PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (https://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Mreže (https://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   router u repeater mode (https://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=268430)

prodo 13.03.2015. 11:55

router u repeater mode
 
Trebao bi pojačati signal routera u kući. Mogu li za to iskoristiti D-LINK G684t? Pretpostavljam da mogu ako podržava repeater mode i da bi ga trebalo postaviti u taj mode.

Koje bi bile osnovne postavke za to napraviti? Što bi sve trebalo namjestiti na kojem od routera? Primarni router je Thomson TH782i, a ovaj dlinkov bi stavio kao repeater ako je moguće, samo mi treba pomoć šta bi sve trebalo namjestiti.

Čini mi se da i tip enkripcije tu igra ulogu i da to može funkcionirati samo sa wep zaštitom?

Svaka pomoć oko ovoga bi mi bila dobrodošla.

prodo 15.03.2015. 18:06

S obzirom da se nije nitko javio, malo sam sam čačkao i došao do ovoga. Ovaj dlink ima wds opciju jer je na njemu novi firmware, a ovaj thomson nema jer je original t-comov i sad bi tu trebalo uključit wds.

Na dva mjesta sam našao neke info o tome. Spominje se telnet i editiranje cfg, a o jednom i drugom ne znam ništa. Ovo su ti linkovi:

http://www.forum.hr/showpost.php?p=50776012&postcount=5
http://forums.whirlpool.net.au/archive/1741263

Može li netko sad pomoći sa aktivacijom wds-a na ovom thomsonu?

Nikky 16.03.2015. 21:06

Da, WDS link radi samo ako je postavljena wireless mreža bez zaštite (open) ili sa wep zaštitom.
Danas se smatra nedovoljnom zaštitom jer se relativno lako probije.

Ako je "za igru" i imaš vremena možeš se upustiti u željeno,
iz odr. razloga na Thompson - ima WDS je skriven (nema ga u web konfigu),
ako ga ima onda je dostupan kroz CLI, dok u nekim fw verzijama ga uopće nema.

Ako želiš proširiti svoju wireless mrežu i sve složiti relativno brzo i stabilno onda je pametnije da nabaviš neki AP / Router sa Universal Repeter modom rada,
preporuke uređaja imaš u x susjednih tema.

prodo 17.03.2015. 14:27

da sve mi je to jasno kakav je wep i koliko se lako probijao backtrackom još kad sam ja bio student.

stvar je u tome da roditelji razmišljaju da apartmaniziraju jedan prostor na prvom katu koji već koju godinu stoji neiskorišten pa sam mislio sa ovim postojećim routerom proširit signal glavnom routeru koji je u sobi. taj "pomoćni" router bi stavio u dnevni boravak, a taj prostor je točno ispod dnevnog boravka i signal bi bio dovoljno jak.

tako da bi taj wep bio privremen, 2-3 mjeseca bi trajao i da bi se gosti uglavnom spajali smartphonima. isto tako u bližem okruženju ne postoji nikakav susjed za kojeg mislim da bi imao potrebu probijati taj wep signal. naravno uvik su mogući ekstremi sa jačim antenama koje love i dalje od bližeg okruženja ali kažem, to su ekstremi.

sve u svemu na kraju nije problem potrošit 100-200 kn na neki obični ap, ali eto već kad taj jedan router stoji neiskorišten htio bih se bar malo s njim pozabavit i vidit bi li s njim funkcioniralo.

ništa, pokušat ću nešto preko telneta prateći ove upute pa ako zapnem pitat ću ovdje
http://npr.me.uk/wds.html

Prezime 17.03.2015. 15:06

Ake zelis da ti se gosti nesmetano spajaju na WiFi nemoj nikako upotrebit WEP zastitu, jer ona vise nije podrzana na novim Nokia/Microsoft uredjajima pa se laptopi, tableti i mobiteli koji koriste bilokoju verziju Windows 8+ nece uopce moci spojiti.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 19:54.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2024 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger