PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (https://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (https://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   (riješeno) Resetiranje kompa (https://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=147971)

cako 18.05.2009. 23:11

(riješeno) Resetiranje kompa
 
Kompjutor je star 5 mjeseci i odjednom (danas) prilikom paljenja uopće nije htio bootati winse nego bi se resetirao odmah nakon sto se pojavi LOGO gigabyta na ekranu i tako bi vrtio undeogled da ga ne iskljucim na tipku.
U BIOS ulazi normalno ali kad izadjem iz BIOS-a opet isto. Dosad je radio izvrsno, komp nije clockan niti maltretiran na bilo koji nacin.
KOMP:
GA X48-DS5 rev1.3
C2D E8400
HD 4850
BUFALLO 2x1GB PC8500 (firestix)
HDD WD 320GB
Chieftec 550 w

Probao sam drugo napajanje, clear CMOS, iskljucio sam HDD ali opet isto ..?
Nikakav zvuk se ne cuje osim kad se resetira (kratki klik :fuming:)
Pokusat cu staviti drugi proc a dotad ..

Moze neki savjet , pomoc?! Hvala unaprijed

Dizel 19.05.2009. 09:21

Premjesti ram u druge slotove za početak ili ih istestiraj memtestom86+ prije bootanja sistema. DDR2 memorije crkavaju kao mutave i na štok naponima, šrot hiperprodukcija, jebiga.

Da ti je procesor ili socket T prdnuo u fenjer, ne bi uopće imao slike na monitoru ;)

Rev 20.05.2009. 15:14

kod mene je isto slična situacija samo kaj ja imam moguće objašnjenje za takvo ponašanje.

sinoć tijekom oluje sam još neko vrijeme bio na kompu (očito predugo :() i jednom prilikom se komp ugasio (zbog udara, naravno)...nije niš frcalo samo je valjda došlo do kratkog prekida i komp se ugasio.

al sad je problem kaj mi se isto vrti ukrug ko i cakiju iznad. :-/

sinoć nakon kaj se oluja stišala sam išo odmah sve provjeravat i komp se čak počeo gasit i palit sam od sebe i prije neg je došao do točke kad se restarta, a kad sam ušao u BIOS se znao sam od sebe restartat.

ištekao sam sve hardove i optiku, premjestio pločice RAMa i ništa. probal budem s memtestom provjerit dal nije memorija crkla...

fizički nije niš oštećeno nit je išta smrdjelo nakon samog udara i sve "izvana" radi i izgleda kak bi trebalo...nemam blage šta bi moglo bit, jel ima netko kakvu ideju?

Dizel 20.05.2009. 15:28

Upali plocu bez memorije, samo procesor i hladnjak na njoj. Vidi jel ce i onda divljati i resetirati se.

Moze lako bit da ti je Fortronikus hokus pokus dobio po tamburi, vole oni to da ih se malo spici munjom :D

cako 20.05.2009. 16:07

Stavio sam komplet drugi hardware na plocu (i novo napajanje) i imao sam isti problem resetiranja.Posto mi je to komp od prijatelja dodatno sam ga pitao kakav mu je napon na kucnoj mrezi i da li je stabilan, odgovor je da mu je znalo cesto tijekom koristenja nestajati letrike za vrijeme grmljavinskih oluja i nazalost nije ga preventivno iskljucivao.
Tako da je ploca riknila prije neki dan za vrijeme istog takvog jednog udara!!
Sve u svemu plocu sam odnio u Ve-mil-a i kod njih sam dobio potvrdu da je ploca riknila, ali kad sam pitao sta je konkretno otislo na ploci ,nisu mi dali odgovor osim vec navedenog.
Uglavom stize nova ploca iz njihovog centra u ZG-u (zamjena-garancija)
Preporucio sam mu i nabavku kvalitetnijeg UPS-a

Ipak, thx for help dizelni:)

PS: jos nisam stavio onu memoriju (pc133) :)

POUKA : kad grmi i siva istekajte sve u kuci, i sa zenom u krevet :D

Rev 20.05.2009. 22:49

Citiraj:

Autor Dizel (Post 1345886)
Upali plocu bez memorije, samo procesor i hladnjak na njoj. Vidi jel ce i onda divljati i resetirati se.

bez memorije komp počne beepat ko lud i opet se restarta. :-/

@ cako: komp ti se sam od sebe počeo tak ponašat il se dogodio udar tijekom nevremena? i u matičnoj je bio problem, tj. ona je stradala?

cako 21.05.2009. 14:10

REV, ako ti je ploca pod garancijom nosi u servis i ne spominji gromove i udare.

coconut 21.05.2009. 14:22

Pobroji beepove i usporedi (Gb ploče imaju Award BIOS)
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=50273


Sva vremena su GMT +2. Sada je 15:31.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2024 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger