PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Audio, Video, Foto (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   5.1 zvuk i winamp (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=11916)

Njusskallo 06.08.2004. 00:03

5.1 zvuk i winamp
 
Imam EPOX 8RDA3i rev3.3 i na njoj integriranu 5.1 realtek ac97 zvučnu. U svim programima i igrama mi sviraju svih 6 zvučnika osim u winampu.
U čemu je problem ???

MentalHarikiri 06.08.2004. 00:07

problem je u tome što je muzika koju slušaš stereo (2 kanala) a ne 6 kanala kao npr. DVD :D

horza 06.08.2004. 01:05

... postoje surround pluginovi koji jaaaaako dobro razdijele stereo. nemam pojma koji su al kad sam probavo bili su zakon

Costa 06.08.2004. 09:49

Znam jedan drugi prog koji to ima :D
http://www.zippyimages.com/90453.html

dr.fiksi 06.08.2004. 10:15

Ja sma raspršio winamp po cijelom 7.1 zvučničkom sustavu, i radi odlično!!
Doduše, imam audigy 2 ZS, a opcija je u creative eax panelu, CMSS ja mislim.

ljekra 06.08.2004. 10:40

Re: 5.1 zvuk i winamp
 
Citiraj:

Originally posted by Njusskallo
Imam EPOX 8RDA3i rev3.3 i na njoj integriranu 5.1 realtek ac97 zvučnu. U svim programima i igrama mi sviraju svih 6 zvučnika osim u winampu.
U čemu je problem ???

Koliko ovi ljudi gore mogu mlatarat da je to nevjerojatno! Eto isti problem imao prije tocno 4 dana!! Takoder na epox ploci!

Prvo si provjeri u software-u od zvucne dal ti detektira sve zvucnike (znaci da nije na nekom kanalu mic), config sound ili tak nekak! Odes u control panel/multimedia and sound, advance na zvucnike i stavis 5.1 (ne srround), nego bas 5.1, nacrtani ti je primjer!

Pretpostavljam da si to vec napravil, pa krenimo dalje!

Udes u winamp/ options/preference/output

Oznacis directsound, ako nije, stisnes configure. Tu stavi umjesto PRIMARY SOUND DRIVER, REALTEK AC97 i ukljuci ALLOW HARDWARE ACCELERATION, nakon toga apply (ok) i close!

I to bi trebalo funkcionirati!

miato 06.08.2004. 13:05

imao sam slicnih problema, na svojoj maticnoj nikako nisam mogao ukljuciti da mi 2 kanalni zvuk reproducira na 4 kanala. Nforce soundstorm to moze, ima u opcijama. No za realteka '97 potrebno je softversko rjesenje. Foobar je jedno od tih :D

ljekra 06.08.2004. 13:45

Citiraj:

Originally posted by miato
imao sam slicnih problema, na svojoj maticnoj nikako nisam mogao ukljuciti da mi 2 kanalni zvuk reproducira na 4 kanala. Nforce soundstorm to moze, ima u opcijama. No za realteka '97 potrebno je softversko rjesenje. Foobar je jedno od tih :D
Ma netreba nikakve kemije! Ovo kaj sam napisao radi! pa cak i nije toliko bitan software od realtake-a! U windowsima se sve da nariktat! Software sluzi samo da bi vidio jer taj 5.1 radi 100% ispravno!

Njusskallo 06.08.2004. 14:44

Re: Re: 5.1 zvuk i winamp
 
Citiraj:

Originally posted by ljekra
Koliko ovi ljudi gore mogu mlatarat da je to nevjerojatno! Eto isti problem imao prije tocno 4 dana!! Takoder na epox ploci!

Prvo si provjeri u software-u od zvucne dal ti detektira sve zvucnike (znaci da nije na nekom kanalu mic), config sound ili tak nekak! Odes u control panel/multimedia and sound, advance na zvucnike i stavis 5.1 (ne srround), nego bas 5.1, nacrtani ti je primjer!

Pretpostavljam da si to vec napravil, pa krenimo dalje!

Udes u winamp/ options/preference/output

Oznacis directsound, ako nije, stisnes configure. Tu stavi umjesto PRIMARY SOUND DRIVER, REALTEK AC97 i ukljuci ALLOW HARDWARE ACCELERATION, nakon toga apply (ok) i close!

I to bi trebalo funkcionirati!


JEEEEEEEEEE.....

TO LUTKO !!!

Hvala majstore ovo radi svršeno, a windows media player nek si ga saka...

Cyber_eye 08.08.2004. 23:35

Isti problem imam i ja na ASUS-ici a7n8x deluxe sa soundstormom i rade mi centar,sub i prednji ali zadnji ne.Frend na abitici ima isti problem

ljekra 09.08.2004. 08:09

Citiraj:

Originally posted by Cyber_eye
Isti problem imam i ja na ASUS-ici a7n8x deluxe sa soundstormom i rade mi centar,sub i prednji ali zadnji ne.Frend na abitici ima isti problem
Probaj ovo kaj sam napisao! Njusskallo-u to radii, a i meni, mom frendu! Pogledaj u manageru od zvucne, dal ti detektira sve zvucnike ili je na nekom kanalu detektira mic, to mene zna dosta puta zezat!


Jedino neznam koju zvucnu imas gore??

Gabre 09.08.2004. 22:55

probao sam gore navedeno, ali mi i dalje ne radi centralni kod slušanja mp3 u vinampu... dok mi prednji i zadnji sateliti rade, ali su radili i prije uključivanja one gore opcije...

a zašto, ima li ko ideju?

Njusskallo 09.08.2004. 23:19

Koju imaš zvučnu ???

Gabre 10.08.2004. 00:06

Citiraj:

Originally posted by Njusskallo
Koju imaš zvučnu ???

pogledaj Sig.... ako ne vidiš, imam Live!5.1

Njusskallo 10.08.2004. 00:14

Uuu sry nisam vidio.

Možda si okrenuo centar i subwoofer ... pogledaj u softwarskom programu kojeg imaš .. možda to nađeš pa to isključiš.

Na mojoj AC97 to ima i kad to isključim zvuk iz subwoofera čuje se na centar, a iz centra na subwooferu.

Gabre 10.08.2004. 20:54

Citiraj:

Originally posted by Njusskallo
Uuu sry nisam vidio.

Možda si okrenuo centar i subwoofer ... pogledaj u softwarskom programu kojeg imaš .. možda to nađeš pa to isključiš.

Na mojoj AC97 to ima i kad to isključim zvuk iz subwoofera čuje se na centar, a iz centra na subwooferu.

no offense, ali nisam toliko glup.. nisam početnik....

Ma nije me u biti briga što mi u vinampu ne radi centralni, koji po nekoj logici ne bi trebao ni raditi, pošto je sva muzika stereo.

Sve super radi kod gledanja DVD-a, divx-a sa zvukom kodiranim u ac3, a koji nisu u ac3, u Creative panelu uključim movie mode, i onda mi radi i centralni, a na zadnje kanale nekako samo odredi da ide samo zvuk bez govora glumaca, ako me kužiš.. Super stvar. kao da gledaš DVD, ali bez surround efekata. Odnosno radi u stereo. teško za objasniti.

ljekra 10.08.2004. 22:54

E da i nas kaj jos napravi da ti se bolje cuje! Stavi stare drivere, ako nisi. Mislim da je upitanju verzija 53! Jer ova zadnja 58 neradi kak spada, odnosno nerasporedi glasnocu po zvucnicima kak bi trebao, nego je sve nekak smuljano!

Cyber_eye 11.08.2004. 14:32

To kaj ste napisali meni ne radi,imam integriranu zvučnu.Ali skinuo sam 5.1 plug-in sa winamp stranice i onda rade svi kanali,mislim da se zove wave spoint 1 samo kaj su mi neke pjesme ubrzane i dobijem dječje glasove

ljekra 11.08.2004. 15:11

[QUOTE]Originally posted by Cyber_eye
To kaj ste napisali meni ne radi,imam integriranu zvučnu.Ali skinuo sam 5.1 plug-in sa winamp stranice i onda rade svi kanali,mislim da se zove wave spoint 1 samo kaj su mi neke pjesme ubrzane i dobijem dječje glasove /QUOTE]


Pa koju zvucnu imas?? Dal je integrirana? Ajd javi pa ti mozda nadem rijesenje!

Vozdra

Cyber_eye 11.08.2004. 20:45

Ovo piše u knjižici od matične:Realtek ALC650 6CH with built-in HP amplifier
Inegrated APU (Audio Processor Unit)
SoundStorm/Dolby Digital (Ac-3) Encoder



THNX

Bono 22.08.2004. 02:45

Citiraj:

Originally posted by Njusskallo
Koju imaš zvučnu ???

live i audigy 5.1 nikad ne radi srednji zvucnik, bar na koliko sam ja masina isprobao, tako da je to normalno

Bono 22.08.2004. 02:47

Citiraj:

Originally posted by Cyber_eye
To kaj ste napisali meni ne radi,imam integriranu zvučnu.Ali skinuo sam 5.1 plug-in sa winamp stranice i onda rade svi kanali,mislim da se zove wave spoint 1 samo kaj su mi neke pjesme ubrzane i dobijem dječje glasove

Svi ti pluginovi 2 kanal 5.1 ili vise su uzasni najbolje je da samo enablas hardware acceleration u winampu i to radi savrseno, osim ako nemas terratec ko ja onda jebiga promasaj desetljeca.

twin Fisherman 22.08.2004. 03:35

Citiraj:

Originally posted by Bono
live i audigy 5.1 nikad ne radi srednji zvucnik, bar na koliko sam ja masina isprobao, tako da je to normalno
Vrlo interesantno (1x)


Sva vremena su GMT +2. Sada je 16:12.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger