe lampu?
    Pretpostavljam da tu treba biti kombinacija IR osvjetljenja i LED osvjetljenja, ili?
    Da li bi ova HikVision kamera bila dobra za takvo što?
  2. Treba li mi snimač ako kamera ima SD slot? Koja je prednost snimača u usporedbi s klasičnim pristupom kameri preko browsera?
Ostalo je više manje jasno - napajanje bih riješio preko PoE-a, ne trebam mogućnosti mrdanja kamere i sl., jednom kad se postavi neće se dirati. Ali me muči ovo s osvjetljenjem, pa ako netko ima iz rukava nešto...


EDIT: možda bi ovo bilo dobro - ima li tko kakvih iskustava s ovom kamerom? Anker Eufy?


Sva vremena su GMT +2. Sada je 07:54.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger