PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Ostalo (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=54)
-   -   Preporuka gamepada (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=167474)

gin.tonic 28.05.2017. 20:16

Citiraj:

Autor CROcodile20 (Post 3064756)
Najbolji gamepad za PC je Dualshock 4 po ovoj recenziji http://www.pcgamer.com/the-best-cont...for-pc-gaming/

Ja ga imam (v2) i nemam se na što požalit previše, radi uredno u svim igrama uz DS4Windows program bez problema, može žićno i bežićno, jedino su gljive možda malo niske, ali se ne habaju.

Odmah uz bok Dualshocku 4 je Xbox One S kontroler (najnovija revizija), bolja je ergonomija jer je veći i bolje sjeda u ruke.
Makar pravi entuzijasti će odabrati Elite kontroler :D

Radi i Rumble (vibra)? :kafa:

CROcodile20 28.05.2017. 22:33

Citiraj:

Autor gin.tonic (Post 3064923)
Radi i Rumble (vibra)? :kafa:

Normalno, i žiroskop radi :D
Također sad i igre polako počinju dobivati podršku za Dualshock 4, Rise of the Tomb Raider je nedavno dobio.
Kad je PS4 izašao 2013 guma se na analog stickovima gulila, ali su to popravili na novijim kontrolerima.

alen.s 13.06.2017. 23:37

ja još nisan uzeo novi kontroler....danas san ima u rukama xbox one (obični) i stvar je osjetno manja od 360 modela kojeg trenutno imam...

Čitam tu pišu neki da je ovi "S" model sa bt loš (spominje se leg), elite je debelo preskup a obični je premal i ne dolazi sa wireless adapterom (dođe i on solidnih 150kn + nevidim da ga ima kupit ni u Splitu ni u Hrv uopce)

Nekako mi najlogičnije zvuči uzet 360 wireless al ni on ne dolazi sa adapterom šta opet košta...dovraga i beztraga...

Rocky Rocastle 14.06.2017. 09:16

Citiraj:

Autor alen.s (Post 3070749)
ja još nisan uzeo novi kontroler....danas san ima u rukama xbox one (obični) i stvar je osjetno manja od 360 modela kojeg trenutno imam...

Čitam tu pišu neki da je ovi "S" model sa bt loš (spominje se leg), elite je debelo preskup a obični je premal i ne dolazi sa wireless adapterom (dođe i on solidnih 150kn + nevidim da ga ima kupit ni u Splitu ni u Hrv uopce)

Nekako mi najlogičnije zvuči uzet 360 wireless al ni on ne dolazi sa adapterom šta opet košta...dovraga i beztraga...

http://img.dxcdn.com/productimages/sku_129230_1.jpg

Misliš na taj adapter? Ja sam sebi prije nepune 2 godine uzeo 360 wirelless za PC (ovdje) i došao je s adapterom. Promijenio sam brdo gamepada i taj mi uvjerljivo najviše odgovara.

Mommistake 14.06.2017. 09:58

Evo, ja sam se podosta raspitivao i isprobavao, na kraju se pokazalo da je PS4 kontroler mrvicu bolji od XBOX-ovog. Imam trenutno xbox, ali ću preći na PS4 kontroler.

Znači 2 najbolja su XBOX i PS4, a kojeg će te odabrati ovisi o vama, preporuka je da probate oba, jer su dimenzijama, oblikom i rasporedom analoga i tipki totalno različiti.

doky 14.06.2017. 11:46

Citiraj:

Autor alen.s (Post 3070749)
Nekako mi najlogičnije zvuči uzet 360 wireless al ni on ne dolazi sa adapterom šta opet košta...dovraga i beztraga...

Retail verzije koje se prodaju kod nas dolaze s tim adapterom.

xlr 14.06.2017. 14:56

Koliko sam skuzio, gledajuci velicinu gamepada:
Xbox One i Elite bi bili potpuno identicni u velicini/lezanju u ruci osim razlike u gripu i drugim funkcijskim dodacima?

Kako funkcionira trigger na xbox gamepadu? Dosad sam koristio samo F710 i on je dakle analogan od 0 do 100 ovisno koliko ga stisces i o postavkama saturation i linearity unutar igre. Zelim samo provjeriti radi li isto tako i xbox. Vidim mnogi te tipke koriste za pucanje (u fps-u) al ne znam zasto koriste analogni input za to :/

alen.s 14.06.2017. 15:51

vjerovatno to uzmem
https://www.protis.hr/products/detai...m_medium=click



"Kako funkcionira trigger na xbox gamepadu? Dosad sam koristio samo F710 i on je dakle analogan od 0 do 100 ovisno koliko ga stisces i o postavkama saturation i linearity unutar igre"

upravo tako

Mladenxy 14.06.2017. 20:03

Taj ti imam ja zadnjih 4-5 godina i radi bez greške. Odličan gamepad .

alen.s 14.06.2017. 20:39

ja zadnjih 3-4g imam žični i takođe 100% zadovoljan. Novi tražim jer se ovi pomalo rasklapa (stvarno je korišten, nije staja za ukras :))
Nekidan san ima u rukama ovi novi xbox one pad al mi je mal za moje ruke heh :D

Mommistake 15.06.2017. 20:14

Mutav sam, sorry, kriva tema :D

Sorry modovi.

1v@n 15.06.2017. 20:57

Citiraj:

Autor Mommistake (Post 3071417)
Ako je netko zainteresirani za orbitrek Reebok Pure.

Spaja se preko USB ili BT? :lol2:

alen.s 15.06.2017. 21:58

taj mi je pak prevelik :D

baropithecus 25.06.2017. 22:21

Ima li itko iskustva sa Steam controllerom? Vrijedi li para i ima li smisla za FPS-ove?

Chuxonja 26.06.2017. 22:56

Imo sam se prilike zajebavat se njime jedan vikend. Fora je, da se na par načina customizirat kak da tipke funkcioniraju. Zahtjeva malo privikavanja općenito, malo više na neke luđe kombinacije i modove, al je simpa svejedno.

Dal ima smisla za FPS, po meni nema tog gamepada sa kojim FPS ima smisla. Teško mi je zaključit jer sam primarno igro platformere i šore, al dalo bi se i na FPS navikut I guess.

duggi 05.10.2017. 08:09

pozz ekipa ,trebao bi nabaviti dva gamepada za klince (fifa,nba,minecraft i sl..) a da ne košta previše ,napikirao sam f710 no zanima me hoce li biti problema s obzirom da su oba wireless ili uzeti jedan wireless i jedan f310....

tnx

Mommistake 05.10.2017. 10:37

Nema problema ako misliš na interferencije.

duggi 05.10.2017. 10:39

e to me zanimalo...tnx

Mommistake 05.10.2017. 10:49

Gdje bi oni došli da možeš imati samo jedan gamepad :)

Riješeno je to odavno.

doky 05.10.2017. 12:17

Ja imam u krugu od dva metra bt miš, bt tipkovnicu, dva ps gamepada koji su također bt te uvijek jedan/dva uređaja na wifi-u koji ima iste frekvencije kao bt pa kao može doć do interferencija no sve radi savršeno.

Roso 05.10.2017. 12:38

Imam F710 i nisam zadovoljan dometom. Za usporedbu, imam xbox360 wireless i nekoliko jeftinih kineskih gamepadova, također wireless. Ni sa kojim nikad nije bilo problema sa dometom. Koriste se u dnevnom boravku na udaljenosti od 3 do 4 m. Logitech sam morao izvuć skroz naprijed na usb hub ispod televizora, dok je xbox receiver zakopan negdi u ormaru, i zaboravio sam na njega.

Kada prekrižim noge i ubijem "line of sight" zna se gubit. Kada ga okrenem prema gore zna se gubit. Čudno sve skupa.

Ili imam defektan primjerak (sve ostalo radi odlično), ili je to logitech politika da se smanji zračenje. Kineski se mogu igrat iz susjedova dvorišta :)

Brko 05.10.2017. 12:51

Imam japanski F710 Logicool (Logitech u Japanu se tako zove) i vata 4m bez greške. Transmiter je iza kompa, tj u USB slotu na matičnoj iza i nema "line 9f sight".
No, probaj staviti nove baterije. Možda pomogne.

@mob

Mommistake 05.10.2017. 12:52

Imao sam F710 i xbox wireless, nikad problema.

S druge strane, ljudi prijavljuju probleme s g930, ja nemam nikakvih problema, šećem po stanu, odem iza 2 zida, nikad ni jednom nije prekinulo, a ljudi pišu da im prekida za kompom, doslovce 1m od recivera. Možda ovisi o faulty proizvodu.

xlr 05.10.2017. 13:26

Isto sam na F710 primjetio pucanje veze u specificnim uvjetima (receiver ustekan u usb IZA monitora), ali uredno radi ako je usb ustekan na boku monitora ili bilo koji drugi usb na kucistu u optickom dometu (sve unutar par metara). Valjda dolazi do nekih smetnji...

Puca mi veza sa mx master misem kada pored receivera ustekam usb stick (portovi na front panelu od kucista). U isto vrijeme tipkovnica na istom unifying receiveru radi ok.

Frendov G930 radi normalno, ali svako malo se iskljuce usred koristenja, tj izgube vezu i treba ih ugasit/upalit za reconnect. Koristi ih vec par godina tako, ali nije presretan kad se desi.

Tko ce ga znati s tim bezicnim vezama. Sto receivera, hiljadu megaherca :)

Brko 05.10.2017. 13:33

Da, to isto može biti do interferencija. Osobno mi je samo taj F710 wireless. Da imam još toga, tko zna.

@mob

Pupo 05.10.2017. 14:42

Ti mali adapterčići su osuđeni na smrtnu kaznu kad se uštekaju u komp iza u kutiju, di su doslovno obloženi limom. Ista stvar je iza monitora.

Neki rade bolje, neki rade lošije, al u pravilu svi ti wireless adapteri bi trebali biti bar malo odvojeni od kućišta il bilo kojeg metalnog predmeta.

Mommistake 05.10.2017. 15:10

Zato G930 ima tu "baznu usb jedinicu", staviš na stol i mir. 2 mjeseca, ni jedan disconnect još uvijek.

V.I.P 06.10.2017. 08:34

Jel ima netko xbox one gamepad da ga je slomio, trebaju mi neki komadici :)

panda505 07.10.2017. 15:07

Od vas koji imate Wireless X360, ima netko problema sa RB i LB tipkama?
Ne znam do čega je, ali jedno vrijeme radi dobro, pa me onda počne 'ebat.

Držim tipku, a prikazuje se k'o da sam na kratko stisnul' i pustil' odmah.
Ili k'o da sam 2 put brzo stisnul'.

Nije neki problem, ali iritira -.-

trpi 06.12.2017. 12:29

vlasnici xbox 360 wireless kontrolera na PCu, kako se gasi jel postoji nacin ili samo nakon 15min neaktivnosti auto turn off? nasao sam neki programcic bez instalacije samo double click ugasi kontroler -> https://www.youtube.com/watch?v=Ahi6IMSdZb4

koje baterije koristite, molim preporuku nekih kvalitetnih punjivih sa punjacem? moze ebay


Sva vremena su GMT +2. Sada je 14:23.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger