PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Softverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=42)
-   -   Facebook mi je hakovan (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=318036)

rac1958 25.10.2023. 11:35

Facebook mi je hakovan
 
Ima vise od 15-tak dana kako mi je FB hakovan. Kad hocu da se logiram prik. aze moju sliku na profilu, ali ne prihvata password i kad zelim da ga promenim prikazu je izbornik da potrazim kod na racun koji nije moj. Probao sam sve, slao slike i ID, ali nista nije pomoglo. U celoj stvari Instagram na telefonu je radio, dok na laptopu nije. Ima li nacina ili bar sanse da vratim moj nalog na FB.:roller::care:

sinisa1989 25.10.2023. 13:45

Ako ti njihov support nije pomogao s konkretnom procedurom i odgovorima, bojim se da ni ovdje nećeš dobiti odgovor koji želiš. :)
Jesi konkretno "razgovarao" s nekim ili si samo slijedio proceduru koju ti sustav nudi?

pogi 25.10.2023. 14:00

Slično se meni skoro desilo jučer...

Dobijem poruku na FB mesinđer od nekog nepoznatog tipa koji radi u turskoj banci gdje je moj pokojni praujak samac držao 9 milja dolara od trgovine zlatom.... uglavnom malo se ja zafrkavao s tim tipom kako ništa ne kužim oko komunikacije emailom i kompjuterima i nakon 5 minuta mi dosadilo i kazem mu da je dosadan i kazem bye bye...

Za par minuta dolazi mi od njega poruka da mu posaljem 6 digit code koji mi se pojavio u notifikacijama FB-a pa da će mi on pomoći... jebate to je provjera u FB kad se logiraš na FBu nepoznatom deviceu i ja skužim da mi taj tip ima passwd od mojeg FB accounta!

Kako? Nemam pojma. Otišao sam u FB postavke i odlogirao sa FB sve druge uredjaje osim PCija i promjenio passwd.

Nikako mi nije jasno otkud, kako je došao do mojih login podataka

svemir 25.10.2023. 14:17

Ne sječam se više točno procedure. Uglavnom ja sam išao ovako.
Spajaš se preko mob aplikacije. nejdeš na password nego odabereš drugi način . i negdje u toj proceduri če te tražiti sliku osobne , i možda čak i mail . sliku preko facebook mob aplikacije pošaljes . Pa onda oni kasnije resetiraju password i mail. dobiš privremeni pass i s njim se spojiš. Ja sam to radio prije kojih par mjeseci tako da se ne sječam točno postupka.
taj postupak traje više dana.

Chuxonja 25.10.2023. 15:39

Citiraj:

Autor pogi (Post 3705632)
Slično se meni skoro desilo jučer...

Dobijem poruku na FB mesinđer od nekog nepoznatog tipa koji radi u turskoj banci gdje je moj pokojni praujak samac držao 9 milja dolara od trgovine zlatom.... uglavnom malo se ja zafrkavao s tim tipom kako ništa ne kužim oko komunikacije emailom i kompjuterima i nakon 5 minuta mi dosadilo i kazem mu da je dosadan i kazem bye bye...

Za par minuta dolazi mi od njega poruka da mu posaljem 6 digit code koji mi se pojavio u notifikacijama FB-a pa da će mi on pomoći... jebate to je provjera u FB kad se logiraš na FBu nepoznatom deviceu i ja skužim da mi taj tip ima passwd od mojeg FB accounta!

Kako? Nemam pojma. Otišao sam u FB postavke i odlogirao sa FB sve druge uredjaje osim PCija i promjenio passwd.

Nikako mi nije jasno otkud, kako je došao do mojih login podataka

Možda mu je mail/broj moba samo dovoljan pa sa njime inicira reset password proceduru. A onda ak uspije nažicat i 6 digit code koji tebi dođe na mail, fino ti ga metne.

OuttaControl 25.10.2023. 18:33

Citiraj:

Autor pogi (Post 3705632)
Slično se meni skoro desilo jučer...

Dobijem poruku na FB mesinđer od nekog nepoznatog tipa koji radi u turskoj banci gdje je moj pokojni praujak samac držao 9 milja dolara od trgovine zlatom.... uglavnom malo se ja zafrkavao s tim tipom kako ništa ne kužim oko komunikacije emailom i kompjuterima i nakon 5 minuta mi dosadilo i kazem mu da je dosadan i kazem bye bye...

Za par minuta dolazi mi od njega poruka da mu posaljem 6 digit code koji mi se pojavio u notifikacijama FB-a pa da će mi on pomoći... jebate to je provjera u FB kad se logiraš na FBu nepoznatom deviceu i ja skužim da mi taj tip ima passwd od mojeg FB accounta!

Kako? Nemam pojma. Otišao sam u FB postavke i odlogirao sa FB sve druge uredjaje osim PCija i promjenio passwd.

Nikako mi nije jasno otkud, kako je došao do mojih login podataka

have i been pwnend?

BlackDwarf 25.10.2023. 18:36

nekako uspije preko sesije doci do passworda

pogi 25.10.2023. 18:36

Kaze internet da nisam

rac1958 25.10.2023. 21:00

Citiraj:

Autor sinisa1989 (Post 3705629)
Ako ti njihov support nije pomogao s konkretnom procedurom i odgovorima, bojim se da ni ovdje nećeš dobiti odgovor koji želiš. :)
Jesi konkretno "razgovarao" s nekim ili si samo slijedio proceduru koju ti sustav nudi?

Sto vise vacam secanje sumnjam da sam ukucao kod, i google me informirao za opasnost racuna, ali ja nisam obracao paznju. Isto kao i Pogy, neko je imao na racunu 5.000.000 dolara i tako. JBG ja sam zeznuo

Citiraj:

Autor pogi (Post 3705632)
Slično se meni skoro desilo jučer...

Dobijem poruku na FB mesinđer od nekog nepoznatog tipa koji radi u turskoj banci gdje je moj pokojni praujak samac držao 9 milja dolara od trgovine zlatom.... uglavnom malo se ja zafrkavao s tim tipom kako ništa ne kužim oko komunikacije emailom i kompjuterima i nakon 5 minuta mi dosadilo i kazem mu da je dosadan i kazem bye bye...

Za par minuta dolazi mi od njega poruka da mu posaljem 6 digit code koji mi se pojavio u notifikacijama FB-a pa da će mi on pomoći... jebate to je provjera u FB kad se logiraš na FBu nepoznatom deviceu i ja skužim da mi taj tip ima passwd od mojeg FB accounta!

Kako? Nemam pojma. Otišao sam u FB postavke i odlogirao sa FB sve druge uredjaje osim PCija i promjenio passwd.

Nikako mi nije jasno otkud, kako je došao do mojih login podataka

Sad si mi vratio secanje. Slicno nesto sa novcem i meni je ponugeno ali ja sam iskljucio razgovor. Izgleda da sam ukucao 6 broja, kod, u isto vreme me google upozorio da mi je racun u opasnosti ali ja nisam reagovao. JBG naseo sam.

domis 25.10.2023. 21:24

ma samo ignor tih govnara.
Sinoc me neko "vrbovo" za neki job i odma se usutkal cim sam ga pital odakle mu moj broj.

pogi 25.10.2023. 22:17

Citiraj:

Autor rac1958 (Post 3705710)
Sto vise vacam secanje sumnjam da sam ukucao kod, i google me informirao za opasnost racuna, ali ja nisam obracao paznju. Isto kao i Pogy, neko je imao na racunu 5.000.000 dolara i tako. JBG ja sam zeznuo



Sad si mi vratio secanje. Slicno nesto sa novcem i meni je ponugeno ali ja sam iskljucio razgovor. Izgleda da sam ukucao 6 broja, kod, u isto vreme me google upozorio da mi je racun u opasnosti ali ja nisam reagovao. JBG naseo sam.

To ti je to. Ako si mu poslao taj 6 digit code, gotovo je bilo sve. Ti si doslovno odobrio ulogirati se tom prevarantu u tvoj FB account na uređaj sa kojeg do sada nije pristupano FB-u.

Prvo što je taj tip napravio je da je promjenio lozinku tvojeg FB accounta u kojeg je on ušao.

Jebiga.

kopija 26.10.2023. 01:25

Kad smo "hakiranja", meni je netko prije par mjeseci preuzeo Demonoid acc uz pomoć leakanih podataka od Nexusmods hacka koji je bio prije deset godina. Stvarno neki ljudi nemaju pametnijeg posla.

Sad samo čekam da mi preuzmu i Motherless account :)

devilldey 26.10.2023. 08:50

Evo jutros dobio poruku da sam naslijedio 15mil. Eura. Odmah sam blokirao tu turkinju i promijenio lozinku.

Poslano sa mog ELS-NX9 koristeći Tapatalk

rac1958 27.10.2023. 08:05

Cudno mi je sto jos uvek mogu koristiti Instagram i Tik-tok sa hakiranog racuna. Juce sam slucajno otvorio Tik-tok i pri povezivanju pitao me dali da ostanem na stari racun, ja sam potvrdio i otvorio mi se sa hakovanog racuna. Danas mi je stigla poruka od Meta da obrisem racun.

Revolver3844 27.10.2023. 08:47

Pitanje se nameće kako je moguće da neko tko se nalazi naa IT forumu poput ovog može u isto vrijeme biti blesav da bilo kome šalje nekakve kodove vezane za bilo koji Account?
Nevjerojatno

rac1958 27.10.2023. 08:55

Citiraj:

Autor Revolver3844 (Post 3705887)
Pitanje se nameće kako je moguće da neko tko se nalazi naa IT forumu poput ovog može u isto vrijeme biti blesav da bilo kome šalje nekakve kodove vezane za bilo koji Account?
Nevjerojatno

Potpuno si u pravu. Nije mene neka osoba trazila kod, vec mi je sistem trazio da potvrdim racun, bilo preko email-a ili telefona. To me cudi, kako je moguce.

chief_wolfinjo 27.10.2023. 10:39

inače na facebook support možete zaboraviti....
to je fakat lutrija da uspijete nešto s njima napraviti.

jedino se javljaju ako imaš pitanja vezana oglašavanje,
odnosno ako želiš potrošiti lovu na reklamiranje...

Mario92 27.10.2023. 12:47

Kaj nitko od vas nema 2FA složen?

Matijac 27.10.2023. 17:09

Ja sam imao 2FA, ali mi je mob pao ekran se razbio i nisam se mogao nigdje ulogirati :D, od tada ga nemam, ali imam fingerprint gdje mogu, a za ove PCE ili forume mi nije ni bitno, gmail i face imam 20nešto znakova password i to je to.

Meni je par puta došao SMS kao da sam zatražio login u microsoft hotmail kojeg imam od nekad, ali ne koristim. U poruci pošalju verification kod, je li to znači da netko pokušava uči u moj hotmail? Promjenio sam naknadno password i bilo je ok neko vrijeme, a prije par dana mi je ponovo došlo. Možda da obrišem hotmail račun.

A ovo have you been pwened, jesam, i to na last.fm i demonoid, ali tu stvarno ne znam koje podatke mi mogu uzeti..

xlr 27.10.2023. 19:01

Sta nema 2FA backup kodove ili barem alternativni nacin logina preko sms-a i sl?

Libertus 27.10.2023. 19:16

Citiraj:

Autor xlr (Post 3705994)
Sta nema 2FA backup kodove ili barem alternativni nacin logina preko sms-a i sl?

Ima.

xlr 27.10.2023. 19:40

Pa onda nema nikakvih problema, mob je nebitan u cijeloj prici. Treba samo znati kuda s kodovima :)

Bas gledam, imam 25 tokena za 2FA. Za vikend mi ne riknuo mob, al ono mrtav. Za pola sata sam imao nazad app sa svim tokenima i sve radi. U najgorem slucaju dio kodova je na trecoj lokaciji od koje me dijeli jedan poziv. Dio kodova je i u password manageru. Tokeni su backupirani i enkriptirani. Nema sale :D

Matijac 27.10.2023. 19:59

A da, imao sam negdje kodove na googlu istina..

medo 28.10.2023. 00:19

Počnite koristiti Yubikey :fiju:

chief_wolfinjo 28.10.2023. 08:57

Citiraj:

Autor Mario92 (Post 3705926)
Kaj nitko od vas nema 2FA složen?

ma imam, i nemam problema sa accoutnom

nego općenito velim da dobiti facebook support je lutrija

rac1958 17.11.2023. 08:12

Danas za prvi put posle 1.5 mesec opet hakovani profil je na svim sajtovima na kojim sa uclanjen i sledim. Prijatelj mi je na novom FB , ali ne mogu pristupiti. Sta mi je ciniti.

tomek@vz 17.11.2023. 09:31

Citiraj:

Autor rac1958 (Post 3710169)
Danas za prvi put posle 1.5 mesec opet hakovani profil je na svim sajtovima na kojim sa uclanjen i sledim. Prijatelj mi je na novom FB , ali ne mogu pristupiti. Sta mi je ciniti.


Koja ti je lozinka? Smrdi mi da je nesto jednostavno.

sinisa1989 17.11.2023. 10:14

Citiraj:

Autor tomek@vz (Post 3710187)
Koja ti je lozinka? Smrdi mi da je nesto jednostavno.

Nemoj napisati lozinku :D

kopija 17.11.2023. 12:40

Citiraj:

Autor tomek@vz (Post 3710187)
Koja ti je lozinka? Smrdi mi da je nesto jednostavno.


Ili je "procurila" pa mu je neki indijac "hakovao fejsbuk".
Provjeriti na https://haveibeenpwned.com/

flyer1 17.11.2023. 12:58

Citiraj:

Autor rac1958 (Post 3710169)
Danas za prvi put posle 1.5 mesec opet hakovani profil je na svim sajtovima na kojim sa uclanjen i sledim. Prijatelj mi je na novom FB , ali ne mogu pristupiti. Sta mi je ciniti.

klonit se 'fejsa'?


Sva vremena su GMT +2. Sada je 16:46.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger