![]() |
Nvidia 9400GT se pregrijava
Ovako, problem je nastao prije 3 mjeseca, kad mi se odjednom racunalo pocelo smrzavati i nestajalo slike, skuzio sam da je u pregrijavanju grafe, te je mjenjanje termo paste pomoglo...medjutim prije nekih tjedan dana ponovno je pocelo, s tim da sada ni mjenjanje paste nepomaze...u idle je temp 75-85C, sto je puno previse...e sad, problem je u tome, sto se odokativnim pregledom ventilator na njoj vrti, dok kontroliranjem temperatura i brzine vrtnje ventilatora bilo kojim alatom, ocita temperatura grafe, dok se ventilator neocitava, primjerice, u everestu, pokaze njenu temperaturu, ali pod hladnjaci pokazuje samo cooler CPU-a, ima li itko ideju u cemu bi mogao biti problem?ili mogu slobodno graficku baciti?
|
Nabavi neki 120mm vent i zakelji na hladnjak grafe umjesto postojećeg.
|
to mi je u planu...tj ne toliki, vec orginalni za nju koji ide, naci 36mm jer mi je netko rekao da je moguce da je otisao cip na ventu uz pomoc kojeg se upravlja njegovom brzinom ili tako nesto...ali sam svj isao upitati jel ima jos koji razlog tome?hvala na brzom odgovoru
|
U ventu nema nikakvog čipa. Čip je na grafi. I nije 36 nego 40mm vent. Uglavnom, isključi taj ventić (popularno zvan zujalica) i na isti konektor na grafi spoji veći vent (npr. 80 ili 92mm). Ukoliko taj konektor ne odgovara većem ventu, spoji ga direktno na slobodni molex. I ne mora biti na 12V (žuta+crna) već je dovoljno 5 (crvena+crna) ili 7V (crvena+žuta).
|
ok, ali ako smijem pitati, kako da ga prisarafim ako neulazi u unutrasnjost hladnjaka??i da, ipak nije 9400GT, tj je, ali je asusova (ASUS EN9400GT GeForce 9400GT)...kad sam ga mjerio, bio je 36mm, al moguce da sam krivo izmjerio..
|
Sva vremena su GMT +2. Sada je 12:38. |
Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2024 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger