PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Audio, Video, Foto (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   "miješanje" daljinskih upravljača (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=297989)

Limeni 03.04.2019. 14:51

"miješanje" daljinskih upravljača
 
Prijatelj kupio novi Hisense TV a ima opti tv STB.
Problem je što kad bilo šta pritisne na opti tv daljinskom ugasi mu se TV.
TV i STB su spojeni preko HDMI.
Ima li kakvo rješenje?

Prki 03.04.2019. 15:02

Vjerovatno su daljinski na istoj frekvenciji,a ako je tako tu nema baš previše pomoći osim zamjeniti Tv ili STB.

OuttaControl 03.04.2019. 16:11

Nek ih proba odspojit hdmi pa nek vidi oće li se gasit pri pritisku, ako se i dalje gasi, heh... sto je Prki rekao

Nikky 03.04.2019. 17:24

Tu su dva moguća problema:
1. Preklapanje frekvencije ali i koda daljinskog - u ovom slučaju nema pomoći nego da se koristi drugi TV ili STB
2. HDMI CEC - vidi jeli ta opcija upaljena u STB - u, ako je ugasi je.
To je zgodna funkcija i za primjer kod Samsung - a radi odlično a kod nekih proizvođača radi veselje kao u ovom primjeru.

Test sa odspojenim hdmi kabelom će potvrditi jeli se radi o 1. ili 2.

Limeni 04.04.2019. 07:21

Hvala, budemo probali!

Limeni 05.04.2019. 07:51

Riješeno, zvao servis i rekli mu nek pritisne neki gumb na daljinskom od TV, sad radi OK!

David777 28.09.2021. 03:13

Dali možda znaš koji gumb je pritisnuo na daljinskom? Imam isti problem.

kekec01 27.09.2022. 19:54

Zna li netko rješenje za ovo? Kupio Hisense TV i imam isti problem. Isključio sam HDMI CEC i bilo je još gore pa sam ga opet uključio. Na internetu ne nalazim sličnu informaciju. Znam da je tama stara ali :care::care:

Ivo_Strojnica 27.09.2022. 21:25

i ja imam taj problem, Optima + Hisense = no good. Odaberem program - ugasi tv :D

nick praskaton 27.09.2022. 21:44

Citiraj:

Autor Ivo_Strojnica (Post 3626958)
i ja imam taj problem, Optima + Hisense = no good. Odaberem program - ugasi tv :D

sad sam se sjetio da me tetka zvala prije par mjeseci da ima taj problem na identičnom setupu, ...na posljetku je zvala je optima SZK i rijesila to u minutu...

pa evo citiram sta je rekla:

na daljinskom od optime držiš tipku u obliku srca (skroz dole, lijevo) i tipku br. 3 skupa nekoliko sekundi dok ne zatreperi neko svijetlo na recevieru od optime i to je to :D


javi jel uspjelo :chears:

kekec01 27.09.2022. 21:52

Nije uspjelo jer Optima ima dva tipa daljinskih upravljača a moj je, pogađate, drugi :D Uglavnom, riješio sam s njima preko messengera. Rekli su mi istu stvar kao i Vi. Kad sam rekao da nemam takav daljinski i slikao im svoj odmah su odgovorili da će poslati novi STB. U roku od par minuta sam dobio i sms u kojem stoji da će novi STB biti dostavljen kroz 48h. Eto usluge :goood: Uglavnom, hvala svima na brzoj pomoći :respekt:

kekec01 30.09.2022. 16:39

Dobio novi STB. Sretan kao malo dijete. Idem napraviti što su me savjetovali. STB ne reagira na istovremeno pritiskanje "srca" i brojke 3. Kad ih pritisnem i držim ništa se ne događa. Kad otpustim dugmad STB prebaci na kanal 3 i to je sve. Problem nije riješen. Javio sam se u Hisense podršku pa ću vidjeti hoće li oni što uspjeti riješiti.

quazar912 30.09.2022. 18:03

Citiraj:

Autor Ivo_Strojnica (Post 3626958)
i ja imam taj problem, Optima + Hisense = no good. Odaberem program - ugasi tv :D

:lol2:

današnja globalizacija i rezultaticproizvodnje iz 2-3 tvornice.
u 80tima i 90tima tako nešto je bilo nezsmislivo

kekec01 01.10.2022. 19:31

Eh da....uglavnom problem je poznat i navodno se rješava novim slanjem reprogramiranog daljinskog od Hisensa. Pa čekam da vidim i to.

Ivo_Strojnica 01.10.2022. 21:13

Di si info izvuka, da im se javim?

Ico2005 02.10.2022. 13:29

imao mi je pajdaš taj problem, sudarao se optitv prijemnik i tv, mislim da je neki xiaomi mi tv... zvao szk i sredili u pozivu problem sa daljinskim

kekec01 02.10.2022. 17:16

Citiraj:

Autor Ivo_Strojnica (Post 3627911)
Di si info izvuka, da im se javim?

Rekao mi čovjek iz korisničke podrške u Optimi. Da njima stoji u uputama da se tako rješava problem ako ne pomogne ništa s njihove strane. A i poslao sam mail u Tv servis i tražili su me da slikam naljepnicu od tv-a, račun, daljinski i da pošaljem lokaciju nakojoj se nalazi tv, pa pretpostavljam da su upoznati sa problemom.

kekec01 02.10.2022. 17:18

Citiraj:

Autor Ico2005 (Post 3627990)
imao mi je pajdaš taj problem, sudarao se optitv prijemnik i tv, mislim da je neki xiaomi mi tv... zvao szk i sredili u pozivu problem sa daljinskim

Kod mene nije baš ništa pomoglo što god smo isprobavali.

kekec01 03.10.2022. 18:44

Riješeno :goood:
Iz Hisense korisničke podrške su mi javili da već imam daljinski upravljač koji inače šalju kao zamjenski. Poslali su mi upute za reprogramiranje koje su full jednostavne, pratio sam korake i riješio problem.

Nikky 03.10.2022. 18:55

A da napišeš punu oznaku tog novog / zamjenskog daljinskog + upute za programiranje ?

Tako da i drugi mogu probati riješiti problem.

Ivo_Strojnica 03.10.2022. 19:14

da, pošalji nam tu da probamo i mi, ostali članovi pučanstva :)

kekec01 03.10.2022. 23:00

Ovako....imam daljinski od modela 55U8GQ, na ovom linku možete vidjeti kako izgleda https://www.mall.hr/tv-prijemnici/hi...-uled-smart-tv
Ima dva modela, identična. Razlika je što je na jednom zadnja tipka dolje desno "Rakuten" a na drugom je "Media" ali odgovaraju oba. Ako nemate jedan od ta dva onda će Vam poslati novi ako se javite sa opisom problema na mail servis.hr@gorenje.com

Ako imate, procedura je sljedeća....na tv-u uđete u izbornik, pa postavke, pa sistem, pa dodatne postavke ili sličan naziv i tamo imate opciju da postavite ime televizora. Dođite na tu opciju "postavljanje imena televizora" ali ne ulazite u nju, nego umjesto da ju odaberete morate na daljinskom utipkati brojeve 2018 da se otvori skriveni meni. Kad se otvori vidjet će te opciju "Remote control code set" od 1-4. Na 1 je već podešena Vaša frekvencija koja Vam radi probleme. Vi odaberite prvu sljedeću slobodnu, znači br.2. Kad ju odaberete u tom trenutku će Vam prestati raditi daljinski i to je u redu. Zatim ćete zajedno pritisnuti tipku "ok" i "vol -" na pet sekundi i nakon toga će daljinski proraditi a frekvencije se više neće miješati, barem se kod mene više ne miješaju. Ako su zauzete dvije pa morate ići na br.3 onda kad ju odaberete morate pritisnuti tipke "ok" i "ch +" a za br.4 tipke "ok" i "ch -"

Tko želi može mi poslati svoj broj na pp da mu na Whatsapp proslijedim upute koje sam dobio. Nadam se da sam pomogao.

Ivo_Strojnica 22.10.2022. 11:15

Kekec, bog te blagoslovio! :chears:
Radi napokon kako treba.

kekec01 08.11.2022. 16:52

:goood:

mbed 11.11.2022. 15:29

Da li zna netko da li ima takva opcija za HT MaxTV settop box, da se memoriju daljinski drugačije.
Naime imam njihova dva recivera, i jedan mi konstantno se odbija od staklenih vrata i mijenja program na drugom takvom koji je u sobi.
Zvao sam tehničku njihovu da mi daju jedan uređaj od drugog proizvođača, ali sam dobio odbijenicu, da imaju samo taj jedan model.

Nikky 11.11.2022. 16:27

Malo drugačija ideja rješenja, da staviš nekakvu polarizirajuču foliju za staklo na ta staklena vrata ?
Nešto ovako:
https://dipa.hr/3M-folije-za-stakla_...ija-za-stakla/
https://www.bauhaus.hr/folije-za-sta...kla/p/22846916

Treba pitati u trgovini, pretpostavljam da ne mora biti sa nekim zatamnjenjem / mutno nego samo da polarizira svjetlo.

smuchac 13.11.2022. 16:30

Sad kad ti kažem da zatvoriš sobna vrata paš mi reć ovo ono... :D
Zastiti IR reciver na prijemniku u sobi s nečim da ne lovi i bok.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk

driftwood 14.11.2022. 00:44

Mislim da maxtv receiveri/daljinski rade preko nečeg drugog, ne preko ir senzora. Jer za ir treba biti optička vidljivost? Ja redovno znam maxtv receiver montirati iza televizije gdje se uopće ne vidi, a daljinski radi sasvim normalno.
Probaj ti taj receiver malo "sakriti" od ovog prvog daljinskog.

mbed 14.11.2022. 12:24

Citiraj:

Autor Nikky (Post 3637060)
Malo drugačija ideja rješenja, da staviš nekakvu polarizirajuču foliju za staklo na ta staklena vrata ?
Nešto ovako:
https://dipa.hr/3M-folije-za-stakla_...ija-za-stakla/
https://www.bauhaus.hr/folije-za-sta...kla/p/22846916

Treba pitati u trgovini, pretpostavljam da ne mora biti sa nekim zatamnjenjem / mutno nego samo da polarizira svjetlo.


Nije loša ideja. Trebalo bi testirati naravno da li funkcionira.


Citiraj:

Autor smuchac (Post 3637408)
Sad kad ti kažem da zatvoriš sobna vrata paš mi reć ovo ono... :D
Zastiti IR reciver na prijemniku u sobi s nečim da ne lovi i bok.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk


Ma kad zatvorim vrata je sve ok, naravno, ali nije mi uvijek zgodno da su zatvorena. Probao sam i prijamnik malo zakretat da ne lovi odbljesak od vrata, ali nije baš nešto pomoglo.


Citiraj:

Autor driftwood (Post 3637490)
Mislim da maxtv receiveri/daljinski rade preko nečeg drugog, ne preko ir senzora. Jer za ir treba biti optička vidljivost? Ja redovno znam maxtv receiver montirati iza televizije gdje se uopće ne vidi, a daljinski radi sasvim normalno.
Probaj ti taj receiver malo "sakriti" od ovog prvog daljinskog.


Probat ću to rješenje, makar bih rekao da su ipak IR reciveri, jer da nisu IR onda bi mi se stalno uplitali daljinski, a ne povremeno kao sada.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 16:12.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger