PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Razno (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Koji webshop s područja EU za nabavku suplemenata? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=309399)

Mr. NiceGuy 14.08.2021. 12:47

Koji webshop s područja EU za nabavku suplemenata?
 
Otvaram zasebnu temu. Ako moderatori misle da je prikladnije staviti to u neki od postojećih stickyja, neka prebace...

Uglavnom, pitanje iz naslova govori sve. Ako nabavljate dodatke prehrani s područja EU, odakle?

Do nedavno sam naručivao s iHerba koji je povoljan cijenama, a i ima široku ponudu. Uvođenjem nameta na sve pošiljke, više mi se ne isplati naručivati van EU. Npr., neki dan sam provjerio za magnezij - osnovna cijena mu je ~ 17$, plus dostava i porez još toliko. Ciijena od skoro 35$ mi je neprihvatljiva za ovako nešto.

kasko 14.08.2021. 15:15

Takoder u potrazi za istim! Bivsi iHerb user takoder.

Sent from my GM1917 using Tapatalk

Ivo_Strojnica 15.08.2021. 00:25

Myprotein?

domy_os 15.08.2021. 01:15

https://www.myprotein.hr/

I na YouTube Gabudizator kanalu užicaš popust. :)

Mr. NiceGuy 15.08.2021. 10:10

Tnx. Ovo mi izgleda kao da je više orijentirano ka treningu.

lowrider 15.08.2021. 16:41

Na iHerb uvijek naručujem više toga. Prije sam na 2-3 paketa složio naruđbe da ne bude preko 22 dolara pošto je na kutiji cijeli cjenik, jer su me za 23 dolara "oderali".
Ali kad sad zbrojim, opet se više stvari isplati uzeti i s PDV-om, jeftinije ispadne nego kod nas.
Naravno, pojedinačne komade je neisplativo naručivati

Mr. NiceGuy 16.08.2021. 09:40

Citiraj:

Autor lowrider (Post 3538778)
Na iHerb uvijek naručujem više toga. Prije sam na 2-3 paketa složio naruđbe da ne bude preko 22 dolara pošto je na kutiji cijeli cjenik, jer su me za 23 dolara "oderali".
Ali kad sad zbrojim, opet se više stvari isplati uzeti i s PDV-om, jeftinije ispadne nego kod nas.
Naravno, pojedinačne komade je neisplativo naručivati

Vidiš, meni nikad nisu naplatili PDV za tu cifru, ako si uračunao i dostavu u to.
Na kraju ću vjerovatno i ja napraviti slično. Nagomilati veću količinu i doviđenja - ne samo da je povoljnije, nego se neke stvari i ne može nabaviti ovdje.

Mr. NiceGuy 13.09.2021. 12:53

Nadovezujem se na prethodni odgovor, možda će nekome koristiti.

Danas mi je stigao paket s iHerba, te su mi naplaćeni porez i carina dva puta - jednom prilikom kupnje i prilikom isporuke. Na stranicama HP-a stoji da bi trebalo uložiti žalbu i u žalbi navesti IOSS broj, kojeg sam trebao dobiti pri kupnji, a nisam.

E sad, kontaktirao sam trgovinu. Oni kažu da ne mogu ispostaviti taj broj zbog sigurnosnih razloga, ali da će zatražiti povrat novca, te mi taj novac proslijediti na račun.

Uglavnom, hvala EU (ili HR?) birokraciji za puno glavobolje oko jebene pošiljke.

Immortalis 13.09.2021. 12:57

Meni su s iHerba poslali DHL-om te sam platio PDV samo prilikom narudžbe i to je to

Mr. NiceGuy 13.09.2021. 13:04

Citiraj:

Autor Immortalis (Post 3545502)
Meni su s iHerba poslali DHL-om te sam platio PDV samo prilikom narudžbe i to je to

Dobro da znam za ubuduće. Onda ću i ja preko DHL-a.

lowrider 13.09.2021. 13:36

Da, ovisi preko koga ide pošiljka, al je i poštarina takva.
Ne kužim sad to za IOSS, meni je na jednoj drugoj pošiljci taj broj bio ispisan vidljivo na paketu.
Ne kužim, kakvi sigurnosni razlozi.

Mr. NiceGuy 13.09.2021. 13:49

Citiraj:

Autor lowrider (Post 3545512)
Da, ovisi preko koga ide pošiljka, al je i poštarina takva.
Ne kužim sad to za IOSS, meni je na jednoj drugoj pošiljci taj broj bio ispisan vidljivo na paketu.
Ne kužim, kakvi sigurnosni razlozi.

Ovo je citat iz maila:
Please note that we are unable to disclose our European Union Tax Number.
This is a private tax number and we are unable to provide you with the IOSS number due to security reasons.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 16:23.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger