![]() |
Problem prikazivanja videa na HP Pavilion dv2500 Entertainment notebooku
Imam ovo računalo (HP Pavilion dv2500 Entertainment Notebook) već tri godine ali nisam ga nešto previše koristio. Nakon preseljena sam ga formatirao na Windows 7 64-bit. Kad gledam filmove ili videe (i na internetu i s dvd-a) sve ide normalno, dok ne prođe nekoliko minuta pa slika šteka ili zaostaje za zvukom i tako nekoliko minuta dok se opet ne normalizira, pa se onda sve opet ponavlja. Taj problem sam imao i sa Vistom. Računalo ima NVIDIA GeForce 7150M / nForce 630M. Zna li neko reči u čemu je problem i kako ga riješiti?
|
Koji program koristiš za gledanje multimedije ?
Potraži slične teme sa ponuđenim rješenjima, npr. KMPlayer ili sl. |
Windows media player s računala i adobe flash player za internet sadržaje
|
Ta grafička kartica dijeli memoriju sa radnom, koliko imaš RAM-a?
Rekao bih da imaš i AMD proc, je'l da? |
4 giga RAM (3,87 usable) i imam amd turion(tm) 64 X2 TL 60, 2Ghz
Uglavnom se događa kada uključim full screen |
1. Skini VMplayer i probaj s tim programom.
2. Isključi antivirusni program, torrent, bilo što što bi imalo izlaz na internet (Dropbox, TeamViewer...) pa vidi ima li utjecaja. 3. Skini neki utility i prati temperaturu CPU kad pokreneš film. |
1. Neam pojma kak to funkcionira
2. Isprobano i ne pomaže 3. Krece se od 75 do 85 C |
Citiraj:
|
imam i vanjski cooler pa tako da nije baš istina ono što je izmjereno, ali cu ipak to napraviti
|
Vanjski cooler ne znači ništa, a senzor na MBO je mjerodavan i prikazuje što realniju zna temperaturu. Ako hladnjak procesora ne radi dobro svoj posao (zbog prljavštine ili neispravnosti), možeš imat 20 vanjskih, i dalje će se pregrijavat.
|
probaj ovo:
pokreni nešto na YT, ne full scr. Desni klik na sliku/video--settings...makni kvačicu sa enable hardware acceleration |
koje su prednosti tog hardware acceleration a koje loše strane? P.S. Samo znatiželja.... :D I mislim da nema nikake razlike kad je uključen ili isključen... Još sam nešto primjetio: kada gledam jedan video i on krene štekati, drugi video kojeg gledam ide normalno (inače to ne radim samo sam htio isprobati da vidim što će se dogoditi)
|
Sva vremena su GMT +2. Sada je 19:36. |
Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2024 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger