PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Softverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=42)
-   -   Koji video codec da odaberem ? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=261753)

makromedia 30.07.2014. 21:57

Koji video codec da odaberem ?
 
Trebam konvertirati neke MP4 filmove u AVI format, programom "freemake video converter" i u toku podešavanja za konvertiranje ima polje „video codec“ gdje imam ovaj izbor: H.264, HVID, MPEG4.
Šta da odaberem kako bi bio siguran da će mi biti prikazano na TV-u.

pinkskin 30.07.2014. 22:14

Zar je tak tesko bilo konvertirati par minuta videa u svakom formatu pa vidjet koji format ce tv moc reproducirat, sigurno bi bilo brze nego pisat post na forumu i cekat odgovor

Ja bi reko mpeg4

pogi 31.07.2014. 10:18

Citiraj:

Autor makromedia (Post 2638242)
Trebam konvertirati neke MP4 filmove u AVI format, programom "freemake video converter" i u toku podešavanja za konvertiranje ima polje „video codec“ gdje imam ovaj izbor: H.264, HVID, MPEG4.
Šta da odaberem kako bi bio siguran da će mi biti prikazano na TV-u.

Ako sam te ja dobro shvatio, telka ti može reproducirati video fajlove sa usba?

Pa nađi manual od telke i vidi prvo koji su formati podržani i u njih konvertiraj. Meni na 4-5 godina starom LGju vrte se i .mkv format tako da nebi trebalo biti problema.

Nekakav AVI kontejner sa divx+mp3 kombinacijom će raditi 100%

makromedia 31.07.2014. 15:25

Citiraj:

Autor pinkskin (Post 2638258)
Zar je tak tesko bilo konvertirati par minuta videa u svakom formatu pa vidjet koji format ce tv moc reproducirat, sigurno bi bilo brze nego pisat post na forumu i cekat odgovor
Ja bi reko mpeg4

Ali kako ču to probati kad je TV na otoku, a trebam ovih dana odnijeti 10-tak filmova

Z-man 31.07.2014. 16:04

Citiraj:

Autor makromedia (Post 2638628)
Ali kako ču to probati kad je TV na otoku, a trebam ovih dana odnijeti 10-tak filmova


Aha, ne znaš model tv-a pa ideš na sigurno? I nema nikog dolje da provjeri?

makromedia 31.07.2014. 19:20

TV je sony KDL42EX310
I moje pitanje je šta da odaberem pod „video codec“ gdje imam ovaj izbor: H.264, HVID, MPEG4.
Moram jedan da odaberem

Z-man 31.07.2014. 21:28

Samo ti radi kvalitete izaberi h.264. ;)

Ma malo sam ostao zbunjen zašto uopće konvertiraš mp4 u avi?

makromedia 01.08.2014. 09:35

Citiraj:

Autor Z-man (Post 2638846)
Samo ti radi kvalitete izaberi h.264. ;)

Ma malo sam ostao zbunjen zašto uopće konvertiraš mp4 u avi?

Znaš zašto, zato jer kad gledam MP4 film (ili AVI) na TV, onda su titlovi premaleni za normalno gledanje i ne postoji mogućnost da ih igdje povećam.
Da bi ih mogao povećati moram ih zalijepiti u film (embed subtitle) a ne postoji program (koliko ja znam) za lijepljenje titlova u MP4 format.
Za lijepljenje u AVI, ima ih mali milijun.
Zato ih moram konvertirati u AVI

Z-man 01.08.2014. 19:05

Nema u postavkama tv-a nista za povecanje titlova?
Moj tv recimo ima 3 opcije ako se ne varam (mali, srednji, veliki - tako nesto) ali i ovi veliki izgledaju premalo. Ne gledam sa velike udaljenosti pa mi je oke.

Forace 01.08.2014. 21:53

Citiraj:

Autor makromedia (Post 2638967)
Znaš zašto, zato jer kad gledam MP4 film (ili AVI) na TV, onda su titlovi premaleni za normalno gledanje i ne postoji mogućnost da ih igdje povećam.
Da bi ih mogao povećati moram ih zalijepiti u film (embed subtitle) a ne postoji program (koliko ja znam) za lijepljenje titlova u MP4 format.
Za lijepljenje u AVI, ima ih mali milijun.
Zato ih moram konvertirati u AVI


AVI je samo ajmo reć posuda. Ako fulaš codec onda ti niti ti programi neće biti od pomoći za lijepljenje titlova.

Evo recimo:

http://www.freemake.com/how_to/how_t...les_to_a_movie

Jedan prekrasan programčić koji radi doslovno sve pa tako prima i outputa mp4 i vjerojatno može lijepiti i titlove u mp4 format ;).

Mogao si odmah napisat citirano pa bi dobio i adekvatan odgovor ;).

EDIT: pa ti koristiš gore navedeni program (!) Jesi probao po ovim uputama ubaciti titl unutra? Mislim taj program prima mp4 kao input ....


Sva vremena su GMT +2. Sada je 14:03.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger