PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Smartphone uređaji i mobiteli (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   LG mobiteli - 2. dio (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=275491)

android-split 23.03.2016. 03:41

To za garanciju nije istina. Barem u mom slucaju. Stavljen na g4 poljska prva 6.0 verzija i odnesen na servis i nikakvih problema. Preko lgup-a stavljena

Brko 23.03.2016. 07:02

Tebi nije istina. Kolegi tu sa foruma su odbili jamstvo jer je stavio baš taj poljski. Dakle, baš zbog toga, zbog ničeg drugog.

Kolega SRV, post 177. Čak si i ti na njega replyao.

coconut 23.03.2016. 07:39

LG G5 CAM Plus modul se pojavio na tržištu za 70$. Ne zvuči mi isplativo za ono što se dobije za uzvrat (1.200mAh baterija, hardverske kontrole fotića).
http://www.bhphotovideo.com/c/produc..._cam_plus.html

MAGARAC 23.03.2016. 10:51

Ici ce to dolje kroz koji mj. sigurno.. 300-400kn bi mozda i dao za tak nesto..

android-split 23.03.2016. 12:25

Ja mislim da ce bas to davat uz kupovinu uređaja

coconut 23.03.2016. 14:26

Čitam na GSMA da je LG prvotno najavio da će koštati 85$ tako da sumnjam da će ubrzo doći do nekakvog smanjenja cijene.

hrcfaca 23.03.2016. 21:06

Pomagajte ljudi.
Imam LG-a G3 3GB/32 gb i danas am dobio obavijest da je dostupno novo ažuriranje softwarea i naravno brže bolje ja to ažuriram i sada kad sam to napravio prestao mi je raditi program TalkBack (govor za slijepe osobe). Dakle kad ja uđem u postavke>pristupačnost>vid uključim Talkback on napiše da je TalkBack zaustavljen Molim Vas za pomoč, jer bez tog programa ja jednostavno ne mogu ništa na mobitelu raditi.
Sada je na mobitelu 6.0

1v@n 23.03.2016. 21:43

G3 nadograđen na 6.0

Jedini problem koji sam imao nakon što je prošli na servisu kompletno zamijenjen je da se u jednom trenutku usred rada samo restarta, a kad se opet upali, javi upozorenje da je baterija na 15%.

Očito nije do sustava, pa jel ima netko ideju što bi to moglo biti. Stvarno mi ga se ne nosi po drugi puta na servis...

Brko 23.03.2016. 22:16

Citiraj:

Autor hrcfaca (Post 2906712)
Pomagajte ljudi.
Imam LG-a G3 3GB/32 gb i danas am dobio obavijest da je dostupno novo ažuriranje softwarea i naravno brže bolje ja to ažuriram i sada kad sam to napravio prestao mi je raditi program TalkBack (govor za slijepe osobe). Dakle kad ja uđem u postavke>pristupačnost>vid uključim Talkback on napiše da je TalkBack zaustavljen Molim Vas za pomoč, jer bez tog programa ja jednostavno ne mogu ništa na mobitelu raditi.
Sada je na mobitelu 6.0

Probaj napravit tvornički reset. Ali prije toga odi na sve aplikacije pa vidi da nije možda disablean. Ako nije, probaj disejblat pa enejblat.

1v@n 24.03.2016. 09:14

Danas čačkam malo po G3 nakon što je nadograđen na 6.0 i skužim nešto, trebalo mi je čak par mjeseci otkad je sa servisa praktički došao novi mobitel.

Odnio 16/2 model, a dobio nazad 32/3. Da budem iskren, nisam primijetio da išta radi bolje ili brže od prošlog (dok je radio).

Sad, je li praksa da mrtve 16/2 mijenjaju s jačima ili sam ja imao neku ludu "sreću", ne znam, ali imam 32 GB memorije i 3 GB RAM-a...

android-split 24.03.2016. 09:36

Ja znam za dva ista slucaja

1v@n 24.03.2016. 09:59

Sad pričam s frendom koji je svog nosio na servis malo nakon mene, s istim simptomima i istim rješenjem garancije. Ima 16 GB model opet i opet probleme.

perich 24.03.2016. 10:59

Mobis servis i servisna procedura
 
predao sam LG G3 uređaj u Mobis servis zbog slijedećih problema:

- napukla maska kod IR Blastera i mikrofona (serijska greška, rekli da je u jamstvu)
- Burn in na ekranu s desne strane (žuta mrlja, isto kažu da je u jamstvu)
- USB konektor gubi kontakt kod spajanja na računalo(normalno se puni ali data konekcija prekida)

Uređaj je u produženom jamstvu još nekih 10-11 mjeseci (kupljen u VIP-u u veljači 2015.)

Dobio sam info iz servisa da će mi uređaj biti popravljen JEDINO ako kupim novu bateriju koja nije u jamstvu jer je prošlo 12 mjeseci. Kakve veze ima baterija s popravkom ostatka uređaja koji JE u jamstvu??? također, baterija JE RADILA kad sam donio G3 na servis jer sam uređaj upalio pred tetom na zaprimanju a baterija je dan prije toga držala preko 48 sati u stand-by modu (cca 3 sata SOT-a) što mi ne izgleda kao neispravno, iako je degradila u određenoj mjeri.

Jel moguće da je baš takva procedura, da mi uvjetuju jamstveni popravak sa kupnjom nečeg što je na sumnjiv način kao baš krepalo 5 min nakon što sam ostavio mob na servisu?

xXTheLuka1998xX 24.03.2016. 12:28

ma nemoguće...

perich 24.03.2016. 13:59

ma očiju mi, tako rekla teta iz servisa na telefon...

android-split 24.03.2016. 14:13

To jos nisam cuo. Smješno

srale7 24.03.2016. 14:43

Meni se čini da te oni zele najebat da ti kod njih (nepotrebno) kupis novu bateriju, za bog te pitaj koliko novaca, iako za to realno nema potrebe. Nazovi i prijeti ispektoratom/policijom/mafijom/zapaljenim autom/etc.

scarzz 24.03.2016. 14:52

bar im to nije fora da si pokriju jedan dio troskova s tom baterijom koja ce masno kostat..lopovluk na svakom koraku

perich 24.03.2016. 14:54

Napisalo mi na onoj njihovoj online provjeri naloga da je cijena nove baterije 125,81 kn.

Em mi se to čini prilično nisko za OEM bateriju, em mi ne treba obzirom da je radila prije.

buljo 24.03.2016. 15:01

Citiraj:

Autor scarzz (Post 2906936)
bar im to nije fora da si pokriju jedan dio troskova s tom baterijom koja ce masno kostat..lopovluk na svakom koraku

Zašto misliš da je njima popravljanje mobitela u jamstvu trošak (ako oboje mislimo na mobis)?

denied 24.03.2016. 16:05

Fakat ispada da moraš cijeli uređaj slikati iz 555 položaja da imaš poslije dokaz ako ti neš podvale (pa i bateriju).....strašno :nono:

zvonac 26.03.2016. 04:27

Review LG G5

android-split 26.03.2016. 18:17

Jel tko napravio prednaruđbu?

Smoki_Gs 26.03.2016. 22:15

Evo sam upgradeao na 6.0,pa me samo zanima jel bas potrebno napraviti reset na tvornicke?

acmevagabundo 26.03.2016. 22:24

Ako sve radi ne. Ako se nešto ponaša kako ne očekuješ, da, radiš factory reset.

Tomek85 28.03.2016. 13:17

Citiraj:

Autor perich (Post 2906853)
- Burn in na ekranu s desne strane (žuta mrlja, isto kažu da je u jamstvu)

Jebo više te žute mrlje,ovo mi je drugi G3 na kojem mi se to pojavilo u lijevom gornjem ćošku,isto tak na pol moba mi je odlijepljeno staklo i viri preko ruba,na prvom nakon 5mj. i sad na drugom nakon 7mj.,jedino kaj sad mrlja nestane kad se mob "ohladi",al već nakon 10 min kad se zagrije prilikom korištenja podatkovnog prometa evo je nazad

Samo se nadam da neću opet dobit sfušaren mob ko nakon zadnje zamjene ekrana na bivšem G3,novi ekran sa štraftama koje se vide dok je ekran uključen i na pola zašarafljene šarafe ispod poklopca

Mislio sam uzet G4 al mi se lg lagano ogadio,mada i dalje stojim iza toga da je mob u globalu odličan dok se ne počne raspadat sam od sebe

denied 28.03.2016. 20:59

Za korisnike G4.....Kakva vam je brzina surfanja preko wifija? Meni spora i detektirao sam problem ali me zanima da li postoji još neki način....
http://phandroid.com/2015/05/13/comc...-lollipop-bug/

Uglavnom kad skinem i instaliram aplikaciju, stranica se otvara iste sekunde (uglavnom je onda stvar u DNSovima i ipv6 protokolu)....Ali s obzirom da me i aplikacija sama upozorava "gle, netko ti može presresti lozinke, mejlove i sl. stvari" onda mi to nije neko riješenje :nono:

SRV 28.03.2016. 21:25

Citiraj:

Autor perich (Post 2906853)
predao sam LG G3 uređaj u Mobis servis zbog slijedećih problema:

- napukla maska kod IR Blastera i mikrofona (serijska greška, rekli da je u jamstvu)
- Burn in na ekranu s desne strane (žuta mrlja, isto kažu da je u jamstvu)
- USB konektor gubi kontakt kod spajanja na računalo(normalno se puni ali data konekcija prekida)

Uređaj je u produženom jamstvu još nekih 10-11 mjeseci (kupljen u VIP-u u veljači 2015.)

Dobio sam info iz servisa da će mi uređaj biti popravljen JEDINO ako kupim novu bateriju koja nije u jamstvu jer je prošlo 12 mjeseci. Kakve veze ima baterija s popravkom ostatka uređaja koji JE u jamstvu??? također, baterija JE RADILA kad sam donio G3 na servis jer sam uređaj upalio pred tetom na zaprimanju a baterija je dan prije toga držala preko 48 sati u stand-by modu (cca 3 sata SOT-a) što mi ne izgleda kao neispravno, iako je degradila u određenoj mjeri.

Jel moguće da je baš takva procedura, da mi uvjetuju jamstveni popravak sa kupnjom nečeg što je na sumnjiv način kao baš krepalo 5 min nakon što sam ostavio mob na servisu?

Servisi su nerijetko bagra. Ti platis postene novce za uredjaj i onda sta god da se desi, nikad nisi nacisto da ce sve sto spada pod garanciju biti popravljeno.

Sve vise sam misljenja da je bolje uzeti nov uredjaj i bez garancije nego rabljen (naravno, ocuvan) sa garancijom.

9800pro 29.03.2016. 12:46

Dečki mala pomoć oko rootanja G2.
Znači, probao na 30f, 30b i 30d, ručne i auto skripte, win7 pro 64 bit i win7 ult 64bit, 4-5 verzija usb drivera, adb driver instaliran i ....NEĆE
Mogu raditi flash kdz-a i tot-a ali rootat neće. Sve odradi do pokretanja one skripte, nema onog prikaza kako flasha već samo # znak stoji i bok, ništa.
LPT/serial driver vidi, jedino u download modu mi stoji onaj code 10 cannot start MPT driver ali bilo koja kombinacija drivera ne pomaže s time.
Vidim ima ekipe po netu koja u zadnje vrijeme isto nemože rootat G2, ista stvar, skripta krene i stoji.
Ima neko koju ideju šta da radim? Da ga stavim na KK pa onda probam rootat? Jel mogu onda na takav root staviti LP ili MM firmware?
Thx

jopis 29.03.2016. 17:32

Jedno pitanje za juzere G4ke.
Imam S5, ak je netko imao i S5 i sad ima(o) G4, koliko mi se isplati prelazak. Imam neku kombinaciju da ak prodam svog za vrlo sitnu doplatu mogu uzet od frendice njen G4.
Ponajviše me zanima realno o - kamera, ekran, baterija. Uzeo sam mob od nje na par sati al to mi nije dosta za nekakav realan stav o istom, pa eto, ako netko ima da je imao oba, zanima me, čisto da vidim stavove.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 13:54.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger