PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Ostalo (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=54)
-   -   Koju stolicu kupiti? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=102297)

tomo19 29.01.2022. 21:08

Ne znam točno godine, mislim da je još osnovna škola, visina oko 160,
Markus je ok, ja je imam, ali mislim da se ovdje pričalo da nije za niže a i djeca vole više šarenije gaming stolice (obično) :D

Neka ode tamo i uživo vidi dojam

LAcy 29.01.2022. 22:06

Citiraj:

Autor rendula (Post 3580353)
Meni ovo izgleda katastrofa.



Ne znam koliko je klinac star i visok, ali nek mu uzme radije u ikei markusa.

Možda sumnja da nije njegov :D

Sent from my motorola one 5G ace using Tapatalk

OuttaControl 29.01.2022. 23:29

Ako je klinac sa markusom ce bit razočaran, sa ovom oduševljen :) Da sam ja klinac i stari mi donese Markusa, kiselo bi ga pogleda.

Mislim da ima jos tih gamerskih slicne cijene u hg spota i sl. Imam Markusa a na toj(valjda je ista) sam sjedio u JYSKA jedno pola sata dok je zena kupovala nesto i nije mu uopće bila neudobna.

Wannabes 04.02.2022. 21:55

Ekipa, Markus me hoće ubiti. :D
Stolac je stalno naelektriziran, i doslovno me strese svaki put kad dodirnem naslone za ruke ili metalni okvir. Jučer sam išao pomaknut nosač za monitor pa sam izgleda na njega prenio naboj da su i zvučnici zakrčali.. Trese me već par mjeseci tak da me izravnalo koliko se može (:D) pa je vrijeme da to probam rješiti..

Ne znam jel rolanje po tepihu ima kakve veze ili otkud dobije elektricitet.. Tako da je pitanje šta napravit da "iscuri" to iz stolice imate koju ideju?

LAcy 04.02.2022. 22:12

Uzemlji ga :D

Vjerojatno je rolanje po tepihu, plus suh zrak zbog grijanja (ako grijes), odjeca koju nosis... Ima u Ikei za kupit podloga od plastike za ispod stolca. Cuva tepih a mozda pomogne i u ovom slucaju. A ako je zrak suh, kupi ovlazivac (navlazivac :D). Nije ni zdravo biti u prostoriji sa suhim zrakom a ni jako vlaznim.

Lewis 04.02.2022. 22:26

Ili da jednostavno prije kupovine otvori prozor malo pa ce znati dali je do suhog zraka;).

xlr 04.02.2022. 22:27

Godinama imam platnenog Markusa i tek nedavno sam shvatio/zguglao da mi se od tog elektriciteta gasi/pali monitor. Ustanem se sa stolice, ekran se ugasi na sekundu i upali. Sto je najgore, ne moram uopce dirati stol. I tako vec godinama.

Cijelo vrijeme sam mislio da je neki bug u winsima ili sl. Onda sam se usudio pitati gugl (doslovno upisao "ekran se ugasi kada ustanem sa stolice") i nasao brdo istih slucajeva vezano uz elektricitet.

Ludo!
Moj se rola po plocicama. Guzica ti se tare od sjedalo, tako se naelektriziras.

Wannabes 04.02.2022. 23:12

A vjerojatno je to onda kombinacija, suhi zrak, tepih.. ispod guzice imam cijelo vrijeme jastučić al osim šta mi je mekše očito ne spriječava stvaranje elektriciteta. Jbg samo čekam da mi se sjebe laptop jer se pojavljuje baš ovo šta je spomenuto da ekran blinkne kad se dignem od stola.

Bar sad znam šta bi mogao pokušat promijenit. Tnx.

LAcy 05.02.2022. 01:07

Citiraj:

Autor Lewis (Post 3581738)
Ili da jednostavno prije kupovine otvori prozor malo pa ce znati dali je do suhog zraka;).

Pa da mu se smrzne gore spomenuta guzica :D

Citiraj:

Autor xlr (Post 3581739)
Cijelo vrijeme sam mislio da je neki bug u winsima ili sl. Onda sam se usudio pitati gugl (doslovno upisao "ekran se ugasi kada ustanem sa stolice") i nasao brdo istih slucajeva vezano uz elektricitet.

Dobro da nisi prijavio bug, usao u betu... :D

Citiraj:

Autor Wannabes (Post 3581749)
Bar sad znam šta bi mogao pokušat promijenit. Tnx.

https://www.google.com/search?q=kabel+za+uzemljenje

Visage 05.02.2022. 14:41

Citiraj:

Autor tomo19 (Post 3580332)
Prijatelj kupuje klincu radnu stolicu pa me pita jel ova ok za 750kn, nisam ni ja baš u tome pa molim ako znate, koja su vaša mišljenja?https://jysk.hr/radna-soba/gaming-st...rticle=3600934

Ne ulazim u kvalitetu stolice, izgleda kao genericka igracka stolica, s kojim dekorativni profilom viska. Ali PU/"Eco" koze su tako neodgovorni materijali, da (ponavljam se) ostavljaju groblje bacenih stolica,kad se raspadnu, cak i kad su stolice funkcionalne. Prvo nek si kupi u nekom centru, auto presvlaku po ukusu i presvuce, jel ta "koza" ce za poa godine vec mrviti po tepihu/podu.

Stvarno je ironicno nazivati je "eco" ista.
...

Alex_A 26.02.2022. 12:35

Nakon ni godine dana pjena na kožnom marcusu ulegla, je li to normalno?, 80 kg.

Ljudi kažu da su godinama zadovoljni sa tim stolicama ali meni je ovo slab rezultat.

igor1 26.02.2022. 13:29

Imam platnenu, stara 8mj, ko nova je jjoš uvijek (Marcus), nikako ne preporučam kožu

xlr 26.02.2022. 13:51

Moj platneni se i nakon 5 godina odlicno drzi. Koznog sam imao oko 3 godine, nine pokazivao probleme sa spuzvom. Kod koznog se hoce razvuci koza pa izgleda kao da je poprimila oblik guzice, samo estetika

Ne bi me iznenadilo da su noviji Markusi losije kvalitete s obzirom na probleme s materijalima i nabavkom svega.

Edit: 80-89,9 kg zive vage

Alex_A 26.02.2022. 15:49

Ono baš se osjeti tvrda konstrukcija ispod guzice, može se koristiti ali nije udobno više.

OuttaControl 03.03.2022. 11:11

Ima ko ovo, u firmi mi uzimaju novu stolicu, mkra biti emmezeta...

https://www.emmezeta.hr/ergoflex-ure...cm-645793.html

brodjo 03.03.2022. 11:16

Ikea dobila novu stolicu u ponudu - Gruppspel.

Probao sjedit na njoj, čini se dosta klimavo pa nisam siguran jel nisu dobro sastavili ili što je problem.

kepmip 03.03.2022. 14:28

Citiraj:

Autor Alex_A (Post 3586201)
Ono baš se osjeti tvrda konstrukcija ispod guzice, može se koristiti ali nije udobno više.


Markus na poslu mi je star 5 godina, doma cca 1.5, u ovom na poslu je spužva bolja, udoban ko i prvog dana. Doma na njemu sjedim cca 4 sata tjedno (na poslu 8 dnevno) i nije tolko udoban kolko ovaj na poslu.
Obadva su tkanina, a ja sam pajcek od 180 cm i 105 kg.


Citiraj:

Autor brodjo (Post 3586828)
Ikea dobila novu stolicu u ponudu - Gruppspel.

Probao sjedit na njoj, čini se dosta klimavo pa nisam siguran jel nisu dobro sastavili ili što je problem.

Također sam probal, klimav je, al meni je prilično udoban.

Jaye 04.03.2022. 15:32

Pozdrav,
treba mi preporuka za odličnu uredsku stolicu. Gledao sam Herman Miller Mirra 2, ali mi je malo preskupa. Gledam rang oko 5tis kn. Može li se naći nešto kvalitetno za te novce?
Namjestiva lumbarna potpora, uzdužno pomicanje sjedećeg dijela, rupičasta tkanina na naslonu i sjedećem dijelu...

demetrius 04.03.2022. 19:02

možda ove,nisam ih nikad imao,netko kupio?za oko 2500 ako potraje ko moja od 700 kuna iz metroa.

https://www.findit.hr/ergonomske-stolice

Mac_F 07.03.2022. 12:50

Ja sam na bivšem poslu imao Velinac Barcelona stolicu (tekstilno sjedalo) i bio sam jako zadovoljan. Zapravo cijela firma valjda još uvijek ima te stolice i nisam čuo da se netko žalio, a ima ekipe sa popriličnom kilažom. I nisam baš vidio spljoštena sjedišta.
Planirao sam uzeti i sebi doma jednu ali mi je to nekako bilo previše para u to vrijeme.

Pred skoro godinu dana mi je uletila sa tržnice Ergohuman stolica - slična ovoj Ergovision smart plus, ali sa mesh sjedištem i izvrsna mi je, bolja od ičega na čemu sam sjedio. A uz ovaj work from home sjedim i više od 8 sati na njoj.
Ja sam doduše ispod 80kg, i preferiram mesh stolice - ove gejming su mi odvratne, pa uzmite i to u obzir.

Chuby 09.03.2022. 20:06

Lovim Markusa po Ikei ali vidim da je uzaludno :D
Ima nešto slično po pitanju cijene/kvalitete?

virty 24.07.2022. 19:52

Dvoumim se između Ikea Markusa i Ikea JÄRVFJÄLLET stolice za rad i gaming uz PC.
Kako ih nemam gdje isprobati, pucam na prazno.
Ova skuplja JÄRVFJÄLLET mi izgleda bolje radi više opcija namještanja, ali eto, je li tko imao prilike sjediti na obje?

Moje specifikacije: 193cm i 105kg.

brodjo 25.07.2022. 10:57

Ja imao obje, prodao Markusa na kraju.

Što se tiče podešavanja, Markusa možeš nagnut prema nazad i zavalit se, na Jarvfjalletu to nema. Jarv ti samo ima ovaj podguzni dio koji mozes setat naprijed nazad, al nista od naginjanja.

Inace moj dojam je da je Jarv malo tvrdji za sjedit i nekako robusniji od Markusa, dio za glavu je svakako bolji na Jarv i nasloni za ruke su bolji na Jarv. Također sjedalica na Markusu mi se malo razvalila nakon 3 god, ono kad spuzva vise nije identicnog oblika kao prvog dana, na Jarvu nakon 2 god i dalje izgleda isto.

virty 25.07.2022. 11:07

Citiraj:

Autor brodjo (Post 3613502)
Ja imao obje, prodao Markusa na kraju.

Što se tiče podešavanja, Markusa možeš nagnut prema nazad i zavalit se, na Jarvfjalletu to nema. Jarv ti samo ima ovaj podguzni dio koji mozes setat naprijed nazad, al nista od naginjanja.

Inace moj dojam je da je Jarv malo tvrdji za sjedit i nekako robusniji od Markusa, dio za glavu je svakako bolji na Jarv i nasloni za ruke su bolji na Jarv. Također sjedalica na Markusu mi se malo razvalila nakon 3 god, ono kad spuzva vise nije identicnog oblika kao prvog dana, na Jarvu nakon 2 god i dalje izgleda isto.

To za zavalit mi nije previše bitno, ionako to ne radim.
Znači, udobniji je Markus, to sam pročitao negdje na netu dok sam googlao.
Kakva je situacija sa podrškom za lumbalni dio?
Koliko vidim, kod Markusa je fisksiran taj dio, ali kod Jarva se može namjestiti.

xlr 25.07.2022. 11:48

Baci oko na ovaj post:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3404265


Znam dvoje kojima je lumbalni dio smetao do te mjere da su imali problema s ledjima dok se nisu rijesili Markusa. Lumbalni dio na Markusu je za neke ljude jednostavno na "krivom" mjestu.

Ja imam dva platnena Markusa oko 6 godina, dvije generacije ajmo reci. Prva stara generacija (6 godina) ima tvrdju oprugu i spuzvu i ta stolica je tenk. I dalje je odlicna. Drugi malo mladji Markus mi ima preslabu oprugu i nesto meksu spuzvu.

Meni je stolica uvijek u otkljucanom modu i preferiram tvrdju oprugu jer je mogu olabaviti i nastimati kako mi pase za rastezanje. S meksom oprugom toga nema, stegnem je do kraja i cim se naslonim - propadam do kraja na ledja. Malo iritantno kada se s jednog Markusa prebacim na drugog pa se zaboravim.

Oba su mi jednako udobna. Oba su razvili vrlo vrlo malo lufta, taman dovoljan da cujes klik kada se mices na stolici. Ali strukturalno i funkcionalno nije nikakav problem.

fran123456 25.07.2022. 14:30

Citiraj:

Autor brodjo (Post 3613502)
Ja imao obje, prodao Markusa na kraju.

Što se tiče podešavanja, Markusa možeš nagnut prema nazad i zavalit se, na Jarvfjalletu to nema. Jarv ti samo ima ovaj podguzni dio koji mozes setat naprijed nazad, al nista od naginjanja.

Inace moj dojam je da je Jarv malo tvrdji za sjedit i nekako robusniji od Markusa, dio za glavu je svakako bolji na Jarv i nasloni za ruke su bolji na Jarv. Također sjedalica na Markusu mi se malo razvalila nakon 3 god, ono kad spuzva vise nije identicnog oblika kao prvog dana, na Jarvu nakon 2 god i dalje izgleda isto.


Ima I na jarvi naginjanja naslona. Rucicu povuces u desno kako bi otkocio naslon.


Nisam ni ja skuzio na prvu :fiju:

Nikky 25.07.2022. 14:50

Eto na, :rtfm: :D

segregator 25.07.2022. 14:57

Sve stolice koje sam ikad imao se tako otključavaju, ja mislio da je to standard

brodjo 26.07.2022. 07:52

Hahahahhahahaha pravi RTFM trenutak :D

FerrZG 16.08.2022. 00:50

Vidim da je trenutno neka akcija u IKEI, pa su izmedu ostalog i stolice mrvicu jeftinije.

Markus za 1100kn i JÄRVFJÄLLET za 1400kn.
Trenutno koristim ovu stolicu koja i nije bogzna kakva sreca + "koza" je skroz otisla i sad mi se linja po sobi cijelo vrijeme, pa mi ne treba puno motivacije da ju zamijenim. Inace, ako ikoga zanima, kupio sam ju za 500-600 kn i trenutna cijena za nju je smijesna i nikako ju ne bi preporucio, pogotovo ne za to cijenu.

Prati li netko kretanje cijena Markusa i ostalih Ikeinih stolica, dali je ovo stvarna akcija ili se mogu cesto dobiti po toj cijeni?

Najradije bi iskrcao neke vece novce pa uzeo nesto tipa Secretlab/rabljeni Herman Miller, no imam specificnu tjelesnu gradu i male probleme s ledima te mi je previse dati tolike novce bez da uopce ijednom sjednem na stolicu prije kupnje i onda se zaj s povratom ako mi ne pase.
Dakle dilema mi je uzeti nesto bez puno razmisljanja - onda bi to bila neka od ovih iz Ikee ili uzeti malo vremena i proci kroz proces prikupljanja informacija. U tom slucaju bi vjerojatno uzeo nesto od ovih skupljih modela. Visok sam 185cm, 92-100kg.

Ima li tko iskustva s nekom od ovih skupljih stolica, za Markusa vidim po temi dosta postova i preporuka vec?


Sva vremena su GMT +2. Sada je 11:10.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger