PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Svaštara (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Jeste li odjavili HTV pretplatu? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=253985)

Baja 001 23.05.2014. 10:48

Citiraj:

Autor Guls (Post 2600141)
Well, da se uključim u temu, kolega dole iz Dalmacije nije pustio inkasatora u kuću (odjavio TV, ima doma računalo, uopće ne gleda TV programe), ovaj mu je došao sutradan s policijom. Rekla/kazala, pa me zanima da li je taj scenarij realno moguć?

Bez naloga može ih poslat u kurac, ali opet takva smo država kad će te policija neopravdano isprepičkat (a opravadno možeš sve pokradat). Ja opet pišen danas prigovor jer mi na teret stavljaju koristenje "usluga" u proslosti.

E da zalazen se za ukidanje svih tih drzavnih diletantskih sluzbi, jer su najobicniji paraziti. :fuming:

Guls 23.05.2014. 10:59

Pa iskreno, ja ne znam kaj bi napravio da mi dođu dva murjaka na vrata s inkasatorom. Jer nisam upoznat sa svojim pravima (sam sam si kriv). Kako sam blesav, pustio bi ih unutra i ispričavao se inkasatoru.

cccp 23.05.2014. 12:02

Citiraj:

Autor panda505 (Post 2600183)
agreed

da stvari koje na HTVu prikazuju ekšli nešto i vrijede, mislim da se nitko ne bi bunio na plaćanje :)

Vjerojatno misliš da tebi ništa ne vrijede. Sigurno je da puno emisija na HRT-u ima svoju vrijednost za različite ljude. Kada su pokušali ukinuti "Normalan život" to je bila pobuna penzića i to s pravom. Znači da je njima ta emisija veoma vrijedna. HRT nema ciljanu skupinu od 18-49 u koju spadaš ti već od 0-199 u koju spadaju svi. Kad moj stari kaže da nema ništa na ovom TV-u onda misli da nema nijednog akcijskog filma sa Arnijem ili Segalom, a ne da nema ničega za nikoga.

Isto tako, ne ide cijela pretplata HRT-u, veći dio ide HRT-u, ali ne sve. HRT se srozao kvalitetom i još uvijek pada, ali kad bi svatko plaćao pretplatu po svojoj procijeni kvalitete sadržaja onda bi najbolje bilo odmah ga ukinuti, a to bi učinilo ovo društvo još gorim nego što je trenutno.

Romano.Cule 23.05.2014. 13:45

Ako mu je dosao inkasator sa policijom,onda sigurno nije zbog tv pretplate. Vjerovatno ga je našamarao. Malo razmisli logički. Inkasator nazove policiju.Posaljite mi molim vas patrolu na tu i tu adresu,imamo neposlušnog gradjana koji me ne želi pustiti u kuću,odjavio je tv pretplatu,i ja želim uči u njegov stan i provjeriti da li građanin posjeduje televizijski prijemnik i gleda li tv .Ja sam vam inkasator HRT-a. Zvuci malo Orwellovski cak i za hrvatsku. Možda to i zaživi kad dodje Karamarko na vlast,tko zna.

antebr 23.05.2014. 15:01

Citiraj:

Autor jean luc (Post 2600129)
Zakon i ugovor HRT-a s Vladom RH propisuju vrste program koji služe obrazovanju i informiranju društva, te njegovoj zabavi (relaksaciji). Komercijalne TV proizvode, a u 95% slučajeva kupuju isključivo program za kojeg (jasno i logično) mogu prodati oglasi. U prijevodu u hrvatsku zbilju, te emisije se uglavnom zovu "mijenjam bananu" ili "turska rapsodija".
Misliš da bi Nova svaku nedjelju prenosila Misu iz neke male zajednice u Podravini ili Slavoniji? takav prijenos košta a po zakonu ne smiju se prodavati oglasi uz religijske sadržaje ( kad bi ih netko i htio zakupit).

Zašto ne usporedit zdravstveno sa javnom TV? Obje usluge postoje komercijalno, na tržištu, a ovdje se raspravlja o plaćanju društvenog doprinosa na javne službe.

Apropo objektivnosti, iako je to najgluplja tema: ako je mjerilo za objektivnost upravo naše vlastito mišljenje, što je onda subjektivnost?

Kak je napisao ovaj kolega gore; Cmon :nono:

Npr. ako HAKOM potpise ugovor sa vladom RH da se svima naplacuje radijska frekvencija, pod krinkom uvodenjenja 3G interneta u svaki kutak drzave. Pretpostavljam da bi se tvoja baba od 87 godina slozila s tim, iako ona ne koristi mobitel (karikiram)!
Medutim svi mi znamo da je nemoguce dobit 100% pokrivenost signalom i kakve veze ima komercijalna usluga sa vladom, ali koga briga bitno da je to vlada potpisala.

rodriguez 23.05.2014. 15:18

Citiraj:

Autor Guls (Post 2600198)
Pa iskreno, ja ne znam kaj bi napravio da mi dođu dva murjaka na vrata s inkasatorom. Jer nisam upoznat sa svojim pravima (sam sam si kriv). Kako sam blesav, pustio bi ih unutra i ispričavao se inkasatoru.

Pitas ih dal imaju nalog? I to ne otvoris vrata,nego pitas tko je?

Kad kazu da nemaju nalog, slobodno im kazes da odjebu u skokovima.

EOD

Lud76 23.05.2014. 16:01

Citiraj:

Autor rodriguez (Post 2600334)
Pitas ih dal imaju nalog? I to ne otvoris vrata,nego pitas tko je?

Kad kazu da nemaju nalog, slobodno im kazes da odjebu u skokovima.

EOD


Manje serija gledat. Pretplata je zakonska odredba, ako nemas opravdan i prihvacen razlog neplacanja onda ju moras platit jer si stanovnik ove drzave. Mozes se inatit koliko hoces, na kraju ces platit na ovaj il onaj nacin, vjerojatno jos i vise

Baja 001 23.05.2014. 17:00

Citiraj:

Autor Lud76 (Post 2600349)
Manje serija gledat. Pretplata je zakonska odredba, ako nemas opravdan i prihvacen razlog neplacanja onda ju moras platit jer si stanovnik ove drzave. Mozes se inatit koliko hoces, na kraju ces platit na ovaj il onaj nacin, vjerojatno jos i vise

I to je ono zalosno. :kafa:

Zakonska pljacka. (Harac)

Juice 23.05.2014. 17:12

Citiraj:

Autor Baja 001 (Post 2600368)
I to je ono zalosno. :kafa:

Zakonska pljacka. (Harac)

Kolko se sjećam nitko nikad nije pokrenuo neku inicijativu da se to ukine(potpisi, referendum :D).
Piše se po forumima, no fali inicijativa.

rodriguez 23.05.2014. 17:25

Citiraj:

Autor Lud76 (Post 2600349)
Manje serija gledat. Pretplata je zakonska odredba, ako nemas opravdan i prihvacen razlog neplacanja onda ju moras platit jer si stanovnik ove drzave. Mozes se inatit koliko hoces, na kraju ces platit na ovaj il onaj nacin, vjerojatno jos i vise

Ne ulazim u to,dali se placat mora ili ne mora.
ako ti dodje milicajac na vrata, ne moras ga pustit ako nema nalog od suda. Kraj price o milicajcima koji gledaju dal netko ima tv ili ne.

sandokan111 24.05.2014. 00:22

Citiraj:

Autor Lud76 (Post 2600349)
Manje serija gledat.

U pravu je on, nisu nikakve serije u pitanju.
Citiraj:

Autor rodriguez (Post 2600380)
Ne ulazim u to,dali se placat mora ili ne mora.
ako ti dodje milicajac na vrata, ne moras ga pustit ako nema nalog od suda. Kraj price o milicajcima koji gledaju dal netko ima tv ili ne.

Dobro, policajcima :P
I to je tako, kao sto je navedeno prije, nijedan sudac nece taj nalog potpisat, vjerojatno jer ni nece doc do njega.

kasko 24.05.2014. 03:12

Nemoras pustit policiji u kucu na temelju tog "pregleda za tv". U nekim slucajevima mogu i bez naloga uci u dom.

Neznam koji k... je inkasator zvao policiju uopce kad mu "pomoc" nemogu.

fanATIk 24.05.2014. 10:55

U ovom slučaju, bez naloga ti SIGURNO ne smiju ući u kuću.

wnbeeeE 24.05.2014. 11:32

film ili ne, mislim da ti nitko ne bi smio bez tvog odobrenja ući u kuću bez sudskog naloga. Sa policijom ili bez nje. A pošto smo mi na balkanu, neznam, sve je moguće.

RAUL 24.05.2014. 12:34

17. Ulazak u tuđi dom Članak 74.
(1) Policijski službenik može bez pisanog naloga ući i obaviti pregled tuđeg doma i s njim povezanih prostora ako:
1. to držatelj stana ili stanar traži,
2. je to prijeko potrebno zbog poziva u pomoć,
3. je to prijeko potrebno radi otklanjanja ozbiljne opasnosti po život i zdravlje ljudi ili imovinu većeg opsega,
4. radi izvršenja naloga o dovođenju.
(2) Policijski službenik može ući i obaviti dokazne radnje u tuđem domu pod uvjetima i na način propisan posebnim zakonom.
(3) Prilikom postupanja prema ovom članku, ako na drugi način nije moguće ući u dom, policijski službenik može nasilno otvoriti dom ili za ulazak koristiti nužni prolaz kroz prostore u posjedu druge osobe. Policijski službenik će, ako u domu zatekne dijete, prema djetetu postupati posebno obzirno i prema potrebi o radnji obavijestiti nadležni centar za socijalnu skrb.
(4) Policijski službenik o radnjama iz ovog članka sastavlja pisano izvješće te izdaje potvrdu o ulasku i obavljenom pregledu.

wooden 24.05.2014. 15:04

I koliko sad puta treba ponoviti da nema ulaska policije bez naloga?
Zadnjih 15 postova se samo to ponavlja, shvatili smo više.

Ne znam samo zašto se uopće spominje policija u ovoj temi? Ionako je onaj napisao bajku kad je rekao da je inkasator došao s dva policajca, kakve veze policija ima s tv pretplatom? Komedija.

Guls 24.05.2014. 15:09

Citiraj:

Autor wooden (Post 2600668)
Ionako je onaj napisao bajku kad je rekao da je inkasator došao s dva policajca, kakve veze policija ima s tv pretplatom? Komedija.

Upravo ti ekipa opisuje kakve veze ima. Ako veliš da nije bajka, objasni mi onda što se dogodilo pošto vidim da si dobro upućen.

wooden 24.05.2014. 15:14

A što ja tebi imam objašnjvat?
Valjda bi ti trebao nama objasniti odnosno pitati tog kolegu koji ti priča bajke zašto je policija došla, a nije sigurno došla da vidi jel tip ima tv, da mu naplati uplatnice ili da vlasnika kuće drže za ruke i noge dok inkasator njuška po kući.

Dakle, ili se raspitaj o slučaju ili nemoj ništa pisat, policija nema ama baš nikakve veze s hrt pretplatom niti provodi bilo što vezano za istu.

m4dm4n 24.05.2014. 17:05

Citiraj:

Autor Guls (Post 2600198)
Pa iskreno, ja ne znam kaj bi napravio da mi dođu dva murjaka na vrata s inkasatorom. Jer nisam upoznat sa svojim pravima (sam sam si kriv). Kako sam blesav, pustio bi ih unutra i ispričavao se inkasatoru.

Al sad znaš. Potpisani nalog, inkasator, policajac i dva svjedoka. Dakle, sveukupno 5 ljudi, bez toga ništa.

domis 24.05.2014. 17:18

i to dva svjedoka koja se nađu na licu mjesta, a ne da ih oni dopeljaju :)

wooden 24.05.2014. 18:34

Citiraj:

Autor m4dm4n (Post 2600701)
Potpisani nalog, inkasator, policajac i dva svjedoka.

Izbaci uljeza.
Inkasator je obična civilna osoba, samim time ga ne treba uopće spominjati u konktekstu ovih drugih jer se ovdje ne radi o raciji nego o plaćanju tv pretplate, a nalozi, svjedoci i policija s time ima kakve točno veze?
Ne može on doći s nikakvom policijom i nalozima jer on nije inspektor nego inkasator.

Po toj logici bi svaki lik s ulice mogao doći s policijom i nalozima tebi doma "da nešto vidi".

wnbeeeE 24.05.2014. 18:39

Što onda on može poduzeti ukoliko ga stanar jednostavno ne pusti? Na koji onda način on može utvrditi da netko koristi uslugu i da ju mora plaćati?

Jer u suprotnom njegov posao nema nekog smisla.

wooden 24.05.2014. 18:42

Ne može ništa utvrditi dok ga ne pustiš, u tome je i njegov problem.

Baja 001 26.05.2014. 09:10

Citiraj:

Autor wnbeeeE (Post 2600741)
Što onda on može poduzeti ukoliko ga stanar jednostavno ne pusti? Na koji onda način on može utvrditi da netko koristi uslugu i da ju mora plaćati?

Jer u suprotnom njegov posao nema nekog smisla.

Ista stvar je s onima u busevima/tramvajima/whatever ne moze te legitimirat, a ako to policija napravi nema pravo dat podatke kontroloru :fiju:

Guls 05.06.2014. 13:03

Možda je ot, ali ne želim otvarati novu temu.
Nalazim se u kotlini gdje nikako ne mogu ostvariti digitalni zemaljski signal. Napominjem da ja ne mogu. Postoji li neki majstor koji uzme opremu i onda se prošeće po mom krovu i veli gdje ima signala (ili nema)? Koliko uopće takva usluga košta?

Romano.Cule 06.06.2014. 14:58

http://danas.net.hr/hrvatska/smije-l...-pravi-odgovor

Dizel 16.07.2014. 20:18

Danas mi gamad stisne ovrhu za neplaćene tri rate pretplate. Nakalamili su mi 750kn troškova, tak da moram bleknit soma kuna.

Jel se mogu kako žalit na to i imam li ikakvu akciju koju mogu poduzet ili moram platit?

domis 16.07.2014. 20:25

si odjavio tv i radio prijamnike?? :)

Dizel 16.07.2014. 20:29

Ma jesam kurac.

Lewis 16.07.2014. 20:34

Citiraj:

Autor Dizel (Post 2631843)
Ma jesam kurac.

Pa sta se bunis onda :)?

Da si placao godinama vise bi te kostalo (960*x godina) ;).

Pa opce je poznato i ima hrpa tem agdje pise kako se odjavljuje i ti sad tek zaviris u temu, ehhh Dizelu crni Dizelu :(.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 19:41.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger