PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   ISP (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=15)
-   -   T-Com MAXadsl (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=141082)

Baja 001 22.03.2009. 16:18

Citiraj:

Autor jurbAs (Post 1305670)
nevjerujem da ti naplate posebno promet ako imas flat... samo brzinu i ako se ne varam 5-6kn kosta ukljucenje optiblasta i traje 1dan tako sam cuo.... dobra stvar nema sto...
al budimo realni kome je potrebna veca brzina od 10mbit.a ? i to je po meni previse 5mbita je i vise nego dovoljno za 90% ljudi koji imaju flat

Budimo realni treba velika brzina, jer dok se naprimjer na what.cdu skine nešto ostali SeedBoxeri i stranici to pokupe i u banani si. Meni osobno DL speed ne treba preko sadašnjih 4Mb, ali UL speed bi makar htio da je 2Mb. Najbolje bi bilo da je simetrično, ali u RH ću se načekat do toga :smoke:

žile 22.03.2009. 18:35

Za DL mi je dosta i 2,jer mi je i na jačoj vezi na 200 DL ograničen,ali bi volio UL isto makar 2-to mi je čak i bitnije.Dal će se nešto skinut sa 3 ili 6 ili 12 sati mi ne igra toliku ulogu,ali lakoća kojom ću to vratit da.

win32 23.03.2009. 10:11

Citiraj:

Autor žile (Post 1306065)
Za DL mi je dosta i 2,jer mi je i na jačoj vezi na 200 DL ograničen,ali bi volio UL isto makar 2-to mi je čak i bitnije.Dal će se nešto skinut sa 3 ili 6 ili 12 sati mi ne igra toliku ulogu,ali lakoća kojom ću to vratit da.

Hmmm....brzina mi je koma, ne znam sta rade u t-comu, ali nadam se da ce uskoro prestati u sloziti sve kako treba.
Inace, sada sam na paketu od 4, si nesto planiram uzeti brzi paket jer je ovo koma......i ne kuzim kada ekipa izbacuje neko svoje brzine tj. od kuda im to hebemu....kako imaju tolike brzine i koji su to hebeni paketi!?!
No, upload je katastrofa....budimo realni, vecina nas sve skida sa privatnih torrenta gdje moras drzati neki bar koliko-toliko dobar ratio, a to bas i nije lako...pogotovo ako skidate file od nekih 10-ak GB......hebemu pa kako da ja sada napravim ratio 1:1!? Mislim da cu se prebaciti na rapidshare....a i ekipa prodaje jeftino accounte.

Mali OT:

//mod: ima vec tema o Rapidshare-u. Tamo to pitaj//

MadBoY 23.03.2009. 14:01

Ovo je tema o T-Comu!!!!

Shadowww 28.03.2009. 18:18

imam najsporiji paket od tcoma i povecali su brzinu sa 200 i nest kilobajta po sekundi na 300 i nest. upravo primjetih.

Vejita 30.03.2009. 15:59

Evo vec 3 dana mi veza kenja i mislio sam da je prvo do windowsa ali i nakon promjene brzina mi sere. Dobivam max 8 preko dana a preko noci mi ide normalno (FF-Opera-Chrome) i zenska u SZK mi je rekla da probam istestirati vezu preko njihove stranice i probao sam s 100MB i krene sa 400 pa dođe na max ali onda polako pocne padati na 900 pa je prijavljen kvar. :(

Edit: Razgovarao sam sa tehnicarem i kaze da su mi testirali vezu i da ide do 22Mbit i da neznaju u cemu je problem jer nema niti tolikog suma da mi prca vezu pa sam probao vratiti d-link i ista stvar se događa, pa mi je rekao da budu mi digli vezu da vide kako ce se ponasati onda.

Gemmy 07.04.2009. 18:37

da upitam-jesu li kome povecali brzinu s 2 na 4, i nakn par tjedana je vratili...jeli ti normalno ili da nazovem SZK i trazim da mi vrate na 4mbita ?

1v@n 07.04.2009. 18:49

Kod mene je drugačija stvar.
Bilo je 2016/256 s realnim downloadom oko 220 KB/s ( 2016/8=252 ali ajde, minorna razlika ).
Sad po novom je ovako
4704/160 i još nisam doživio da je prešlo 400 KB/s iako bi teoretski download trebao iznositi 588 KB/s. Ajd da je bar 500, ali ako 400 ne mogu dobit, onda stvarno.
Smanjenje uploada mi se isto ne sviđa i samo čekam 1.5 kad im rok ističe u kojem su obećali sve srediti.
Podaci su iz routera.

D-I-A-B-L-O 14.04.2009. 00:47

Pa dobro jel postoji uopće u HR ikoji isp provajder koji to može napravit da šljaka stabilno?

Dobih i ja napokon taj dugo željeni adsl, misleći da će mi ovo biti veliko olakšanje nakon wnw-a ali već prvi dan razočaranje, malo malo pa mi uspori na brzinu dial-up modema, čak i kad se povrati nikad to nije ni približno tih 8mbit-a koliko mi u ruteru stoji da je brzina.
Već sam milion puta testirao na t-comovim stranicama i još mi niti jednom brzina nije prešla 400kB/s uglavnom se vrti od 80-150 :(
Zvao sam već 2 puta SZK i kažu mi da će mi se neko tamo javit čim provjere u čemu je problem međutim nitko mi se ne javlja, ako poludim tražit ću raskid ugovora, ili ću jednostavno prestati plaćati.

Dali možda postoji nekakva kvaka u ruteru koju moram podesit da to proradi normalno, imam thomsona st780i?

Da napomenem, već skoro cijeli tjedan imam flat i cijelo vrijeme mi je tako, stvarno za poludit.

viper 14.04.2009. 11:52

pa jesi mjerio kolko ti je onaj sn margin i line autt?pogledaj to u ruteru.moze bit da imas doma malo strae isntalacije pa je do tebe

domina 22.04.2009. 19:02

meni još nisu digli brzinu, vama? svima koje pitam su vec digli... lud sam više.. ipak nas je troje cimera :))

lVlark 22.04.2009. 20:02

Nisu ni meni (Sesvete).

Vejita 22.04.2009. 20:22

Digli su odkada brzine, telefon u ruke i zovite ih.

Crash009 22.04.2009. 20:27

Nama na selu se odavno "digo" na 4mbita :P

T0mB1ll 22.04.2009. 20:42

ni meni nisu... a svim mojim frendovima jesu... koji su nekoliko kuća dalje od mene s lijeve i desne strane... budem ja njih sutra nazvo...

domina 23.04.2009. 15:27

a eto zvao ih baš sad i vele da to dizanje brzina ide po planu i programu tako da se moram još malo strpit :((( a šta sad... tko čeka dočeka

edit: ako nije po planu i programu onda na bazi potrošnje sigurno je :)) prosjek je valjd 100ggiga mjesečno :))

domina 01.05.2009. 05:11

do 1.5. su trebali dić brzine..

http://www.speedtest.net/result/463890555.png
idem sad u krpe, a danas dok se probudim bolje im je da su digli brzinu

Fleks 01.05.2009. 15:47

I dalje 2. Sad cu ih zvat....

pero_B 01.05.2009. 16:53

Citiraj:

Autor Fleks (Post 1333995)
I dalje 2. Sad cu ih zvat....

i meni i dalje 2. jutros sam ih zvao i kaze mi lik iz sluzbe za korisnike da su mi digli brzinu, a na moje pitanje kako su mi digli kad nisu, odgovara da jesam li glup i koji mi je, jer je moja brzina od 1,5 unutar reklamiranog do 4. i da se mogu zalit jednio ako padne ispod 0,5, i da nema linija tehnickih mogucnosti, da bi nas razgovor zavrsio tako da mi je nudio da predjem na brzinu do 10.
i sad recite vi meni, ko tu koga j...?

Fleks 01.05.2009. 17:48

Citiraj:

Autor pero_B (Post 1334032)
i meni i dalje 2. jutros sam ih zvao i kaze mi lik iz sluzbe za korisnike da su mi digli brzinu, a na moje pitanje kako su mi digli kad nisu, odgovara da jesam li glup i koji mi je, jer je moja brzina od 1,5 unutar reklamiranog do 4. i da se mogu zalit jednio ako padne ispod 0,5, i da nema linija tehnickih mogucnosti, da bi nas razgovor zavrsio tako da mi je nudio da predjem na brzinu do 10.
i sad recite vi meni, ko tu koga j...?

Neznas se razgovarat sa covjekom.

Meni je rekao da ce mi isporuciti 4mbita i da nista ne brinem. Napravio mi je prijavu kvara i bok. Sa njima treba na finjaka. On je tamo studos i boli njega quratz za tebe, ako si bezobrazan naravno. Ja sam bio jednom bezobrazan (kasda problem) i popizdio sam i tek su mi rijesili problem kad sam dosao tamo i naparkirao se pod rucnom skoro u t centar i odma me primio neki seronja i rekao da gospodine da gospodine rijesit cemo gospodine nebrinite gospodine i rijesili su. Da sam bio fin rijesili bi mi odma preko telefona.

Ali to ti je nacin na koji trosis SEBE i SVOJE zivce. Da ne pricamo kako mozes najebat ako sparkiras auto u izlog ili nedo bog nekog sunes. Da je zastitar krenuo naprimjer na mene i da sam ga ja sunuo tamo pred svima najebo bi ko budala.

Da bi bio bezobrazan moras biti u stanju doci tamo i umlatiti plačeno iz njih, ako to nemozes onda budi FIN.

Nazovi ponovo i budi pristojan i fin. Mozda si dobio samo neku budalu kojoj se neda radit prijavu kvara.

pero_B 01.05.2009. 19:14

Citiraj:

Autor Fleks (Post 1334054)
Neznas se razgovarat sa covjekom.

Meni je rekao da ce mi isporuciti 4mbita i da nista ne brinem. Napravio mi je prijavu kvara i bok. Sa njima treba na finjaka. On je tamo studos i boli njega quratz za tebe, ako si bezobrazan naravno. Ja sam bio jednom bezobrazan (kasda problem) i popizdio sam i tek su mi rijesili problem kad sam dosao tamo i naparkirao se pod rucnom skoro u t centar i odma me primio neki seronja i rekao da gospodine da gospodine rijesit cemo gospodine nebrinite gospodine i rijesili su. Da sam bio fin rijesili bi mi odma preko telefona.

Ali to ti je nacin na koji trosis SEBE i SVOJE zivce. Da ne pricamo kako mozes najebat ako sparkiras auto u izlog ili nedo bog nekog sunes. Da je zastitar krenuo naprimjer na mene i da sam ga ja sunuo tamo pred svima najebo bi ko budala.

Da bi bio bezobrazan moras biti u stanju doci tamo i umlatiti plačeno iz njih, ako to nemozes onda budi FIN.

Nazovi ponovo i budi pristojan i fin. Mozda si dobio samo neku budalu kojoj se neda radit prijavu kvara.

najgore od svega sto i jesam bio fin i pristojan, odavno sam vec shvatio da drukciji nacin ne vodi rjesavanju problema, ali je momak bio drzak odma cim sam mu proturjecio na njegovo uvjeravanje da mi je dignuta brzina, ko zna, mozda se dignuo na krivu nogu, ali to mene boli ona stvar. ja njih placam, a ne oni mene, i dok sam god ja pristojan ima i oni da budu.
planiram narednih dana svako malo zivkat na telefon, jer iz dosadasnjeg iskustva neke stvari s t-comom mozes rjesiti samo ako si dosadan, pa cemo vidit kome ce prije dosadit. :)

Fleks 01.05.2009. 22:28

Citiraj:

Autor pero_B (Post 1334095)
najgore od svega sto i jesam bio fin i pristojan, odavno sam vec shvatio da drukciji nacin ne vodi rjesavanju problema, ali je momak bio drzak odma cim sam mu proturjecio na njegovo uvjeravanje da mi je dignuta brzina, ko zna, mozda se dignuo na krivu nogu, ali to mene boli ona stvar. ja njih placam, a ne oni mene, i dok sam god ja pristojan ima i oni da budu.
planiram narednih dana svako malo zivkat na telefon, jer iz dosadasnjeg iskustva neke stvari s t-comom mozes rjesiti samo ako si dosadan, pa cemo vidit kome ce prije dosadit. :)

Zovi ponovo i ponovo i ponovo. Ja do ponedjelja ako ne dobijem zovem ponovo. Ma nazvat cu ih u nedjelju navecer da ih podsjetim :)

Ako mi onda nista ne naprave, onda idem osobno tamo i pravim se glup.

domina 02.05.2009. 11:56

e idem ih zvat, dosta je bilo više, nije mi do brzine dl-a, al ak već plaćam 4mbita nek onda bude tako

edit:
kaže ovaj da su mi digli brzinu al zbog tehničkih mogučnosti nejde brže od 1,7mbita
super!

Rain Man 02.05.2009. 12:34

Sta ti pise u routeru? Pise li i dalje 2 megabita ili u njemu pise 4, a ti imas oko 2 (tj. 1.7). Jer kod mene i dalje pise 2016 kbps i to ne mogu prodat pod 4. No ja ih nisam zvao i pitao dal su uopce oni mene "povisili", jer mislim da nisu posto linija bez problema podnosi 4 pa i daleko vise.

domina 03.05.2009. 12:16

http://img13.imageshack.us/img13/5620/48164313.th.jpg

eto kaj mi piše
to sam i spomenuo da mi piše 2 mbita, al svejedno mi je reko da tehničke mogučnosti ne dopuštaju više od 2, u što čisto sumnjam

Rain Man 03.05.2009. 13:50

Lazu smradovi. Ako ce mene probat odbit s takvim razlogom preko SZK cu povisit brzinu, istestirat kako se ponasa i vratit na manju. Ako me vrate na 2 onda cu im reci da je bila i brza veza i radila ok. A znam da ide linija i brze posto sam blizu centrale.

Roy 05.05.2009. 22:57

Hm...a ja mislio da sam neka iznimka kojoj nisu povisili brzinu. Pa prije dva tjedna nazovem SZK i pitam šta je sa povećanjem, ovaj zaprimi kvar (? Yup, mora zaprimiti kao kvar jer im je to kao po nekim regulama.). I čekam ja, i ništa. Jućer opet zvao, kažem drugi puta zovem za povećanje, danas dođem s posla i zvoni telefon, pita ženski glas je li sada brzine OK...speedtest.net kaže da je

http://www.speedtest.net/result/467177612.png

Ali fora je bila kako me ženska sa SZK htjela otkantati...možda vam tehničke mogućnost linije ne omogućavaju veće brzine. Ne, jer sam već imao 8Mb/s i radilo je OK. Pa kaže ona jeste li skinuli test datoteku sa T-comovog sajta. Nisam. Pa skinite i javite nam koja je brzina. OK, pa ako sam na speedtestu provjerio brzinu kakva će biti razlika u skidanju datoteke, i na kraju kako će te vi znati jesam li skinuo fajl i kojom brzinom? (zbunj)...OK, zaprimiti ćemo kvar.

Dakle, biti uporan i ne dopustiti da te otkantaju.

Rain Man 05.05.2009. 23:48

Ja sam danas zvao. Vise me smetalo sto nisam imao ni pravih 2 mbita. Pita me lik za testnu datoteku, objasnim ja njemu da mi je veza mrtva. Kaze, prijavit cemo kvar. Za 2 sata me zvali, veza sredena. Router prijavljuje punih 4, nema oscilacija brzine. Ne znam gdje to steka kod njih, no izgleda da mogu brzo sredit.

domina 06.05.2009. 00:08

daj nek mi neko objasni dal mi na ruteru mora pisat 4mbita ak su mi digli brzinu?
pa čak i ak makar ne može potegnut 4mbita?

Fleks 06.05.2009. 02:05

Mene zvali, jel dignuto. Nije.

Sad idem opet zvat...


Sva vremena su GMT +2. Sada je 11:42.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger