PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Svaštara (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Covid positive to negative (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=308578)

zwer54 27.05.2021. 10:49

Covid positive to negative
 
Bok,

Jel ima netko iskustva sa pozitivnim rezultatom PCR testiranja, odnosno kolko vam je trebalo da dobijete negativan test nakon sto ste bili pozitivni?

Ja sam zapeo u madjarskoj i evo vec vise od tjedan dana testiram se svaki drugi dan i stalno test pozitivan, ne mogu na avion za doma :(

Alph4Dawg 27.05.2021. 11:13

Pozdrav, kolega.

Zivim u Njemackoj i prebolio sam Covid-19. Ovdje je situacija takva da su mi iz nadleznih institucija odredili 14-dnevnu kucnu izolaciju odmah po primitku pozitivnog nalaza. Zdravstvena djelatnica me nazvala i pitala za simptome, koliko dugo se osjecam lose, s kime sam bio u kontaktu, itd; po zavrsetku razgovora je zakljucena 14-dnevna kucna karantena i receno mi je da se NE testiram nakon karantene jer anti-tijela ostaju u ljudskom organizmu do sest mjeseci i samim time kod testiranja nakon preboljenja moze doci i vrlo je vjerojatno da ce test ponovno biti pozitivan te ce automatizmom u sistemu biti dodijeljena ponovna 14-dnevna karantena.

Nakon cetrnaest dana vratio sam se na posao bez ponovnog testiranja. I dalje sam bio usporen, malaksav, bez njuha i depresivan i to je potrajalo jos skoro mjesec i pol dana (prije tri tjedna su mi se odredeni simptomi vratili ali hvala Bogu njuh je tu :D).

Zbog planiranog godisnjeg u sedmom mjesecu i putovanja u RH sam kod nadlezne institucije zatrazio potvrdu o preboljenju koronavirusa i to je to, racuna mi se kao da sam cijepljen jer imam antitijela i mogu slobodno putovati bez karantene.

Zelim ti brzo rjesavanje problema i puno srece, te zdravlja!

zwer54 27.05.2021. 11:17

Hvala na opseznom odgovoru. Ja sam trenutno u losoj poziciji jer zivim u Irskoj, a poslovno sam bio u Budapestu i sad ne mogu na avion bez negativnog testa.

Da stvar bude bolja, ovdje odem na test, na mail dobijem rezultat i to je to. Nitko me nije kontaktirao niti dao ikakve upute, cak nigdje ne pise ni da moram u izolaciju i slicno... bas kaos... Kaj se simptoma tice, imao sam prehladu od 4 dana i to je to, 3 dana temperatura i cetvrti dan jos malo se lose osjecao i to je to, peti dan sve po starome kao da nista nije ni bilo...

Alph4Dawg 27.05.2021. 11:19

Mislim da bi trebao kontaktirati nadleznu zdravstvenu instituciju u Madarskoj ili eventualno se kontaktirati sa ambasadom i objasniti situaciju, pa vidjeti sto ce reci. To bih ja napravio, ne moze stetiti.

Mirkopoter 27.05.2021. 11:22

Prije par mjeseci kod mene došla obitelj iz amerike i kad su trebali nazad išli se testirat i dođe pozitivan test. Jedan član te obitelji mjesec dana bio pozitivan na koronu (isto se testirao svakih par dana) i tek nakon tih 30-ak dana testiranja dođe jedan negativan test i tek onda mogli nazad u ameriku. Naravno, ovo je nekakav izoliran slučaj. Rekli su mu da jednostavno još uvijek ima tih virusa u slini i da je zbog toga stalno test bio pozitivan iako on nije bio zarazan.

Tak da ono, ima i toga.

Juice 27.05.2021. 11:22

Na avionu ne priznaju potvrdu da si prebolio unazad 6 mjeseci?

A kak je s cijepljenjem i avion? Da se brzinski cijepiš u Mađarskoj, oni imaju cjepiva na bacanje navodno :D

zwer54 27.05.2021. 11:25

Pa nemam pojma di da uopce dobijem tu potvrdu da sam prebolio, a madjarska uopce nije friendly kaj se tice sporazumijevanja... Ne znam uopce koga di pitat...

Alph4Dawg 27.05.2021. 11:29

Citiraj:

Autor zwer54 (Post 3520980)
Pa nemam pojma di da uopce dobijem tu potvrdu da sam prebolio, a madjarska uopce nije friendly kaj se tice sporazumijevanja... Ne znam uopce koga di pitat...

http://www.mvep.hr/hr/predstavnistva...mpesta,38.html

Probaj i...naoruzaj se strpljenjem i zivcima. Ili, mozda bolje, streljivom i eksplozivom jer dobiti nekoga u ambasadi je ravno sansama za dobitak na lotu. :D

Juice 27.05.2021. 11:30

A prebolio si ju u Irskoj, Hrvatskoj ili Mađarskoj?
Kad si bio bolestan pretpostavljam da si bio na bolovanju tako da je liječnik onda obaviješten o tome da si imao koronu. Nastavno na to, može ti izdati potvrdu da si prebolio (svakak na engleskom zbog putovanja).

Ako potvrda prolazi bez testa za avion, to treba vidjet s aviokompanijom.

spawn 27.05.2021. 11:32

Što se cijepljenja tiče treba irsku pitat kakvi su uvjeti povrata ako si cijepljen. Da nije slucajno obavezna druga doza pa covjek zaglavi u mađarskoj 2 mjeseca

Juice 27.05.2021. 11:35

Aha, sve pada u vodu.
https://reopen.europa.eu/en/from-to/HUN/IRL

Citiraj:

Is a coronavirus test required?

All travellers are subject to the requirement for a pre-departure negative PCR test. The test must be taken within 72 hours prior to arrival.

Children aged 6 and under are exempted.

You will be asked to show evidence of this negative or 'not detected' result before boarding the airplane or ferry from the country you are travelling from, and will be denied boarding if you cannot produce such evidence. Once you arrive in Ireland, you have to provide this evidence to Irish immigration officers.

You should retain the written confirmation of your test result for at least 14 days.

In case of lack of a negative or 'not detected' RT-PCR test or a valid exemption, you can be fined up to €2,500 or get a prison sentence of up to 6 months. You will also be required to take a RT-PCR test after arrival at your own expense.

1v@n 27.05.2021. 11:40

Covid positive to negative
 
Prošle godine sam bio pozitivan na testu, bez ikakvih simptoma. Dva tjedna kasnije opet pozitivan na testu, nakon još dva tjedna opet pozitivan i tek na idućem sam bio negativan. Firma me nije puštala nazad na posao bez pozitivnog testa pa su plaćali testiranja.

Računaj barem mjesec dana, ali neki su uspjeli i prije ispasti negativni. Par ljudi mi reklo da im je pomoglo inhaliranje fiziološkom otopinom i ispiranje nosa, pa ono, probaj. Ne može škoditi.

Nikky 27.05.2021. 11:40

Prije ćeš pješke doma, treba cca 21 - 31 dan da se preboli to gofno,
a isto tako može biti test pozitivan, ako ne i duže od toga ...

Renesis 27.05.2021. 11:45

Ako si na poslovnom putu, na koji te je firma poslala, a ti si pratio njihove epidemioloska pravila, onda je firma ta koja mora rijesiti extra troskove, smjestaj i avio-kartu.

Sto se tice papira da si prebolio coronu, probaj kontaktirati svog doktora u Irskoj i paralelno nasu ambasadu u madarskoj koja bi mogla pomoci oko papirologije sa lokalnim doktorima.

zwer54 27.05.2021. 11:52

Ma kaos, u madjarsku sam dosao sa negativnim testom, tu sam se prehladio par dana kasnije i prebolio u roku 3-4 dana uz lijecenje aspirinom C i paracetamolom. Cijelo vrijeme dok sam bio prehladjen, radio sam po 12 i vise sati na dan i nakon sto je posao odradjen, prehlada je vec bila prosla i ne osjecam nikakve simptome, tek onda sam isao na test i sad ne mogu doma. Radio sam u bliskom kontaktu sa desetak ljudi, isli smo zajedno na cik pauze di bi svi bili bez maski, vozili smo se u istom autu itd i svi su se testirali, nitko od njih nije dobio pozitivan test...

Kaj se troskova tice to nije problem, firma placa sve zivo, no mene muci kaj ne mogu doma, a da ne kazem da se osjecam ko da sam u zatvoru...

I da, to je problem kaj za avion treba negativan pcr... sve u svemu, ak to potraje mjesec dana kak neki kazu, pa ja cu se objesit za luster tu

Nikky 27.05.2021. 12:28

Vjerujem da ti nije lako tj. dimiš na uši ...
ranije sam se zezao ali vjerojatno ćeš lakše organizirati pješke / autom Ma > Hr ...
nešto na tu temu > https://www.hzjz.hr/sluzba-epidemiol...like-hrvatske/

Broji dane od pojave simptoma > cca 14 - 21 dan ...
na brzom testu ćeš prije biti negativan nego na pravom pcr testu.

zwer54 27.05.2021. 12:49

Da ali brzi mi ne priznaju za avion... Ja sam doma u irskoj.

Ukratko, katastrofa

thunder11 27.05.2021. 13:33

Kolega Zwer, tko je tebi izdao potvrdu da si pozitivan?

jer sustav radi tako da, jednom kada ti se izda nalaz automatski si zabiljezen u sustavu kao individualac koji je pozitivan te ti se mora ili treba izdati i nalog o samoizlaciji...


ono sto zelim reci je, da isti ti koji su ti izdali nalaz da si pozitivan ti trebaju naknadno izdati i potvrdu o zavrsenoj karanteni, odnosno potvrdu da si prebolio.


U svakom slučaju, javi se u PM ako ne uspijes nista. Mozda uspijem srediti sa jednim kolegom.

zwer54 27.05.2021. 13:58

Na budapest airportu se testiram, dode rezultat i to je to. Nitko me nista ne pita dalje...

Po uputama jedino ovo se odnosi na pozitivan test:

What should I do if I get a positive result?
Please notify your physician at the earliest possible time and follow their recommendations.

Ne kuzim ko ga bi ja trebao kontaktirat obzirom da nisam odavde... Ako zovem svog doktora u irskoj, kaj on meni moze pomoc oko testa u madjarskoj... U biti ni nemam svog doktora lol

thunder11 27.05.2021. 14:01

Treao bi otici kod doktora u pešti i tamo test napraviti. Ne trebaš imati svog doktora za to.

Isto kako meni ovdje gosti kada dodu na ljetovanje rade PCR u domu zdravlja pa zato...ode talijan,njemac ili slovenac tam, testira se i pa dobije potrebnu dokumentaciju ovisno o rezultatu.

zwer54 27.05.2021. 14:11

Ma meni se sve cini da cu ic kod photoshop majstora, a ne doktora.
Po svim uputama online, nakon ovolko vremena nakon sto je zavrsila temperatura i nemam nikakvih drugih simptoma, slobodan sam kretati se... Samo kaj je tu tak jadno da sve moram sam trazit, nema nikakvog automatizma, probao par brojeva nazvati, normalno da ne pricaju nista osim madjarskog...

thunder11 27.05.2021. 14:18

Znam da, jbg ...ostaje u tijelu pa se snađi.

Kažem, ako želiš ste spojim sa vrologom koji je u kontaktu sa istime u pešti pa da vidiš šta može.

Lewis 27.05.2021. 14:23

Uhh da nebi ti bio u kozi, Madjari su jako losi sa engleskim :(.

Nista, drzi se i cekaj novi test :(, nego samo ako se budes vjesao za luster daj prije samo posalji ono RTX3090 meni da ti ne stoji kuci bezveze besposlena :D ;).

zwer54 27.05.2021. 15:05

Citiraj:

Autor thunder11 (Post 3521042)
Znam da, jbg ...ostaje u tijelu pa se snađi.

Kažem, ako želiš ste spojim sa vrologom koji je u kontaktu sa istime u pešti pa da vidiš šta može.

Ajde vidit cu jos dan dva, pa ako se stanje ne promjeni, zvat cemo covika :) hvala!

@Lewis bojim se da zena zna kolko to kosta, a ona je evo taman podigla paket tako da pisi propalo :D

D1viry 27.05.2021. 15:24

Citiraj:

Autor thunder11 (Post 3521033)
Treao bi otici kod doktora u pešti i tamo test napraviti. Ne trebaš imati svog doktora za to.

Isto kako meni ovdje gosti kada dodu na ljetovanje rade PCR u domu zdravlja pa zato...ode talijan,njemac ili slovenac tam, testira se i pa dobije potrebnu dokumentaciju ovisno o rezultatu.

Yap. Naša uprava se testirala ovdje u domu zdravlja i onda su sa dokumentacijom od našeg doma zdravlja išli na aerodrom u Budimpeštu.

King of 4 27.05.2021. 17:48

Citiraj:

Autor zwer54 (Post 3520992)
Ma kaos, u madjarsku sam dosao sa negativnim testom, tu sam se prehladio par dana kasnije i prebolio u roku 3-4 dana uz lijecenje aspirinom C i paracetamolom. Cijelo vrijeme dok sam bio prehladjen, radio sam po 12 i vise sati na dan i nakon sto je posao odradjen, prehlada je vec bila prosla i ne osjecam nikakve simptome, tek onda sam isao na test i sad ne mogu doma. Radio sam u bliskom kontaktu sa desetak ljudi, isli smo zajedno na cik pauze di bi svi bili bez maski, vozili smo se u istom autu itd i svi su se testirali, nitko od njih nije dobio pozitivan test...

Kaj se troskova tice to nije problem, firma placa sve zivo, no mene muci kaj ne mogu doma, a da ne kazem da se osjecam ko da sam u zatvoru...

I da, to je problem kaj za avion treba negativan pcr... sve u svemu, ak to potraje mjesec dana kak neki kazu, pa ja cu se objesit za luster tu

citam i ne vjerujem da si se tako neodgovorno ponasao, svjesno isao bolestan na posao, pa dobro sto je s glavom :nono:

Ono pandemija hebenog covida, gdje su simptomi doslovno za zdravije ljude kao da imaju prehladu, i ides svjesno medju ljude.


I onda se cudimo kako stalno slucajevi i zasto se siri virus :hitthewal:

Rista 27.05.2021. 17:53

Ako su nas ovi dogadjaji zadnjih godinu i pol necemu naucili, ljudi uglavnom gledaju samo sebe, to je tako.

zwer54 27.05.2021. 17:53

Citiraj:

Autor King of 4 (Post 3521107)
citam i ne vjerujem da si se tako neodgovorno ponasao, svjesno isao bolestan na posao, pa dobro sto je s glavom :nono:

Ono pandemija hebenog covida, gdje su simptomi doslovno za zdravije ljude kao da imaju prehladu, i ides svjesno medju ljude.


I onda se cudimo kako stalno slucajevi i zasto se siri virus :hitthewal:

Je i kaj mislis da se meni u prehladjenom stanju islo raditi? Imao sam temperaturu, svi znamo da u tom trenu ne zelimo hodati okolo, no nije me se pitalo, postojala je samo jedna opcija, zavrsi posao jer za 3 dana je audit i ako ne prode, sljedeci je za 30 dana sto je nedopustivo... i da, morao sam raditi iako sam svima rekao da imam simptome i da nisam u stanju raditi.

A na sve to nitko od ljudi u bliskom kontaktu samnom nije postao pozitivan...

zwer54 27.05.2021. 17:53

Citiraj:

Autor Rista (Post 3521110)
Ako su nas ovi dogadjaji zadnjih godinu i pol necemu naucili, ljudi uglavnom gledaju samo sebe, to je tako.

Ja bolestan, osjecam se za nista i idem raditi jer samo na sebe mislim? Zadnje kaj sam htio je raditi u tom stanju...

King of 4 27.05.2021. 18:43

Iskreno, u krivu si. Potpuno. Prijavi si firmu ako su te oni tjerali raditi pod virusom.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 22:36.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger