PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Smartphone uređaji i mobiteli (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   LG mobiteli - 2. dio (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=275491)

android-split 08.01.2016. 18:40

Nisam narucija nego mi je firma mpj battery poslala bateriju na testiranje. Uz rewiev koji moram napisat/objavit u "svojoj" grupi na fejsu. Imaju od 3t i 6t sa poklopcem. Neznam koju su mi poslali.

L31 10.01.2016. 17:53

Lg L90 dual sim
Slusam glazbu u playeru ili na sound cloudu i sama od sebe prestane svirat,znaci random situacije mi se sve cesce desavaju.
Jel se netko susreo sa slicnim problemom?

alengrosevic 11.01.2016. 13:56

MM me oduševio na G3. Baterija je 20-30% bolja, preko noći izgubi 1 do max 2% baterije, sučelje glatko ide, nema štekanja, smrzavanja ili nećeg sličnog. Stvarno mob sad odlično radi. S ovom nadogradnjom ne vidim smisla prelaziti na G4. Fotke jesu malo bolje ali razlika u cijeni to ne opravdava. G3 je postao još bolji telefon s ovom nadogradnjom.

1v@n 11.01.2016. 15:19

Citiraj:

Autor alengrosevic (Post 2877175)
MM me oduševio na G3. Baterija je 20-30% bolja, preko noći izgubi 1 do max 2% baterije, sučelje glatko ide, nema štekanja, smrzavanja ili nećeg sličnog. Stvarno mob sad odlično radi. S ovom nadogradnjom ne vidim smisla prelaziti na G4. Fotke jesu malo bolje ali razlika u cijeni to ne opravdava. G3 je postao još bolji telefon s ovom nadogradnjom.

Čekam da ga i za T-mobile modele konačno izbace.

Samo se pitam do kad će raditi glatko...

alengrosevic 11.01.2016. 15:24

imaš g3 kupljen kod HT-a? Pa onda fleshni ovaj poljski. taj sam i ja stavio i radi odlično. To je u biti eur-xx verzija softa, ima hr izbornik, maknuto je dosta bloatware-a, ugl, jako fino mob radi nakon nadogradnje. Mene je bat dodatno razveselila :)

Bullet1 11.01.2016. 15:26

Ima li itko od ekipe LG Watch Urbane da nabaci koju pametnu?
Razmišljam se o kupovini istoga pa me zanimaju dojmovi iz prve ruke, ponajprije problemi s istim ako ih ima.
Ili ako netko ima preporuku za neki drugi smartwatch do 2000kn (a da je sličnog dizajna) neka puca.

1v@n 11.01.2016. 15:33

Citiraj:

Autor alengrosevic (Post 2877202)
imaš g3 kupljen kod HT-a? Pa onda fleshni ovaj poljski. taj sam i ja stavio i radi odlično. To je u biti eur-xx verzija softa, ima hr izbornik, maknuto je dosta bloatware-a, ugl, jako fino mob radi nakon nadogradnje. Mene je bat dodatno razveselila :)

Ne da mi se više s njim zajebavati, iskreno. Još se uvijek restarta sam od sebe , ugasi pa se ne da upaliti bez vađenja baterije, ne da da se javim na poziv jer ne reagira na dodir baš u tom trenutku....

Još da mu sad moram vraćati backup ili sve ponovo instalirati....nemam tog vremena, a ni živaca više. Čekam službeni update.

alengrosevic 11.01.2016. 15:39

Citiraj:

Autor 1v@n (Post 2877205)
Ne da mi se više s njim zajebavati, iskreno. Još se uvijek restarta sam od sebe , ugasi pa se ne da upaliti bez vađenja baterije, ne da da se javim na poziv jer ne reagira na dodir baš u tom trenutku....

Još da mu sad moram vraćati backup ili sve ponovo instalirati....nemam tog vremena, a ni živaca više. Čekam službeni update.

a gle, da se meni tak ponaša, odmah bih napravio backup i flashnuo novi soft. A OTA update na takav mob ne bih nikad radio

Sn4k3 11.01.2016. 17:52

Nekidan sam na svoj G4 instalira v20c i mogu reci da primjetim nesto bolji battery time iako je tek proslo par dana, ostalo je identicno v20a/b verziji...

jurbAs 12.01.2016. 09:52

gdje si nabavio v20c? kad se ocekuje nadogradnja na MM za t-mobile?

Sn4k3 12.01.2016. 10:53

Na ovom linku imas stock v20c.kdz. Flashas ga sa LGUP programom...
Mislim da bi tribala doci u prvoj polovici 2. miseca...

Edge330 12.01.2016. 11:37

Citiraj:

Autor 1v@n (Post 2877205)
Ne da mi se više s njim zajebavati, iskreno. Još se uvijek restarta sam od sebe , ugasi pa se ne da upaliti bez vađenja baterije, ne da da se javim na poziv jer ne reagira na dodir baš u tom trenutku....

Još da mu sad moram vraćati backup ili sve ponovo instalirati....nemam tog vremena, a ni živaca više. Čekam službeni update.

To i je sluzbeni update, samo si ga stavio preko reda.

Za sve korisnike G3 dajem preporuku za Fulmics ROM, stock based ROM,. Definitivno ROM na kojem imam manje laggova, a baterija je zacudujuce dobra.

Uglavnom se vrti preko 4h SOT u 1 danu koristenja ili 3, 3 i pol h SOT ako to rastegnem kroz dva dana koristenja.

Developer doticnog ROM-a jos uvijek radi na MM ROM-u, pa je sada zadnja dostupna verzija i ona posljednja sluzbena v21c.

buljo 12.01.2016. 15:16

Dal se zna kad bi mogao doc OTA update za g3 (vip)? Mm jel.

1v@n 12.01.2016. 15:19

Popustio sam i stavio V30 (MM). Mogu samo reći da je to (za)sad drugi mobitel. (u pozitivnom smislu, čisto ako netko ne kopča :) )
Zasad nemam pritužbi, ali i dosad je prvih mjesec dana sve bilo ok nakon flashanja. Živi bili pa vidjeli...

Jedino što mi se ne sviđa je to što je stock aplikacija za kameru ostala skroz ista, ništa nisu stavili od mogućnosti koje aplikacija na G4 ima.

Ikonice me sad malo podsjećaju na dječji klub (iOS) i njihov novi dizajn :)

SRV 13.01.2016. 12:06

Citiraj:

Autor alengrosevic (Post 2877175)
MM me oduševio na G3. Baterija je 20-30% bolja, preko noći izgubi 1 do max 2% baterije


Je li to sa upaljenim WiFi/3G? Ako jest onda je stvarno respektabilno.

1v@n 13.01.2016. 12:32

Kod mene nema razlike u bateriji baš nikakve. Skinut u 8 s punjača, sad je na 60% i predviđa još 6 sati života ovim tempom
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...4bcd3f4e1f.jpg

1v@n 13.01.2016. 14:54

...2 i pol sata kasnije...23%

Juice 13.01.2016. 14:55

Citiraj:

Autor 1v@n (Post 2878089)
...2 i pol sata kasnije...23%

lol
Prodaj to odmah

1v@n 13.01.2016. 15:03

Koristim mobitel za posao, ne držim ga u džepu ili na stolu, pa gledam kak postoci padaju. Čisto komentar na ono da je baterija sad bolja za 20-30% što je nemoguće. Ne samo u mom slučaju nego općenito.

Kad pretplata firmi istekne, ovo ne ide u prodaju jer mi ne treba da me čovjek traži po gradu i skida mi sve s neba :) ide direkt u blender, samo se nadam da blender neću uništiti :)

Brko 13.01.2016. 15:16

Pošalji ga meni, ja ću ga zblendat :D
Probaj stavit drugu bateriju unutra.

alengrosevic 13.01.2016. 15:22

meni je baterija bolja na mojem uređaju, pa vidim kako mi sad mob radi. Isto korištenje na lolipopu i sad na mm, baterija mi traje cca 20 % bolje. Jučer ujutro napunjen (qi charger) i danas ima još 40%. 15-ak razgovora (od jučer) 30-ak mailova, malo surfanja i slikano cca 20 fotografija. Inače na mobu imam svega par dodatno instaliranih aplikacija, dosta stock aplikacija sam isključio. Napominjem, nisam advanced juzer (ne drkam po mobu cijeli dan), nego ga koristim umjereno i po potrebi. Da ga intenzivno koristim, vjerojatno bih ga i ja potrošio u jedan dan ali nemam potrebe niti želje za istim. Samo sam usporedio kako sad traje baterija i kako je bilo prije.

http://s15.postimg.org/58teq9zh3/Scr...3_15_16_01.jpg

Jbg, očito imaš defektan mob. Kaj to ne reklamiraš na servis? ako ima jamstvo (a vjerojatno ima) što se patiš s time. Vjerojatno u firmi imaš negdje neki stari mob koji ti može privremeno poslužiti dok ovog ne servisiraju...

1v@n 13.01.2016. 15:27

Sve te probleme koje imam ne mogu reproducirati, pojavljuju se totalno random. Dvojica frendova imaju identične probleme, servis ništa nije našao kao problematično.

alengrosevic 13.01.2016. 15:38

mi smo imali problem sa jednom HTC-om u firmi. Ugl kupili 5 komada i jedan ima problema sa signalom. Šaljemo na servis, oni testiraju (gdje je dobar signal bio) vide kod njih je ok i vrate sa "ažuriranim" software-om. Vraćali smo još 3 puta i na kraju su si dali truda i pronašli kvar te su zamijenili matičnu ploču. Nakon toga je i taj proradio ok. Treba biti uporan i riješit će ti problem. G3 je odličan uređaj i žao mi je što imaš problema s njime. Negdje kvar očito postoji ali vjerojatno serviseri niti nemaju (niti žele ) toliko vremena trošiti na pojedine servise jer ih vjerojatno i šefovi tjeraju da brže rade.
Taj G3 bi trebao raditi ko urica, na tvom mjestu bih detaljno opisao problem, stavio screenshotove, slike ili kaj već i zamolio da to riješe. Možda je baterija, a možda matična. Soft 99% da nije....

Sn4k3 13.01.2016. 16:07

Citiraj:

Autor 1v@n (Post 2877633)
Popustio sam i stavio V30 (MM). Mogu samo reći da je to (za)sad drugi mobitel. (u pozitivnom smislu, čisto ako netko ne kopča :) )
Zasad nemam pritužbi, ali i dosad je prvih mjesec dana sve bilo ok nakon flashanja. Živi bili pa vidjeli...

Jedino što mi se ne sviđa je to što je stock aplikacija za kameru ostala skroz ista, ništa nisu stavili od mogućnosti koje aplikacija na G4 ima.

Ikonice me sad malo podsjećaju na dječji klub (iOS) i njihov novi dizajn :)

Rekoh da ces biti ugodno iznenadjen :D
Sto se tice kamere, radi se o hardverskoj limitaciji (tako bar govore ovi iz LG-a).

QuidZz 13.01.2016. 21:40

LG G5 said to feature a modular design for sliding out its battery.

Sto kazete na ovo? :D

de.fang 13.01.2016. 22:44

Jel koristi tko lg g4 stylus 5.7", kako se snalazi sa tom gigom rama ?

JuiceBox 13.01.2016. 22:44

Citiraj:

Autor 1v@n (Post 2878105)
Sve te probleme koje imam ne mogu reproducirati, pojavljuju se totalno random. Dvojica frendova imaju identične probleme, servis ništa nije našao kao problematično.

Jesi li nakon update na MM odradio factory reset ? Ako nisi u 99% slucaja to rjesi problem. I to ne iz moba nego iz recoverya odradi.

1v@n 13.01.2016. 22:56

Stavljen je .kdz dakle, factory reset je sam po sebi.

Bez obzira koji je od svih verzija softvera dosad stavljan i na koji način, isti problemi se prije ili kasnije jave, bez nekog uzorka da bi se mogli ponoviti po želji.

MAGARAC 13.01.2016. 23:04

Los signal je meni najvise ubijao bateriju na dosadanjim LGovima. Srecom sad je u kraju di delam signal odlican, bolji nego u Zg i baterija se trosi neusporedivo sporije nego prije klad se boril da bude na H.

android-split 13.01.2016. 23:18

Citiraj:

Autor 1v@n (Post 2878371)
Stavljen je .kdz dakle, factory reset je sam po sebi.

Kako stavljen je kdz pa je factory reset sam po sebi?

1v@n 13.01.2016. 23:25

Dosad sam koristio samo 4G, ali sad sam ograničio na 3G i ne vidim razliku u trajanju baterije.

Jedino kaj imam rezervnog je Nokia 3410, ali ako krene zajebavati i na MM, mislim da neću imati drugog izbora. Još mislim da ću se i odmoriti.

Citiraj:

Autor android-split (Post 2878381)
Kako stavljen je kdz pa je factory reset sam po sebi?

Pa flashanje .kdz je flashanje čistog sustava i uređaj se pokreće od nule, od tvorničkih postavki za taj softver.

Veki-os 13.01.2016. 23:28

Da bi bio baš clean-clean install treba iči s ovim tool-om na CSE Flash i onda imaš totalno čisti novi sistem.

1v@n 13.01.2016. 23:47

Citiraj:

Autor Veki-os (Post 2878388)
Da bi bio baš clean-clean install treba iči s ovim tool-om na CSE Flash i onda imaš totalno čisti novi sistem.

Upravo to je i napravljeno.

alengrosevic 13.01.2016. 23:57

moguće je da je baš mob ujeban. Imao sam 2 kom G3 prije ovog i niti jedan nije tako radio. Šalji na servis čim prije i napomeni da ostave mob 3-4 dana na testiranju neka vide što se događa.

Sn4k3 14.01.2016. 01:12

Citiraj:

Autor QuidZz (Post 2878308)

Mozda dizajn i bude dobar (i hope so) al ne kuzim zasto toliko forsiraju izmjenjivu bateriju? Zar je to toliko bitna stavka? Koliko korisnika zapravo koristi tu mogucnost i koliko ih ima dodatnu bateriju? IMHO puno bitniji je sam kapacitet, koji je automatski veci kad je baterija nezamjenjiva uz naravno brzo punjenje. Osobno bi u bilo koje doba dana i noci radije izabra nezamjenjivu bateriju od cca 4000mAh nego onu koja se da izvadit a da ima cca 3000mah.. Bitno je da zadrze micro-sd utor te da ostale specifikacije budu na mistu... A one spekulacije o 2 ekrana i 2 kamere (kao kod v10) ne triba jos uzimati za ozbiljno. Jos malo pa ce sve biti poznato...

MAGARAC 14.01.2016. 01:29

Ima vecina svijeta kaj je kupila G4 ili g3 jer su uz njih dobili rezervnu bateriju i cradle. Izmjenjiva batka je ogroman plus. Crkne kupis novu, mob je cvrsci i ostalo.

explorer 4 14.01.2016. 09:03

Slažem se s MAGARCEM, zamjenjiva baterija je zaista veliki plus. Pa čovječe, nije isto kad za novu bateriju moraš dati 100 kn i pritom je mobitel stalno kod tebe, ili 300 kn i nemaš mobitel.

Juice 14.01.2016. 09:29

Citiraj:

Autor MAGARAC (Post 2878415)
Ima vecina svijeta kaj je kupila G4 ili g3 jer su uz njih dobili rezervnu bateriju i cradle. Izmjenjiva batka je ogroman plus. Crkne kupis novu, mob je cvrsci i ostalo.

Mob je čvršći jer ima izmjenjivu bateriju? Po čemu?
Svaka baterija je zamjenjiva, samo što je razlika između one dostupne da je se zamjeni plain and simple i one gdje je potrebno malo rastavit mob.
Korisniku koji koristi uređaj 1-2 godine izmjenjiva baterija nije ni plus ni mana. On ju tom periodu neće sasvim sigurno mijenjati (99% da neće, 1% da baterija ode).

Zamjenjiva baterija je veliki plus korisnicima koji svaki dan mijenjaju baterije jer aktivno koriste uređaj i na dnevnoj bazi potroše. No uz dolazak powerbankova i to postaje rijetkost već.

Tako da ne vidim ogroman plus u zamjenjivoj bateriji. Ili vi računate na mijenjanje baterije nakon tri godine korištenja uređaja i to je taj veliki plus.

Dodatnu opremu je dobila Koreja uz G3 i G4. Većina svijeta nije u Koreji. Europske verzije nisu imale nikakvu dodatnu opremu, isto tako i USA mislim.

zvonac 14.01.2016. 10:17

Mene vise brine manja batka mislim da je receno 2700mAh.
S7 napokon stavlja vecu, a LG nakon G3, G4 i sad u G5 ide jos manja batka, pod izlikom "s820" je manje rastrosan, nevjerojatno. G3, 4 su se patili s baterijom, tak da ne sumnjam i da bu G5 bil na knap s baterijom..

Xiaomi MI5 stavlja ogromnu batku 3600mAh na 5.2" ekran..
G5 mora bit bogovski optimiziran za tu omanju bateriju.. Sve napreduje osim baterija koje nazaduju!

Sn4k3 14.01.2016. 12:15

Citiraj:

Autor Juice (Post 2878467)
Mob je čvršći jer ima izmjenjivu bateriju? Po čemu?
Svaka baterija je zamjenjiva, samo što je razlika između one dostupne da je se zamjeni plain and simple i one gdje je potrebno malo rastavit mob.
Korisniku koji koristi uređaj 1-2 godine izmjenjiva baterija nije ni plus ni mana. On ju tom periodu neće sasvim sigurno mijenjati (99% da neće, 1% da baterija ode).

Zamjenjiva baterija je veliki plus korisnicima koji svaki dan mijenjaju baterije jer aktivno koriste uređaj i na dnevnoj bazi potroše. No uz dolazak powerbankova i to postaje rijetkost već.

Tako da ne vidim ogroman plus u zamjenjivoj bateriji. Ili vi računate na mijenjanje baterije nakon tri godine korištenja uređaja i to je taj veliki plus.

Dodatnu opremu je dobila Koreja uz G3 i G4. Većina svijeta nije u Koreji. Europske verzije nisu imale nikakvu dodatnu opremu, isto tako i USA mislim.

Potpis.
Ja samo znam iz vlastitog iskustva da mi nikakva zamjenjiva baterija nije falila sa npr. G2
a s druge strane mi smeta zasto vec 2 generacije mobitela nakon G2ice imaju isti kapacitet a uz to i slabiji bot jer su ostale komponente zednije (soc, ekran...). Sve to samo radi te mogucnosti zamjene baterije. Mislim da se ne isplati... Jasno mi je da je LG-u to kao neki brand signature, al isto tako mislim da je vrime da se fokusiraju vise na ostale stvari... Znam i da ima takvih korisnika kojima je to veliki plus (koliki je realno % takvih? :fiju:) al onda nek uguraju unutra bar veci kapacitet. Evo dovoljno je viditi primjer jednog Redmi 3 i njegove (nezamjenjive) baterije sa cak 4100mAh na "sicusnih" 5" i velicine usporedive sa G2. Naravno jasno je da su kod G4 ostale komponente daleko jace al onda bi primjerice stalo barem 4500mAh da nisu isli na izmjenjivu bateriju. To je moja poanta...


Sva vremena su GMT +2. Sada je 18:04.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger