PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Smartphone uređaji i mobiteli (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   LG mobiteli - 2. dio (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=275491)

gin.tonic 27.07.2016. 11:17

Citiraj:

Autor Drug Brko (Post 2950229)
Matična ploča je prdnula na rosu. Slati ćeš ga u MMM Agramservis.
Čekat ćeš cca 15 dana.

To je najpoznatiji problem kod LG G4 i zato ga ljudi ne preporučuju :kafa:

LG G4 Bootloop...

http://www.androidauthority.com/lg-a...-fault-669603/

sh0kre 29.07.2016. 11:13

Citiraj:

Autor hrcfaca (Post 2950301)
Uu čovječe, mene već ovo izluđuje kaj ga moram svakih pola dana dopunjavati, ali neznam kaj mogu napraviti da provjerim stanje baterije prije nego kaj kupim drugu. Jer glupo mi je da kupim bateriju, a ono isto će mi trajati ko i ova kaj ju sada imam.

Pravac xda, (http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development) ako neznaš nauči kako rootat, nije problem neki, stavi custom rom i uživaš.

Citiraj:

Autor deki34 (Post 2950336)
nije glupo kupit bateriju za g3 mob koji dan danas košta 2000kn i prodaje se kao nov ;)
http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-In...YAAOSwMmBVgWvB

problem 99% nije u bateriji nego softveru i zato netreba kupovati novu. Ja sam ga imao godinu i 8 mjeseci prije prodaje i držao je u prosjeku 4h screen on timea odnosno 24h+ sveukupno i nikad ispod.

deki34 29.07.2016. 16:41

ja ga imam 3 mjeseca i mogu potvrdit da isto drži 24+ i sot 4 sata v30c 6.0 mm stock

JuiceBox 29.07.2016. 16:56

Citiraj:

Autor sh0kre (Post 2951199)
Pravac xda, (http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development) ako neznaš nauči kako rootat, nije problem neki, stavi custom rom i uživaš.

problem 99% nije u bateriji nego softveru i zato netreba kupovati novu. Ja sam ga imao godinu i 8 mjeseci prije prodaje i držao je u prosjeku 4h screen on timea odnosno 24h+ sveukupno i nikad ispod.

Eto na sestrinom riklnula baterija nakon g dana. Uzeo joj ovu bat , mob se preporodio.

sh0kre 29.07.2016. 18:56

Ovisi što znači pojam riknula baterija, i za kraj kolega hrcfaca kao još jednostavnija varijanta, možeš vratiti na tvorničke postavke i nakon toga testirati. Ako ne curi toliko znači da je bio problem u softveru (rom-u), pogledaj i u opcijama pod battery usage šta ju troši.

hrcfaca 30.07.2016. 10:50

Dobro onda ću prije kupnje svakako još probati resetirati ga na početne postavke, za sad sam samo resetirao mrežne postavke, inače evo jučer navećer oko pola dvanaest sam imao 52% i ujutrro kad sam se probudio mobitel crko, ne kužim ono kaj on po noći radi... Inače zaslon je bio uključen sat vremena.

Dopuna:
Evo kao što sam i napisao resetirao sam samo mrežne postavke i gle čuda, baterija znatno dulje traje. Dakle bez problema s uključenim zaslonom oko 1 sat mi je izdržala 26 sata, iako to nije baš onako ko kad je bila nova, ali ja sam za sad jako zadovoljan i tako da još ne mislim kupovati drugu.

drz_nedaj 05.08.2016. 22:48

Decki prije mjesec dana posalo LG G4 na popravak zbog boot loopa, jucer javili da se ne moze popravit i da uzmem u t comu do 6398 kuna. HVALA LG!!!! :DD

Forace 07.08.2016. 12:14

Evo i moj završio u bootlopu :D. Nego da li se ikako mogu izvuć podaci iz njega? Ima tko možda Octopus ili možda zna servis koji ga posjeduje pa da se izvuče image iz ovog prije slanja na popravak? Naravno da nisam radio backup tj. nemam sve backupirano :(.

panda505 07.08.2016. 21:12

Nego, znam da je netko postao nešto u vezi qucik charge ili wireless charge za G4 (nisam siguran) ali da se nešto kao mora mjenjat sa poklopcem itd pa ako mi je netko volajn objasnit o čemu se radi?

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Forace 08.08.2016. 09:53

Imas oar raličitih leđa za G4 te quick circle case koji košta mislim 300 kn. Meni se taj case pokazao najbolji za bezično punjenje, sa leđima mi nije radilo iako i leđa imaju podršku za to. Imam IKEA bezični punjač, nemam orginal tako da mozda ima veze s tim ....

coconut 10.08.2016. 07:16

LG V20
http://www.androidauthority.com/lg-v...atures-708851/

brodjo 10.08.2016. 08:30

Nadam se da većina ovog za V20 nije istina...

zvonac 10.08.2016. 08:58

Vec vidim bateriju od 3100mAh..

Sn4k3 10.08.2016. 12:37

Citiraj:

Autor brodjo (Post 2954944)
Nadam se da većina ovog za V20 nije istina...

Ja se isto nadam da nece bit nista od onog modularnog "G5" dizajna na V20. Ako su pametni i ako misle imati pristojnu prodaju, okanit ce se tih modularnih gluposti,
stavit vecu neizmjenjivu bateriju unutra i poboljsati dizajn.

coconut 10.08.2016. 13:29

Ružan mi je s onim velikim camera bumpom.

sokre10 10.08.2016. 16:13

Imao sam sve uređaje g serije, optimus g, g2, g3, g4... O g5 niti ne razmišljam, nekako lg tone sa u mojim očima. Od g4 su ti uređaji nekakav prosjek, izuzev kamere. Izdržljivost baterije je loša s obzirom na kapacitet. Na g3 je to još moglo proći jer je ipak to bio prvi ekran te vrste, za dalje nema isprike. Stalno traže neke inovacije, a debelo kaskaju za konkurencijom u kvaliteti izrade, android skin je kao da su se djeca igrala, a o trošenju resursa ne treba niti govoriti. Trebaju se malo uozbiljiti jer kinezi sve jače kucaju na vrata, inače bi mogli završiti kao htc

Poslano sa mog Nitro koristeći Tapatalk

android-split 10.08.2016. 17:31

Nakon 3, 4 sad imam g5. I prezadovoljan sam. Nadam se da cu i dalje bit u mogucnosti nastavit seriju. I dalje mislim da je g5 best buy. Ja zamjerki nemam.

Dottore 10.08.2016. 18:27

Citiraj:

Autor android-split (Post 2955199)
Nakon 3, 4 sad imam g5. I prezadovoljan sam. Nadam se da cu i dalje bit u mogucnosti nastavit seriju. I dalje mislim da je g5 best buy. Ja zamjerki nemam.

Na hardver je OK. Zamjerke imam na nedovršenost unibody.

android-split 11.08.2016. 07:39

Da nosim "gol" mobitel, mozda bi i mene. Ovako u caseu....

Sn4k3 11.08.2016. 12:06

Citiraj:

Autor android-split (Post 2955199)
Nakon 3, 4 sad imam g5. I prezadovoljan sam. Nadam se da cu i dalje bit u mogucnosti nastavit seriju. I dalje mislim da je g5 best buy. Ja zamjerki nemam.

Best buy? Ocito mislis "best buy" medju high-end mobitelima, u suprotnom falija si znacenje tog pojma... Ja ga ni tada svejedno nebi uvrstija u tu kategoriju kraj jednog OP3 npr.
koji nudi odlican hw za cijenu koju kosta, a kudikamo je kvalitetnije izradjen od G5-ice...

Citiraj:

Autor android-split (Post 2955392)
Da nosim "gol" mobitel, mozda bi i mene. Ovako u caseu....

Imam i ja svoj S7 u tankom prozirnom caseu (cisto radi gripa i kakve takve zastite), ali svejedno nebi zanemarija neke nepravilnosti i nedovrsenosti u dizajnu,
pogotovo ne kad se radi o tako skupim uredjajima.

coconut 11.08.2016. 12:09

V20 će biti vrlo poželjan audiofilima
http://www.lgnewsroom.com/2016/08/lg...n-class-audio/

android-split 11.08.2016. 12:51

Citiraj:

Autor Sn4k3 (Post 2955452)
Best buy? Ocito mislis "best buy" medju high-end mobitelima, u suprotnom falija si znacenje tog pojma... Ja ga ni tada svejedno nebi uvrstija u tu kategoriju kraj jednog OP3 npr.
koji nudi odlican hw za cijenu koju kosta, a kudikamo je kvalitetnije izradjen od G5-ice...

G5, htc 10 i s7 su konkurencije (mozda tebi nisu). Na svim testovima su bas ta 3. Kad se uzme cijena i dobiveno, g5 je po meni best buy. Prijatelj kupio novog sa cam + za 3500kn. Al svak ima svoje misljenje. Tebi su plavuse, meni su crnke i tako je i kod mobitela.
A ja neznam o nepravilnostima kojima pricas. To su bile prve serije. Al nemam namjeru ulazit u raspravke.
Nisam od ljudi kojima je bas njihovo najbolje. Ako neuzimam cijenu u obzir, vjerojatno bi i ja imao s7/s7 edge. Ja gledam sve kad kupujem
Filozofije o best buy i best buy necu komentirat. To su tipcne forumaske price. Jel č ili je ć

zvonac 11.08.2016. 15:29

Ma G5 nije loš, hardver i kamera u rangu 10 i S7..

Mislim da se najviše LGu zamjera i to je ono o čem svi pričaju, završna obrada, šlamperaj..

Da nema tog problema, o G5 bi većina pričala da je odličan, a ovak teško, baš radi tih problema..
Navodno jesu pogođene prve serije, ali, to je sve nepotvrđeno, neko veli da nema s tim problema neko veli da ima, i sad ga znaj.

A ovo je još najjeftiniji smartfon više klase od renomiranih marki..
Ak bumo gledali cijene na njuškalu, čak je i OP3 bezobrazno skup od G5 (OP3 cijena, oko 3300-3700kn, ljudi žele zaradit) dok je G5ici pala cijena u dućanima (oko 3700kn)..

LG je mislio da ak je G4 bio uspješan da bu i G5 nastavio predhodnikovim stopama, zeznuli su se..

@android imao si G4 i sad G5 imaš..
Razlika u bateriji G5 vs G4?

Sn4k3 11.08.2016. 15:38

Citiraj:

Autor android-split (Post 2955476)
G5, htc 10 i s7 su konkurencije (mozda tebi nisu). Na svim testovima su bas ta 3. Kad se uzme cijena i dobiveno, g5 je po meni best buy. Prijatelj kupio novog sa cam + za 3500kn. Al svak ima svoje misljenje. Tebi su plavuse, meni su crnke i tako je i kod mobitela.
A ja neznam o nepravilnostima kojima pricas. To su bile prve serije. Al nemam namjeru ulazit u raspravke.
Nisam od ljudi kojima je bas njihovo najbolje. Ako neuzimam cijenu u obzir, vjerojatno bi i ja imao s7/s7 edge. Ja gledam sve kad kupujem
Filozofije o best buy i best buy necu komentirat. To su tipcne forumaske price. Jel č ili je ć

Heh, nigdi nisam ni reka da htc10, s7/s7e i sl. nisu konkurencija G5-ici... Kao sto rekoh kad se uzme sve u obzir (a cijena prvenstveno) onda bi OP3 triba biti "best buy" u toj kategoriji - objektivno. Nepravilnosti o kojima pricam bruji cili net/youtub, s tim da neki tvrde da su samo prve serije imale onaj famozni "gap", dok neki tvrde da je to jednostavno tvornicka greska ili propust u kontroli kvalitete (ako se moze tako nazvati) koju LG tolerira. Kvrge na premazu aluminijskog kucista necu ni spominjati... Da nebi ispalo da sam neki hejter LG-a, ima sam G2, G3 (iako kratko) te G4. No ove godine sam odlucija preci na Samsunga, naravno ne zbog cijene - jer u to vrime kad sam kupova nije bila velika razlika izmedju S7, G5 i HTC10 - vec zbog cjelokupnog paketa kojeg dobivam...
Tipicne forumaske priče ili ne, ja samo izlazem svoje misljenje - tvoje pravo je slozit se s istim ili ne :chears:.
Poanta mog razmisljanja jest da u vrime kad sam kupova (a ni danas nakon 5mj.) nisam htio tolerirat takve propuste u kvaliteti izrade, jer ako vec placam 5000+ kn za mobitel - zelim da je sto bolji u svakom pogledu tj. koliko je to vec moguce... S druge strane naravno, svaka roba ima svog kupca - ali najbitnije je samo da si ti sretan i zadovoljan sa svojim uredjajem.

android-split 11.08.2016. 17:15

Citiraj:

Autor zvonac (Post 2955561)
@android imao si G4 i sad G5 imaš..
Razlika u bateriji G5 vs G4?

Znaci koristenje isto (neradim na ovom nista manje ili vise), g4 sam punija sigurno jos jednom popodne, a g5 nemoram jedino ako izlazim tokom noci. Znaci meni dovoljno bolja. Meni osobno baterija nije presudna jer dok baterija nebude mogla puna dva dana (vjerojatno nikad), sve su loše. Bitno da nema neko extremno praznjenje a ostalo se lako nadopuni. Jedino sta nisam zadovoljan je kaljeno staklo. Al to nije do lg-a. Nema kvalitetnog

imaticx 11.08.2016. 18:17

Da li je normalno da se LG G2 dosta grije prilikom normalne upotrebe (youtube, razgovori, surfanje...) ili mora na servis?

9800pro 11.08.2016. 19:36

Citiraj:

Autor imaticx (Post 2955634)
Da li je normalno da se LG G2 dosta grije prilikom normalne upotrebe (youtube, razgovori, surfanje...) ili mora na servis?

Moj sa Cloudyem 3.3 se zagrije ako ga duže koljem sa YT, net, fotićem. Sad koliko je to "dosta" kod tebe neznam, meni zna biti onako, malo vrućkast ☺ali za par minuta odmora se smanji to.

Sent from my LG G2

Sn4k3 11.08.2016. 21:02

Citiraj:

Autor imaticx (Post 2955634)
Da li je normalno da se LG G2 dosta grije prilikom normalne upotrebe (youtube, razgovori, surfanje...) ili mora na servis?

Definitivno nije normalno da se pri blazem opterecenju toliko grije, ali nije ni neocekivano sa original firmwareom.. Zbog tog prekomjernog zagrijavanja masu ljudi su dobili one famozne zute mrlje po ekranu. Upravo radi toga je pametno instalirati custom rom sa custom kernelom koji ce pametnije upravljati cpu-om i zagrijavanjem istoga. Kao sto kolega iznad kaze, Cloudy rom je preporuka za G2, meni je radija odlicno...

imaticx 11.08.2016. 22:43

Nije moj mob, od cure je. Kupio Philipsov BT zvucnik i pustam Youtube sa iPhone 6 i sve normalno. Ona upalila svoj i nakon 20 min iza vrel. To se dogada i sa razgovorima (postane vrel da se moraju staviti slusalice) i sa internetom. Ima jos garanciju pa ga nije problem poslati, samo me zanima da li je to uobicajeno ili ne.
Za firmware se ne razumijem, koristim samo iPhone, tako da mislim da mi nije pametno to raditi, makar sam jednom, dvaput flashao samsunga s5

9800pro 12.08.2016. 01:24

Ako je tako šalji u servis.

Sent from my LG G2


Sva vremena su GMT +2. Sada je 00:00.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger