PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (https://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Mreže (https://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Kreiranje Linux VPN servera (SE555, WinXP) (https://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=103583)

moivet 05.04.2008. 13:00

Kreiranje Linux VPN servera (SE555, WinXP)
 
:dobartek: U mreži od 20-tak računala glavni server je Linux (SUSE 10), na koje me podešen WINS (samba) i još par nekih servisa. Pa zašto ne bi dodali i još jedan (servis), pitam se ja...:lol2:
Radi se o VPN-u. S CD-ova SUSE-a sam instalirao PPTPD VPN server, te pošto imam Webmin na serveru, te sam webmin modulom za pptpd podesio VPN. Zatim sam podesio SE555 router, preko kojeg je izlaz na internet. Forward-irao sam tcp1723 i udp500 (kao po specifikacijama). Piše također da treba uključiti i forward ip protokola gre47. Ne znam kako to uraditi na SE555, ali sam prije svega ovoga podesio WIN XP VPN koji je funkcionirao preko routera. Tako da mislim da nije potrebno podešavati propuštanje tog protokola.
Podeso sam na udaljenom računalu WIN XP VPN_client, te upišem user i šifru. Kliknem connect; krene povezivanje;navede kako je našao DynDNS udaljeni (DynDNS SE555, izakojeg je VPN server); Krene na "verifying user name and password", iza kojeg izbaci "error619: ...port was closed... ".
Gdje je greška?
Evo slikovni prikaz veze:
http://img255.imageshack.us/img255/6...rverli8.th.jpg
Evo pptpd postavki VPN servera:
http://img255.imageshack.us/img255/7...ionskc2.th.jpg

:fala:


Sva vremena su GMT +2. Sada je 09:21.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2024 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger