PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (https://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (https://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   (riješeno) PC se ne može upaliti (stalno se restarta) (https://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=293367)

Mattheous 09.07.2018. 20:39

(riješeno) PC se ne može upaliti (stalno se restarta)
 
Pozdrav, trenutno imam problema prilikom paljenja računala. Na ekranu se ništa ne pojavljuje, a komp se sam restarta (ili gasi) prilikom paljenja, kao da je u nekoj petlji.

Evo kako to izgleda:
https://www.youtube.com/watch?v=-megFbBBVsM

Konfiguracija je ova ispod nicka.

Ima li tko kakav savjet? Proba sam palit bez grafičke, sve je isto.

nino 09.07.2018. 20:48

Jel beepa bez rama? Ocisti ram kontakte sa skolskom gumicom.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Mattheous 09.07.2018. 20:54

Upravo probao i bez rama, ista stvar (imam 1x8GB).

Najčudnije mi je šta monitor nikako ne reagira, kao da nije uštekan (a je). Monitor bude u onom power saving modu kada je komp izgašen, ali kad upalim komp, i monitor se sam upali. Sada se ne pali.

Cuky 09.07.2018. 21:05

Jesi probao napravit clear cmos? Ali bas na nacin da bateriju izvadis van. ako nisi, probaj.

Drvoje 09.07.2018. 21:09

Izvadi grafu i spoji taj LG monitor na D-sub izlaz direkt na matičnu (procesor ti ima integrušu pa da probaš s njom).
Također tu R9 280X grafu isprobaj kod nekoga.

Mattheous 09.07.2018. 21:20

Cuky, hoću li izgubiti podatke ako napravim clear cmos (nisam to nikad prije radio... ) ?


Drvoje, danas sam probao upaliti bez grafičke kartice (bila je skroz izvađena), situacija je jednaka, i dalje se sam restarta prije nego se potpuno upali.

Cuky 09.07.2018. 21:30

Neces (podaci na disku nemaju veze s time). Samo ce ti se postavke biosa izresetirati.

Mattheous 09.07.2018. 22:08

Ne znam kako napraviti clear cmos nažalost :(

Ova ploča nema jumper, a nisu ni 3 pina u pitanju nego 2 (to je ovo ispod JBAT1 ).

Postoji li još koji način za resetiranje?

Ovo su upute iz manuala za matičnu.

Cuky 09.07.2018. 22:18

Ispod slota za graficku ti je baterija pa je izvadi.

Isto je kao na ovim uputama ovdje na 0:27

https://youtu.be/-mtPxEAvYno

To radis dok je komp istekan iz struje/uticnice. Ni slucajno dok je spojen u struju il ne daj boze upaljen :D

Mattheous 09.07.2018. 22:41

Obavio sam i clear cmos, nažalost ne pomaže. Izvadio sam bateriju na 1 minutu otprilike. I dalje je reboot loop.

Svaki dodatni prijedlog je dobrodošao.

The Exiled 09.07.2018. 23:02

Rastavi cijelo računalo, odnosno izvadi sve komponente iz kućišta. Ostavi (na stolu s pripadajućom podlogom ili iskoristi kutiju od matične ploče i pakiranje) samo procesor, matičnu ploču, memoriju i napajanje (mada i to možeš zamijeniti, ako imaš drugo ili za posuditi neko za probu). Također možeš probati izvaditi procesor, (za svaki slučaj) pregledati LGA pinove, pa ga ponovno pažljivo vrati natrag u socket/ležište. Ne bi bilo loše da probaš i s nekom drugom memorijom. Monitor svakak spoji na jedan od iGPU izlaza kak je već i predloženo.

Nbdy32 10.07.2018. 09:07

Ajd ti otvori napajanje i vidi kak izgleda iznutra,mislim da je do njega ...


ili jednostavno posudi napajanje i zamijeni,pa vidi da li će se isto ponašati ...

NBElite 10.07.2018. 11:06

Smjesno, ali istinito..nedavno sam se cijeli dan mucio oko slicne stvari. Nakon svega sto sam pokusavao i odradjivao, stalno se gasio palio. Doduse, ovaj je usao u windowse i odmah presao u shutdown. (nekada je znao raditi po par sati u komadu, bez gasenja)



Da ne duljim, ispalo je da je ostecen prekidac za paljenje. Zalemio sam drugi i sve pet.



Probaj..iskljuci ga s maticne ploce, pa upali bez njega (kratki spoj na "Front panel" pinovima "power"na maticnoj ploci)

Mattheous 10.07.2018. 22:28

Hvala svima na savjetima. Na kraju je bilo do napajanja. Kupio sam danas novo i ugradio i sada sve radi (Corsair VS650, 650W, VS Series - 500kn). Podaci sa oba diska su mi sačuvani, to mi je najbitnije od svega.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 00:12.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2024 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger