PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Smartphone uređaji i mobiteli (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   LG mobiteli - 2. dio (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=275491)

Jos.Šta. 12.03.2016. 14:22

Citiraj:

Autor Sn4k3 (Post 2899771)
@denied

Da, tribas pripaziti na "broj modela" ako mislis otkljucavati bootloader. Za LP cak i nije bitno, root se izvodi na nacin koji zaobilazi bootloader u potpunosti, ali za MM jest. LG na svojoj developer stranici nudi bootloader-unlock samo za H815 (europski model)...

Imas pm.

Moze i za mene pm
Inace za poznavatelje i korisnike g4,koji su nedostaci lg g4 mobitela i da li ima za kupit verzije bez koze?Da li je uopce ta koza dobra i moze li se kupit plasticna maska?

denied 13.03.2016. 03:18

Citiraj:

Autor Jos.Šta. (Post 2902302)
Moze i za mene pm
Inace za poznavatelje i korisnike g4,koji su nedostaci lg g4 mobitela i da li ima za kupit verzije bez koze?Da li je uopce ta koza dobra i moze li se kupit plasticna maska?

Možeš kupiti s kojim god hoćeš poklopcem (kožni i plastični) pa možeš birat (ja ću tako i tako imati case pa mi to ne igra veliku ulogu)....
Koliko sam vidio (za sada) se jedino može H815 otključati (bootloader) - svi ostali su zaključani (barem ako sam dobro skužio - za MM)....Vidio sam da se piše i peticija LGu da se ostale verzije G4 otključaju....

Jos.Šta. 13.03.2016. 03:52

Citiraj:

Autor denied (Post 2902508)
Možeš kupiti s kojim god hoćeš poklopcem (kožni i plastični) pa možeš birat (ja ću tako i tako imati case pa mi to ne igra veliku ulogu)....
Koliko sam vidio (za sada) se jedino može H815 otključati (bootloader) - svi ostali su zaključani (barem ako sam dobro skužio - za MM)....Vidio sam da se piše i peticija LGu da se ostale verzije G4 otključaju....

Gdje ces kupit g4? Hoces kozni kupit ili plasticni?

denied 13.03.2016. 10:48

Citiraj:

Autor Jos.Šta. (Post 2902510)
Gdje ces kupit g4? Hoces kozni kupit ili plasticni?

Narucio sam u Instaru za 3k H815.....Crni kozni (taj je uostalom i najjeftiniji) a piše da s njim dolazi i gold cover (plastični) i preko neta naručen Seidio case (njega imam i sad na drugom mobu i on mi je must za mob)....

xsinisax 13.03.2016. 12:18

Citiraj:

Autor denied (Post 2902554)
Narucio sam u Instaru za 3k H815.....Crni kozni (taj je uostalom i najjeftiniji) a piše da s njim dolazi i gold cover (plastični) i preko neta naručen Seidio case (njega imam i sad na drugom mobu i on mi je must za mob)....

Di si uzeo Seidio? Imam g4 i još nemam case pa se mislim koji da uzmem

denied 13.03.2016. 12:38

Citiraj:

Autor xsinisax (Post 2902597)
Di si uzeo Seidio? Imam g4 i još nemam case pa se mislim koji da uzmem

shopandroid.com samo što case nije jeftin....dobar mi je dizajn (jednostavan), izdržljiv je, definitivno spašava mob pri padu -al nije jeftin....

Sn4k3 13.03.2016. 14:30

Cvrsto i kvalitetno izgleda taj Seidio case, al preglomazno za moj ukus... Ja obicno uzmem Nillkinov Nature TPU case za svaki mob, debel je 0.5-0.6mm, proziran (ima u u bojama) i daje dodatni grip a da pritom ne kvari izgled mobitela...

denied 13.03.2016. 15:19

Citiraj:

Autor Sn4k3 (Post 2902648)
Cvrsto i kvalitetno izgleda taj Seidio case, al preglomazno za moj ukus... Ja obicno uzmem Nillkinov Nature TPU case za svaki mob, debel je 0.5-0.6mm, proziran (ima u u bojama) i daje dodatni grip a da pritom ne kvari izgled mobitela...

Recimo sad imam Note3 (dok mi ne dođe G4) i kad je tako velik onda je nespretan za držati je je relativno tanak (i to mi je minus kod svih tih fensi-šmensi velikih mobitela).....tih milimetar dodatne debljine mi je taman da bude puno ugodniji u ruci....
Al to je sad stvar ukusa :beer:

zvonac 17.03.2016. 21:02

http://www.phonearena.com/news/Gathe...are-up_id79332
Kamera je navodno pun pogodak na G5, pa cak i vele malo bolja od S7

MAGARAC 17.03.2016. 22:59

Ak moze uslikat upljen luster ko na slici dolje onda je mozda i bolja, s7 kamera..

http://s14.postimg.org/d8pa8ena5/257...6b712ce6_o.jpg

zvonac 18.03.2016. 08:38

Mislim da G5 nece imat s tim problema..
Pa out of box je G4 radil odlicne fotke, ne umanjujem vrijednos fotica na S7, al ekipa i nije pretjerano odusevljena rezultatima na S7, navodno pati od agresivnog NR, mada su to sve rjesive stvari.. A kolko citam za G5, fotic je odlican, unatoc manjim pixelima, mislim da je 1.14.

denied 19.03.2016. 00:01

S obzirom da sam cijelo vrijeme bio na rutanom zamzungu i sad presao na nerutani LG G4, da li se može staviti nekako baterija u postocima? :fala:

bubimir13 19.03.2016. 00:06

Citiraj:

Autor MAGARAC (Post 2904596)
Ak moze uslikat upljen luster ko na slici dolje onda je mozda i bolja, s7 kamera..

http://s14.postimg.org/d8pa8ena5/257...6b712ce6_o.jpg

Smanji se na EV slajderu i piece of cake, svaki skoro to može a gdje ne jedan od fotografski najjačih smartfona danas. :zdero:

-POP- 19.03.2016. 01:44

Citiraj:

Autor denied (Post 2905107)
S obzirom da sam cijelo vrijeme bio na rutanom zamzungu i sad presao na nerutani LG G4, da li se može staviti nekako baterija u postocima? :fala:

Na G3 postavke/baterija/postotak baterije na statusnoj traci
2 sek gugla...
https://www.reddit.com/r/lgg4/commen...ery_on_the_g4/

denied 19.03.2016. 01:57

Citiraj:

Autor -POP- (Post 2905123)
Na G3 postavke/baterija/postotak baterije na statusnoj traci
2 sek gugla...
https://www.reddit.com/r/lgg4/commen...ery_on_the_g4/

Mea culpa :beer:



S obzirom na dosta loši auto-brightness koji ima G4 kako imate postavke svjetline? Ja sad isprobavam Lux s obzirom da sam našo korisnike G4 koji ga koriste i pohvalili su ga.....

zvonac 19.03.2016. 15:03

Benchmarked: The LG G5 gives the Galaxy S7 a run for its money

Eh, ak bu baterija bila tak dobra, bit će zanimljivo..

android-split 19.03.2016. 15:06

Neradi ti link. Barem meni ne

zvonac 19.03.2016. 15:08

Radi..

android-split 19.03.2016. 15:14

Na drugi browser radi

zvonac 19.03.2016. 15:20

Na mobu radi link (lumija 550) i na kompu..

mislav_os 22.03.2016. 23:06

Iako je G3 odavno dobio MM nisam ga stavljao jer sam stalno planirao odnijet mob na servis zbog puknuća kučišta pa bi mi odbili jamstvo zbog toga(da, ne bi vjerovali. Staviš official LG ROM gore i odbiju).

Jučer provjerim kad ono Vip i Tele 2 pustili 6.0 (v30c fw).
Updateao preko PC Suitea i mob otišao u boot loop.
Fala Bogu pa držim slike itd na memorijskoj a kontakte sam syncao s kompom. Ništa, reko odoh napraviti factory reset sa wipe data jer to nisam napravio odkad sam kupio mob 8/2014 :D

Odradio to i sredio sve aplikacije sinoć i mogu reći da sam se preporodio. Razmišljao sam o zamjeni moba ali definitivno ostaje kod mene do daljnjega. Mob sa MM radi SAVRŠENO, stvarno su se potrudili i ja sam prezadovoljan. Sa svime doslovono. Nema nikakvih lagova i slično, mob radi perfektno.
Stvarno ne znam što bi neki drugi mob morao imati sada da promijenim G3, koji mi je tu već evo još malo 2 godine.
Još kad ga odnesem na servis pa promijene cijeli prednji dio imat ću novi mob :D

Uglavnom, tko ima G3 a još nije stavio MM ja mu toplo preporučujem. Nažalost oni uređaji brandirani od strane T-Coma će još pričekat.

I da, Vip verzija nema nikakvog bloatwarea. :)

buljo 22.03.2016. 23:16

Hmmm ja imam VIPov i čekam OTA update, ček nije mi baš jasno, gubim jamstvo ak stavim update preko Suitea?

Brko 22.03.2016. 23:40

Ne možeš staviti neki drugi ROM preko Suita nego samo preko LG FlashToola, IIRC.
Tako sam barem ja pičio na G2. Suite povlači samo onaj koji ti je po IMEI-ju/FWu dostupan kao OTA.
Ako imaš VIP mobitel a hoćeš recimo EU unbranded, onda samo igra Flashtool i KDZ. A tu su izgleda na jamstvu počeli kenjat... iako je to žešći debilizam jer je to i dalje stock FW. Tu bi ja malo pisao LGu i malo se konzultirao sa inspektoratom...

MAGARAC 22.03.2016. 23:53

Citiraj:

Autor bubimir13 (Post 2905110)
Smanji se na EV slajderu i piece of cake, svaki skoro to može a gdje ne jedan od fotografski najjačih smartfona danas. :zdero:

Kompenzacija je na mobitelima +/- 2 EV. To nije dovoljno za uslikat 80w luster :)...

U meduvremenu sam vidio da su stavili shutter speed na S7, 10-1/2400s ak se ne varam i to je vec dovoljno za takve eksperimente.. Nije bas kao na LGjevima koji su 30-1/4000s ali bolje nego nista..

G5 preskacem, G6 ce stic taman..

mislav_os 23.03.2016. 00:18

Citiraj:

Autor buljo (Post 2906368)
Hmmm ja imam VIPov i čekam OTA update, ček nije mi baš jasno, gubim jamstvo ak stavim update preko Suitea?

Buljo jesi gledao preko moba ili baš preko PC Suitea? Jer i meni je provjerom preko moba govorio da nema nadogradnje a čim sam spojio na PC Suite odmah je ponudio.

Jer čudno mi je da nemaš zato što je Vip još 16.3. pustio MM za G3

Ne gubiš jamstvo ako se flasha preko PC Suitea već preko Flashtoola (kdz file). Žešči debilizam.

Citiraj:

Autor Drug Brko (Post 2906372)
Ne možeš staviti neki drugi ROM preko Suita nego samo preko LG FlashToola, IIRC.
Tako sam barem ja pičio na G2. Suite povlači samo onaj koji ti je po IMEI-ju/FWu dostupan kao OTA.
Ako imaš VIP mobitel a hoćeš recimo EU unbranded, onda samo igra Flashtool i KDZ. A tu su izgleda na jamstvu počeli kenjat... iako je to žešći debilizam jer je to i dalje stock FW. Tu bi ja malo pisao LGu i malo se konzultirao sa inspektoratom...

Pa da, ne možeš vjerovat. Ja isto gledao u čudu i onda naiđem na par ljudi kojima su odbili. Idioti
Ajde da je neki Custom ROM ili slično, ali to je oficijalni LG-ev fw.
Uglavnom katastrofa, ali eto sjetili se naši operateri pustit nadogradnju :D

buljo 23.03.2016. 00:28

Evo backupirao sve, instalirao suite i sad čekam da se upgradea :)
Ovo radim u nadi da će mob napokon bit ok, jer sa KK je koma.

srale7 23.03.2016. 00:46

Ja upravo pokusao napraviti upgrade na MM preko LG pC Suitea i zablokrao mi na 18% upgradea :)

Sta sad napravit?

mislav_os 23.03.2016. 00:52

Citiraj:

Autor buljo (Post 2906393)
Evo backupirao sve, instalirao suite i sad čekam da se upgradea :)
Ovo radim u nadi da će mob napokon bit ok, jer sa KK je koma.

Tako je, samo backupiraj. Meni su do sad sve OTA nadogradnje prošle auper osim tog problema sinoć kad se mob počeo restartat. Dobro pa uvijek radim backup prije takvih stvari pa sam ga onda mogao maznut na tvorničke postavke :).

Javi svakako kak si zadovoljan kad se budeš malo poigrao. Ja sam prezadovoljan

Koliko vidim i baterija mi traje 20% duže. Iako je moja nažalost već polako oslabila sada je stanje ok (4h SOT sa 3G upaljenim itd.)
Citiraj:

Autor srale7 (Post 2906398)
Ja upravo pokusao napraviti upgrade na MM preko LG pC Suitea i zablokrao mi na 18% upgradea :)

Sta sad napravit?

Ajde ostavi još neko vrijeme pa vidi hoće se išta dogoditi. Nažalost nikad mi se takvo što nije dogodilo pa ne znam da li ćeš moći napraviti factory(kombinacijom power + vol down) ako ga sad isčupaš kod updejta.
Zna li tko?

srale7 23.03.2016. 00:56

Čekoa sam 20 min, ali nista. Izvadio bateriju, restartao uređaj i sve ok. Jel mozda root (na LP) stvara probleme? I jel ima nesto tipa one cklick root za MM?

MAGARAC 23.03.2016. 01:11

Updejtaj LG driver ak nisi.. Root nebi trebal bit problem..


Sva vremena su GMT +2. Sada je 01:14.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger