PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   (riješeno) Asus laptop - "napuhani" kondenzatori (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=234760)

doee 22.06.2012. 11:19

(riješeno) Asus laptop - "napuhani" kondenzatori
 
imam jedan malo stariji laptopa Asus.(nije neka konfiguracija ali laptop je vrlo dobro radio).problem je što kad ga upalim očita bios i onda dođe do one opcije sa crnom podlogom gdje nudi više opcija,(safe mode,safe mode with network,...start windows normaly)...kad kliknem na bilo koju, laptop blokira i ni makac dalje.kad pokušam u safe mode krene sa učitavanjem drivera i opet stane i tako stalno.ventilatori vrte na procesoru i grafičkoj.promijenio sam pastu na procesoru i kad sam pregledao po matičnoj vidim da su 2 kondenzatora (6,3 V - 680 mF) malo različita od ostalih to jest "malo napuhani".
Pitanje? Da li bi to moglo da bude problem pa laptop neće da se upali?

hvala...

Tomba_NZXT 22.06.2012. 11:42

moguce je. ako se osjecas dovoljno iskusnim s lemilicom, trk do chipoteke, uzmi zamjenske (ne kostaju nista) i zamjeni pa ces vidjeti ima li pomaka ...

doee 22.06.2012. 11:46

Citiraj:

Autor Tomba_NZXT (Post 2188377)
moguce je. ako se osjecas dovoljno iskusnim s lemilicom, trk do chipoteke, uzmi zamjenske (ne kostaju nista) i zamjeni pa ces vidjeti ima li pomaka ...

znači, mogao bi biti uzrok kondenzatori...

Tomba_NZXT 22.06.2012. 12:44

Citiraj:

Autor doee (Post 2188378)
znači, mogao bi biti uzrok kondenzatori...

ne mora biti 100% to, ali svakako ti kondenzatori ne bi trebali biti napuhani. promjeni pa ces vidjeti ...

Alvin 22.06.2012. 16:26

Vjerovatno ti neće oni iz čipoteke radit, ko ni meni oni iz holexa.
Očerupaj neku desktop ploču ako imaš ili nekog zamoli za isto

driftwood 22.06.2012. 16:32

Meni u holexu rekli da im ljudi uzimaju te kondenzatore za matične. I da su ok?

Nikky 22.06.2012. 17:30

Napuhane elektrolite treba zamjeniti međutim to je posao za iskusnog elektroničara + treba nabaviti kvalitetnu zamjenu, pogotovo šta se radi o lapu pa nije lako dostupno tj. lako dostupno.

Šta se tiće satranih winsa, moguće je da ne može ni u safe mode.
Probaj digniti neku Live distribuciju (Linux ili Win baziranu), time ćeš testirati funkcionalnost mobo. Ako to prolazi ok slijedi ti krpanje / reinstall.

Alvin 22.06.2012. 18:03

Citiraj:

Autor driftwood (Post 2188539)
Meni u holexu rekli da im ljudi uzimaju te kondenzatore za matične. I da su ok?

Neznam koju ulogu imaju, i o tome ovise specifikacije istog
Probao više puta s ovima iz holexa i jednostavno stvar ne radi na više modela laptopa.
Imaju previsok esr, za neke druge stvari su ok

doee 11.09.2012. 08:52

odavno sam se trebao javit ali prosto sam zaboravio jer sam riješio problem. jeste, bili su u pitanju kondenzatori koji su bili napuhani, zamijenio sam ih svojeručno, nije bilo problem jer je bilo pristupačno a našao sam i jedan slikovit tutorijal o zamjeni kondenzatora koji mi je mnogo pomogao. laptop sad radi bez problema.
toliko o laptopu.

e sad imam jednu stariju centralnu koja nedaje sliku na monitorima. upali se, ventilatori i sa procesora i sa grafike i dodatni ventilator na kućištu vrte,međutim ništa, "mrak na monitoru". (nikakvih bipova nema). vizuelnim pregledom matične primijetio sam da su i na ovoj matičnoj "napuhana" 3 kondenzatora i to pored samog procesora. može li kvar zaista biti opet u ovim kondićima, čini mi se da bi i njih mogao zamijeniti jer se i njima može fino pristupiti sa lemilicom?

coconut 11.09.2012. 09:01

Pokušaj. Često ta metoda uspjeva.

doee 19.09.2012. 15:33

Citiraj:

Autor coconut (Post 2232697)
Pokušaj. Često ta metoda uspjeva.

nažalost, zamijenio sam kondenzatore sa novim potpuno istih vrijednosti ali ništa nisam uspio.računar i dalje vrti sve ventilatore ali slike nema.grafička je provjerena, memorijski moduli takođe, napojna stavljena druga ali sve isto.šta sad da pokušam, nemam ideju...


Sva vremena su GMT +2. Sada je 17:38.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger