PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Aplikacije (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=37)
-   -   Ubrzavanje Windoza (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=13152)

Renesis 03.10.2004. 14:17

Ubrzavanje Windoza
 
Evo zanimaju me vaši trikovi za ubrzavanje podizanja vindoza, njihovog rada općenito, i tako to... Svi registry keyjevi, tweakovi, isključivanje servisa,dobrodošli...

Emissary 03.10.2004. 14:30

Kao prvo, prijeđeš na Linux:D

Ako baš ne želiš, onda pukni WIN+R i upiši msconfig i na tabu Startup isključi stvari koje ti nisu bitne a pokreću se pri startanju Windowsa; ovo vjerojatno znaš, al eto;).

Ja imam instaliran Rambooster 1.6, besplatan je i možeš naštimat da ti oslobodi dio memorije uz opcije npr. postotak zauzeća procesora ispod kojega se pokreće optimizacija itd. Program je skroz dobar:)

Freek 03.10.2004. 15:09

Citiraj:

Originally posted by Emissary
Kao prvo, prijeđeš na Linux:D

Ako baš ne želiš, onda pukni WIN+R i upiši msconfig i na tabu Startup isključi stvari koje ti nisu bitne a pokreću se pri startanju Windowsa; ovo vjerojatno znaš, al eto;).

Ja imam instaliran Rambooster 1.6, besplatan je i možeš naštimat da ti oslobodi dio memorije uz opcije npr. postotak zauzeća procesora ispod kojega se pokreće optimizacija itd. Program je skroz dobar:)

pređeš na Linux i pozdravi se sa 80% programa koje koristiš svaki dan.:rambo:
Msconfig-om rješavaš samo start-up, ima puno skrivenih postavka u registry i slično.
Rambooster imao sam ih ja par, ništa to ne valja.

JoZ@ 03.10.2004. 21:02

HKEY_CURRENT_USER - Control Panel - Desktop - MenuShowDelay vjerojatno pise 400

umjesto 400 stavi 50. :D

Freek 03.10.2004. 22:29

odi ovdje i potraži klik :beer:

9500Pro 03.10.2004. 23:23

www.tweaktown.com

tu imas jedno 5 vodica za XP, od instalacije preko podesavanja registrya, servisa i svega ostaloga. Obavezno stivo za svakoga ko instalira xp.

gnomisa 12.10.2004. 15:28

ovak, za ubrzavanje samog rada windowsa (i to dost ubrzava) možeš napraviti nešto što ne zahtijeva puno truda....u WIn XP odi na Start - Control Panel - System - Advanced - Performance ..tu klikni na Settings i pod Visual Effects odaberi adjust for best performance i klikni OK


dalje odi opet na Control Panel - Display ...sreensaver isključi (opcija none)...onda odi na karticu Appearance (isto pod Display) i tamo odi na Effects i isključi sve opcije i klikni OK.....


ponovo u Control Panel - Sounds and Audio Devices - Sounds....tu pod Sound Scheme odaberes NONE



a sad nešto malo "naprednije"....Start - Run (tu upiši msconfig i stisni Ok)....otvara ti se okvir sa opcijama..pod Services možeš isključiti one servise koji ti ne trebaju (u jednom Bugu ili Vidiju je bilo koji su za što pa bi trebao to pronaći ako neznaš)...takodjer tamo je i kartica Startup na kojoj možeš isključiti pojedine programe da ti se ne startaju sa Win XP-om....ali i tu budi oprezan, moraš znati što je što i što ti nije bitno da se starta taj put.....

i zadnja preporuka....za normalan rad XP bi trebao imati bar 512 MB DDR-a a sve iznad toga je super za XP..sa 256 MB-a radi ali ne kako prosječan korisnik ovog foruma želi i treba....:beer:

gnomisa 12.10.2004. 15:31

da zaboravih i registry ali eto, ljudi su ti već dali linkove i savjete:)

Renesis 12.10.2004. 15:39

Ma imam ja dosta RAM-a :D

Pogledo malo neke stranice, ima dosta toga zanimljivog..

Buger 03.07.2006. 20:39

evo ovo mi je dosad bilo najučinkovitije:

run-regedit-
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters - enable prefetcher, dvoklik - promijeniš vrijednost s 3 na 5

tutix 04.07.2006. 00:47

Klasika
AlwaysUnloadDLL
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\AlwaysUnloadDLL
This tweak will force Windows to get rid of files from RAM after programs have been closed down. Highlight the Explorer key, then go Edit | New | Key and name the key AlwaysUnloadDLL. Double click the new key and give it a default value of 1. [DEFAULT=0]

Još jedan dobar
Program Timeout
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop
WaitToKillAppTimeout determines how long Windows waits before exiting a program through the Task Manager, value is in milliseconds, 4000ms – 4 seconds which is a good time. [DEFAULT=20000]

Sa ovoga makneš kvačicu, tako kod svih particija, kad te na sistemskoj particiji upita da ne može aplajati, samo klikni ignore all. To ti inače dosta ubrzava, bar tako kažu, ja ne osjetim jer iam dosta rama.

E pogledaj si ovaj program:Advanced Windows Care v1.8

EDIT: Tek sam sad skužio da je ovo staro skoro 2 godine

Buger 04.07.2006. 10:58

Citiraj:

Autor tutix
Klasika

Sa ovoga makneš kvačicu, tako kod svih particija, kad te na sistemskoj particiji upita da ne može aplajati, samo klikni ignore all. To ti inače dosta ubrzava, bar tako kažu, ja ne osjetim jer iam dosta rama.

[/URL]

čini mi se da onda ne možeš raditi backup

mat 04.07.2006. 11:48

indexing service jedino sluzi pretrazivanju diskova. umjesto diskova pretrazuje se baza podataka u koju je spremljen popis svega na disku. ali zato se i servis stalno vrti koji pamti svaku promjenu na disku a totalno je nepotrebno to. mozda bi dobro doslo kad bi imao 2 terabajta diskova...

Buger 04.07.2006. 13:28

Citiraj:

Autor mat
indexing service jedino sluzi pretrazivanju diskova. umjesto diskova pretrazuje se baza podataka u koju je spremljen popis svega na disku. ali zato se i servis stalno vrti koji pamti svaku promjenu na disku a totalno je nepotrebno to. mozda bi dobro doslo kad bi imao 2 terabajta diskova...

e da pomiješao sam, indexing service isključiš ako ne radiš često Search

tutix 04.07.2006. 16:21

Citiraj:

Autor blablu
e da pomiješao sam, indexing service isključiš ako ne radiš često Search

Stvar je u tome da taj servis ne radi kak treba ni kad je upaljen, jer brzina je jednaka bio on uključen ili isključen. Uopće ne vidim razliku kod searcha, sporo je ko i prije.

Hrvoje xyz 04.07.2006. 17:39

i ta opcija je prisutna samo kod NTFS particija , tek da spomenem..


ja osobno sam "rijesio" msconfig-startup karticu , samo ono kaj mi treba nek se pali.

enable prefetcher sam promjenio , i onaj always unlad dll .
treba mi 50 sekundi od kad stisnem "power" tipku pa do kad se loada winamp , zatrazi me da se spoji na net i pojavi se prozor od msn-a.

za 256DDRa i 1,5 GHZ proc meni dost

Buger 12.07.2006. 08:58

meni predugo traju welcome screen, jel to netko spominjao da je zato što komp nešt traži po LAN-u ili sl.

G0RKI 12.07.2006. 09:39

Citiraj:

Autor blablu
meni predugo traju welcome screen, jel to netko spominjao da je zato što komp nešt traži po LAN-u ili sl.

Da to je jedan od razloga...pogotovo ako imas ove famozne USB WiFi kartice.

LARN81 12.07.2006. 09:47

http://www.tweakguides.com/

opcenito, za tweak-anje drivera,windoza i svih novijih igri : hello2 :

pogi 12.07.2006. 11:04

Citiraj:

Autor blablu
evo ovo mi je dosad bilo najučinkovitije:

run-regedit-
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters - enable prefetcher, dvoklik - promijeniš vrijednost s 3 na 5

5?

Zanimljivo... zar tu nisu dozvoljene vrijednosti 0,1,2 i 3

Evo i linka na članak
http://www.tweakxp.com/article36982.aspx

Buger 12.07.2006. 14:30

jes probao stavit 5?

sa sedam prolazaka "crtice win-a" na samo dva :)


e kako taj LAN isključit, ne vidim u BIOSu da se LAN spominje, jel ima neki drugi naziv za LAN karticu

Buger 14.07.2006. 07:27

kako ubrzat taj welcome screen pa meni on bude oko 20s, a sve ostalo je manje više brzo

brentaal 15.07.2006. 12:21

Citiraj:

Autor tutix
AlwaysUnloadDLL
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\AlwaysUnloadDLL
This tweak will force Windows to get rid of files from RAM after programs have been closed down. Highlight the Explorer key, then go Edit | New | Key and name the key AlwaysUnloadDLL. Double click the new key and give it a default value of 1. [DEFAULT=0]

To nije za Windowse XP, već samo za starije verzije Windowsa. Win XP sam po sebi ima takvu sličnu funkiju. Dodavanje ovog registry keya niš ne mjenja.

tutix 15.07.2006. 16:36

Citiraj:

Autor Blitz
To nije za Windowse XP, već samo za starije verzije Windowsa. Win XP sam po sebi ima takvu sličnu funkiju. Dodavanje ovog registry keya niš ne mjenja.

To je preuzeto iz vodiča za ubrzavanje Windows XP-a.

brentaal 15.07.2006. 16:41

Citiraj:

Autor tutix
To je preuzeto iz vodiča za ubrzavanje Windows XP-a.

http://mywebpages.comcast.net/SupportCD/XPMyths.html
Scrollaj niže do AlwaysUnloadDLL, a onda klikni na link po nazivu "Source 1" i naći ćeš dokaz da na microsoftovom sajtu.

tutix 15.07.2006. 20:25

Citiraj:

Autor Blitz
http://mywebpages.comcast.net/SupportCD/XPMyths.html
Scrollaj niže do AlwaysUnloadDLL, a onda klikni na link po nazivu "Source 1" i naći ćeš dokaz da na microsoftovom sajtu.

Odlična stranica, ima još dobrih mitova, tnx

Buger 22.07.2006. 09:24

ima li načina da nemoram gledat u welcome 20s (na 17s se čuje zvuk ulaska u win)

čak mi se čini da za to vrijeme komp ništa ne radi jer taj welcome traje jednako i ako u msconfig isključim AV i FW, te isto i ako isključim LAN, dakle do čega je ta nenormalna sporost pri učitavanju win-a, tj. samo je spor taj welcome...

Emissary 22.07.2006. 10:44

1. start - run - startup - pogasi sve gluposti
2. clockni komp
3. kupi novi komp :D

Buger 22.07.2006. 15:52

Citiraj:

Autor Emissary
1. start - run - startup - pogasi sve gluposti

...done
Citiraj:

Autor Emissary
2. clockni komp

...nemoguće (matsonic km400)
Citiraj:

Autor Emissary
3. kupi novi komp

...waiting (to će još pričekat)

ma mene muči to što je prije taj welcome trajao max 5s, a sad, ma to je vald novi dijelovi pa driveri, ove one điđe i sl. (npr. tv-kartica) pa sada zato vald traje tako dugo

Emissary 22.07.2006. 16:04

Reinstal windoza, format čak?


Sva vremena su GMT +2. Sada je 21:35.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger