PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   BSOD, rušenje...(nedefinirani problem) (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=249008)

veve 20.06.2013. 22:49

BSOD, rušenje...(nedefinirani problem)
 
Radi se o ovoj konfiguraciji:
  • CPU: AMD Phenom 550BE
  • MB: Asrock m3a770de
  • Memorija: 4 GB MUSHKIN Essentials 1333MHz
  • Grafička: Sapphire 7770 1GB
  • Napajanje: 500W LC POWER Office Series, ATX v2.2
  • HDD: 750GB WD Blue (SATA) i 250GB Seagate (ATA)
  • OS: WIN 7 pro SP1 64bit
Samo da napomenem da je 750GB WD Blue star 3mj kao i sama instalacija WIN 7 (original), komp nije OCiran, temperature su normalne.

Za početak ispričavam se na naslovu, ali stvarno ne znam definirati problem i vec pomalo ludim...
Radi se o navedenoj konfi gore, a problem je sljedeći:
  • dolazi do zaštekavanja računala
  • nedefinirani BSOD -> SLIKA -> SLIKA
  • ruše se driveri od grafičke kod igranja, nekad i u windowsima
  • često se ruši firefox
  • imagei koji su kopirani sa USB sticka su corrupted, kod instalacije nakon nekog vremena javlja CRC grešku
  • malo rjeđe se događa, ali miš koji je spojen na usb port prestane raditi, te ga se mora ponovno ukopčati da proradi

Ono sto sam isprobao odmah je:
  • drugi sata kabel/port i problem je ostao dalje
  • testirati memoriju, prošlo je bez greški nakon kojih 6 sati
  • grafička je ispravna, jer je testirana u mojem računalu
  • driveri za grafu su stavljeni na novo, verzija 13.4, prije su bili 13.1 (trenutno još ne znam situaciju s novim driverima, ali se bas ne nadam najboljem)
  • miš je bio testiran kod mene kojih 10 dana i nije se uopće gasio
  • isprobano je drugo napajanje i problem je ostao isti
  • hard je testiran s hd tuneom i sve je dobro (moram još sa WD toolom isprobati, jer nisam stigao)
Po meni jedini krivac koji mi je preostao i uzrok svih postojećih problema je sama matična.


Ideje? :)

Ivic@ 21.06.2013. 01:11

Ako možeš od nekog posudi ili ako imaš neku drugu memoriju stavi i možda flashat zadnji bios...

OuttaControl 21.06.2013. 01:20

u C:/Windows/minidump

nema nista?

veve 21.06.2013. 01:39

Citiraj:

Autor Ivic@ (Post 2418629)
Ako možeš od nekog posudi ili ako imaš neku drugu memoriju stavi i možda flashat zadnji bios...

Ma cini mi se da je memorija uredu, za bios je i meni poslije palo napamet, ali jednostavno nisam stigao danas flashati.
Citiraj:

Autor OuttaControl (Post 2418631)
u C:/Windows/minidump
nema nista?

Ima 3 komada. Pogledao sam s BlueScreenViewerom, za dva je pisalo da je kriv neki ati.dll, a uzrok trecem erroru je bio win32k.sys i ujedno uzrok ovom BSODu.

Vise informacija nemam, jer je komp od cure pa ga nemam doma kraj sebe.

Ivic@ 22.06.2013. 01:54

Citiraj:

Autor veve (Post 2418640)
Ma cini mi se da je memorija uredu, za bios je i meni poslije palo napamet, ali jednostavno nisam stigao danas flashati.

Ima 3 komada. Pogledao sam s BlueScreenViewerom, za dva je pisalo da je kriv neki ati.dll, a uzrok trecem erroru je bio win32k.sys i ujedno uzrok ovom BSODu.

Vise informacija nemam, jer je komp od cure pa ga nemam doma kraj sebe.


Prije nego otpišeš ploču probaj nabavit drugi RAM, vidim da si napisao da je test radio 6 sati i nije našao ništa al ja bih ipak probao drugi RAM ako imaš za posuditi za probu...

zbuzanic 01.07.2013. 18:57

Vidi na maticnoj da li je koji kondenzator napuhnut. Vise puta sam zamjenom kondova rijesio problem. tj. maticna je problem, ali to se radilo o starim maticnim plocama. Takoder probaj recimo neku sporiju memoriju i BIOS reset na default ili safe ako postoji. Naravno, ako postoji novi BIOS...upgrade prije svega.

Phylip 03.07.2013. 10:19

Zašto prvo nisi antivirusom probo proći nego sata kabel mijenjati. Prvo najjednostavnije onda najteže.

veve 03.07.2013. 11:23

Uffff, ram je jos u procesu nabavka. Malo je problematicno dok poznanici imaju jos ddr2 u kompu, laptop ili samo jedan modul ddr3 koji im je potreban.

Citiraj:

Autor Phylip (Post 2424400)
Zašto prvo nisi antivirusom probo proći nego sata kabel mijenjati. Prvo najjednostavnije onda najteže.

Cist je.

Betty 03.07.2013. 14:56

probaj izvaditi memoriju,tj ostavi jednu memoriju u jednom slotu i tako naizmjence mijenjaj slotove sa jednim modulom,moguce je da ti je otisao jedan od utora za memoriju...

JuiceBox 03.07.2013. 15:06

I meni to nekako na memoriju smrdi.jedan po jedan modul testiraj u memtestu i onda jedan po jedan modul setaj po utorima i testiraj.

Veki-os 03.07.2013. 15:32

I ja glasam za memoriju,ovaj BSOD 0x0000001A je vezan za memoriju.
Pogledaj u Biosu kako su namještene latencije,probaj malo podiči voltažu memoriji.

tomek@vz 22.10.2013. 08:09

Da nema gašenja miša rekao bih da je možda memorija, neka nekompatibilnost ali ovo mi više na ploču smrdi. Probaj stavit novi BIOS na MBO i drugu memu gore pukni (jednu pločicu samo), pa pukni BIOS na defaultne postavke i vidi kako će se ponašati.

Mario091 22.10.2013. 17:47

ako u minidumpu javlja ati.dll očito se nešto sa nečime kači,možda kakvi zaostali driveri!ne bi bezveze izbacilo bluescreen

quazar912 27.02.2014. 09:31

evo nadovezujem se na istu temu, neki dan iz čistog mira (nije se radilo ništa extremno ili zahtjevno), BSOD, i ja se nisam snašao da bi okinuto fotićem ekran...
poslije toga ništa ,čak ni za vrijeme COD igre, ali noćas opet, dakle samo je komp upaljen (torrent jedini prog koji je radio)...
u C:Win-minidump ništa...

prije nego uključim mem test, samo da budem siguran - BSOD dođe zbog :
1 - memorije
2 -matične
3- grafe
4 - napajanja
5 - još nečega??

veve 27.02.2014. 12:22

A koja konfa? Moze ti jos doci zbog drivera, neki software...

Ovaj moj problem prakticki jos nije rijesen, sad se komp trenutno testira s drugom memorijom, a promijenjeno je sve zivo na njemu.
Da li ce se zamjena memorije pokazati uspjesnom ili ne, to cu jos vidjeti u narednih par dana.

quazar912 27.02.2014. 15:23

pa budem ispunio obrazac za konfu, al nisam ništ instaliro u zadnje vrijeme, u stvari sad vidim na Ccleaneru da se instalirao Net Framework 4.5.1 i ja sam jučer Wave Agent...ništa nije mijenjano po kompu...

upravo završio Memtest bez ikakvih grešaka (jednom odvrtio)

quazar912 11.03.2014. 11:50

definirao sam problem - to se događa samo kad torrent radi, a njega sam reinstalirao jer se nešto na starom poremetilo (ili sam ja mijenjao destination za skinute fileove)..
dakle problem je u torrentu.
od sinoć dogodilo se bar 5-6 puta.

sad čekam da se skine ostatak i onda deinstal pa ću prema preporukama sa neta stavit bit-torent.

quazar912 19.03.2014. 18:00

naravno, bittiorrent ni blizu brzina koje imam sa utorentom...

reinstalirao utorrnet ali ponovo se događa:suicide:


Sva vremena su GMT +2. Sada je 10:05.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger